401 Shares 5598 views

„Duty” (żel): instrukcje użytkowania, prawdziwe

Który wzywa do przygotowania „obowiązek” (żel)? w sprawie wykorzystania funduszy lokalnych instrukcji zostanie opisana poniżej. My również powiedzieć o tym, co przeciwwskazania są obecne w zgłaszaniu leków, czy ma jakieś skutki uboczne, co jego część i tak dalej. Pod koniec artykułów składających dowiesz się, co ten lek można zastąpić i jak pacjenci reagują na to.

Odkryty lek „dług” (żel) Skład i pakowania

Uważane za czynnik jest żel 5% do użytku zewnętrznego. Jest przezroczysty, bezbarwny i ma charakterystyczny zapach. W jednym gramie leku zawierała 50 mg składnika aktywnego, takie jak ibuprofen. W odniesieniu do substancji dodatkowych, wtedy zawierają alkohol izopropylowy, olejek lawendowy, solketal, woda oczyszczona, poloksamer, olej i triglicerydy nerolovoe srednetsepochnye.

W pakiecie sprzedał lek „dług”? Żel do stosowania w farmacji wchodzi do rur aluminiowych 20, 50 i 100 g (umieszczano w pudełkach kartonowych).

Inną formą wydania

W co inna forma leczenia jest dostępny „dług”? Żel lub krem – jest lepszy? Zdecydowana odpowiedź na to pytanie jest dość trudne. Po obu leku objawiają się tak skutecznie, jak to możliwe.

Śmietana „długu” zawiera ten sam składnik aktywny (ibuprofen) jako żelu. W odniesieniu do dodatkowych podzespołów, te obejmują triglicerydy, sodu 4-hydroksybenzoesan metylu, glicerolu (lub gliceryny), guma ksantanowa, glikol propylenowy, woda oczyszczona, olej lawendowy i nerolovoe.

W aptekach to uwalnianiu można nabyć od rur aluminiowych 20, 50 lub 100 g (umieszcza się w pudełkach kartonowych).

Farmakologiczne właściwości leku

Co to jest lek „dług” (żel)? Instrukcje obsługi, opinie na ten temat narkotyków zawierać informację o tym, że jest to niesteroidowy środek do stosowania na zewnątrz.

Żel posiada lokalne antiekssudativnoe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Składnik aktywny leku (ibuprofenu) skutecznie hamują biosyntezę prostaglandyn, tj mediatorów zapalnych.

Lek może powodować osłabienie i całkowicie wyeliminować zespoły bólowe (w tym bóle stawów podczas ruchu iw spoczynku), aby zmniejszyć sztywność poranna i obrzęk stawów. Ponadto taki żelu zwiększa się liczba ruchów.

Farmakokinetyki środka zewnętrznego

Czy lek jest wchłaniany „obowiązek” (żel)? Instrukcje dla leku stwierdzono, że jest on przeznaczony wyłącznie do użytku lokalnego. W związku z tym stężenie substancji czynnej w cieczy maziowej tylko 1,45 ug / ml. Należy również zauważyć, że aktywny lek wyjściowy korzystnie moczu.

Charakterystyka leku

Jakie funkcje ma ten lek „długu” (żel)? środki do stosowania stany instrukcji, wszystkie jej terapeutyczne wynikające z obecności takiego składnika aktywnego, takie jak ibuprofen. Jest to substancja ta przyczynia się do przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym efektu.

Po naniesieniu kremu lub żelu przestaje dość szybko zmniejsza zapalenie i penetracji płynu do zagłębień i tkanek. Szeroki zakres działania leku powodowane przez blokowanie syntezy poszczególnych substancji – prostaglandyny i leukotrieny, które są połączone w grupy eikozanoidów. Nawiasem mówiąc, te ostatnie są mediatory zapalenia. Innymi słowy, eikozanoidów są substancjami, które mają na celu rozwój tkanek i zapalenie Provoke poziomie komórkowym i jego wsparcia. Ponadto, stymuluje wydajność cieczy w tkance, z wytworzeniem obrzęku i wpływ na receptory, co powoduje silny ból.

Ponadto eikozanoidów dość szybko doprowadzić do zaczerwienienia uszkodzonego obszaru. one również przyczynić się do zakłócenia normalnego funkcjonowania.

Z całości powyższych rozważań, możemy śmiało stwierdzić, że eikozanoidów są przyczyną wszystkich znanych objawów zapalenia (obrzęk, zaczerwienienie, uczucie bólu i gorączki, zaburzeń).

Zasada działania leku

Jak działa lek „dług” (żel)? Instrukcje dotyczące korzystania z tych bloków ibuprofenu powstawania eikozanoidów, zapobiegając w ten sposób do rozwoju stanu zapalnego. Dlatego lek ten jest dość szybko łagodzi ból, obrzęk, sztywność i znacząco poprawić ruchomość stawów.

Wpływ leku przejawia się po około 15-25 minutach od bezpośredniego stosowania. Takie działanie utrzymuje się przez kilka godzin (około 5).

Należy również zauważyć, że w niektórych źródłach uważa mechanizm działania leku jest opisany w następujący sposób: blokuje enzym – COX, który właściwie i syntetyzuje eikozanoidów z kwasu arachidonowego, który jest elementem konstrukcyjnym membranę wszystkich komórkach ciała.

Przy stosowaniu na obszarze zagrożonym żelu stawów szybko absorbowany do płynu maziowego, gdzie małe porcje do krwiobiegu i jest uzyskiwany przez nerki.

Wskazania do stosowania żelu

Do jakich celów są lekiem „dług” (żel)? Instrukcje użytkowania zawierać informacje, które są najczęściej przepisanej dla zwyrodnieniowych i zapalnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Tak więc, należy rozważyć listę wskazań do stosowania tego narzędzia:

 • reumatoidalne zapalenie stawów lub łuszczycowego zapalenia stawów ;
 • periarthritis ramienia ramię;
 • dnę, a pogorszenie zespołem stawowej gdy takie odchylenie jak reumatyzm;
 • Chorobę Bechterewa (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i);
 • Osteochondroza (zwłaszcza zespół korzeniowy);
 • zniekształcające zapalenie kości i stawów;
 • rwa kulszowa;
 • lumbago;
 • rwa kulszowa;
 • zapalenie pochewki ścięgna, zapalenie kaletki i tendivit.

Należy również zauważyć, że występuje czynnik aktywny stosuje się bólu mięśni, który ma źródło reumatycznych i innych reumatycznych. Ponadto taki żel może być przypisany w trakcie sportowe, urazy przemysłowego lub domowego, bez zakłócania integralności tkanki miękkiej (na przykład rozciąganie, skręcenia, przerywa mięśni i wiązadeł, stłuczenia pourazowy obrzęk tkanek miękkich).

Przeciwwskazań do stosowania żelu

W niektórych przypadkach nie można używać narkotyków „długu” (żel)? Instrukcje użytkowania obejmują następujące listę przeciwwskazań:

 • w trakcie ciąży;
 • Wilgotny zapalenie skóry;
 • zakażone rany i otarcia;
 • wyprysk;
 • laktacja;
 • Dzieci w wieku poniżej 1 roku;
 • zwiększona wrażliwość pacjentów na ibuprofenu i innych składników;
 • Obecność ataków astmy (historia) lub innych objawów alergii, które są związane ze stosowaniem kwasu acetylosalicylowego i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Dawka leku

Teraz już wiesz, co to jest lek „dług” (żel). Co oznacza, że jest przypisany, my również. Teraz chcę wam powiedzieć o sposobie stosowania leku.

Aby wyeliminować zespoły bólowe, jak również leczenie zapalenia długości paska żelu około 7-10 cm, jest nakładany na skórę w obszarze zagrożonym, a następnie ostrożnie wcierać masa światła. W tym przypadku, wszystkie środki powinny być całkowicie wchłaniany.

Według załączonej instrukcji, stosuje leki na skórze powinny być nie mniej i nie więcej niż 3-4 razy dziennie. Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, że żel jest w żadnym wypadku nie może być stosowany do szczelnego pokrycia i środki opatrunkowe.

W ciężkich przypadkach miejscowy lek powinien być połączony z doustnym, niesteroidowe środki.

Jak stosować krem?

Jak wspomniano powyżej, lek „dług” ma dwa różne formy. Aby dowiedzieć się, jak używać żelu, mówiliśmy powyżej. W odniesieniu do balsamów, to stosuje się również do skóry (5-10 cm długości taśmy) w bolesnej okolicy, a następnie dokładnie wcierać do ukończenia środków ssących.

Przebieg leczenia nie powinien przekraczać 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie środki zewnętrzne

Czy istnieją przypadki przedawkowania narkotyków „obowiązek”? Żel dla dzieci i dorosłych powinien być podawany wyłącznie przez lekarza. Mimo wszystko, jeśli stosowane niewłaściwie (w dużych ilościach i na dużej powierzchni skóry) przedawkowania leku może powodować następujące objawy: ból brzucha, senność, nudności, bóle i wymioty. Nawiasem mówiąc, te same cechy występują w kontakcie ludzi i przypadkowe czyli w jamie ustnej.

Co robić w przypadku przedawkowania żelu? Konieczne jest natychmiastowe usunięcie pozostałości z pomocą powierzchni skóry i jamy ustnej. Jeżeli lek doustnie (w dużych ilościach), przy czym pacjent wykazuje się płukanie żołądka, i zastosowanie roztworów soli i środków przeczyszczających.

Jeśli chodzi o przedawkowanie śmietaną „długu”, nie są one dostępne do tej pory.

skutki uboczne po zastosowaniu żelu

W niektórych przypadkach, stosowanie żelu „obowiązek” może powodować reakcje alergiczne (skurcz oskrzeli, zaczerwienienie skóry, wysypka, obrzęk, uczucie pieczenia, swędzenia, a pieczenie skóry).

Przy występowaniu takich efektów, jak również inne zaburzenia reakcji, podawanie leku powinna być natychmiast przerwane. Możliwość dalszego wykorzystania leku jest określana przez lekarza.

Szczegółowe wytyczne w sprawie wykorzystania środków zewnętrznych

Przed użyciem tego narzędzia, należy skonsultować się z lekarzem i postępować zgodnie z instrukcją dołączoną.

Oglądany lek jest zabronione do stosowania na otwartej powierzchni rany i uszkodzenia skóry i błon śluzowych (należy unikać kontaktu oczu).

Z nieskuteczności leczenia jest zobowiązany do zastosowania się do lekarza prowadzącego.

W ciężkich przypadkach być łączone leczeniu miejscowym za pomocą niesteroidowe leki doustne.

Lek „obowiązek” w postaci kremu nie jest zalecany do stosowania w leczeniu dzieci poniżej 12 roku życia (zwłaszcza bez uprzedniej konsultacji z lekarzem). W odniesieniu do żelu, może być stosowany na skórę dziecka od jednego roku.

analogi lek

Lek może być zastąpione przez „obowiązek” (żel)? Analogi tego narzędzia jest dostępny we wszystkich aptekach. Wśród nich są następujące leki: "Artrum", "Diklobene", "Bioran", "Diklovit", "Bystrumgel", "Diklak", "diklofenak", "Valusal", "Diklonat" "Voltaren Emulgel", „Diklogen "" głębokiego plastyczna "" Dikloran "" indometacyna "" Nise "" ketoprofen "" Revmonn "" Fastum "" Ortofleks „i tak dalej.

Recenzje czynników zewnętrznych

Większość opinii żelu lub kremu „długu” jest pozytywny. Wynika to z faktu, że lek ma stosunkowo wysoką wydajność, pomaga uporać się z bólem i drobnych urazów, które mogą pojawić się niespodziewanie.

Należy również zauważyć, że zarówno forma leku jest często stosowany w więzadeł Pull and mięśni, skręcenia, stłuczenia, mięśni i stawów, bóle pleców, z zmiażdżenia nerwów , i tak dalej.

W leczeniu zespołów bólowych o różnej genezie ten środek daje dobry efekt, a nie powoduje przykrych doznań (w przeciwieństwie do ogrzania-kremy).