544 Shares 5175 views

Quady na opony o niskim ciśnieniu: fotografia

W każdej części świata są miejsca, gdzie nie droga utwardzona, gdzie utorować niemożliwe lub niepraktyczne. Ale, paradoksalnie dźwięki tej dziedzinie też nadal trzeba jakoś przejść. A ludzkość znalazła wyjście z tej sytuacji – wymyślone ATV. Ponieważ ich wygląd nie było wiele wersji – Cargo, pasażer, z różnymi ustawieniami do pracy na torach i kół.

Historia pojazdów terenowych

Pierwsza maszyna, która była w stanie pokonać śnieg, pojawił się w 1912 roku z powodu rosyjskiego inżyniera kuzyna. Miał swoje wady – quad mógł przezwyciężyć po prostu małe podjazdy nie był w stanie zrobić.

Kolejny okres w rozwoju powojennego rozwoju zaczął. Na północy, na motocyklu umieścić duże opony z samochodów ciężarowych. Więc nie Karakata. Można powiedzieć, że to pierwsze pojazdy terenowe na oponach niskociśnieniowych. Są doskonałe służył jako pojazd podczas jazdy po świeżym śniegu lub przejście na otwarte wody. Ich prędkość osiąga 50 km / h.

Pierwszy krajowy samochód terenowy było opracowanie „Arktitransa” – „Nara”. invalidkoy – Aby utworzyć MICROCAR została zastosowana. Jednakże przemysł budowlany może pochwalić się model „Arctic”. Posiada kabinę, która została wykonana ze zbiornika paliwa samolotu wojskowego. A potem zaczęła się era stworzenia maszyny, które są w stanie przejść przez ulicę.

Oprócz zmian w projektowaniu biur i firm inżynierskich zostały stworzone przez rzemieślników i quadów na opony o niskim ciśnieniu z własnymi rękami. W tym celu korpus z wewnętrznym VAZ (w większości), ale również innych modeli wszedł do gry.

Oczywiście, największą liczbę pojazdów rozwoju i terenowych zostały wyprodukowane w ZSRR i Federacji Rosyjskiej. W innych krajach, istnieje kilka modeli, które zasługują na uwagę, ale bardzo niewielu z nich, a nie fakt, że są one lepsze niż rosyjski – po prostu grać rolę nazwą producenta.

cechy konstrukcyjne

Sverhprohodimost pojazdów terenowych nie tylko ze względu na niskie ciśnienie opon dużych średnicach. Po tym wszystkim, konwencjonalne SUV, mające na wycieczki poza miasto, nie jest w stanie przejechać przez bagno, rzeka lub śnieżne zaspy. Opony ATV przy niskim ciśnieniu i jeszcze przegubowy ramkę. Ten układ pozwala na koła być umieszczone pod dowolnym kątem względem siebie. To z kolei zapewnia jej stabilność i nie przewrócić się na bardzo pochyłych obszarach lądowych. Drugą cechą – specjalne występy na bieżniku.

Rodzaje bagno quady i skutery śnieżne

ATV opony o niskim ciśnieniu podzielone według typu jak następuje:

  1. Według stosowanego paliwa – benzyny i oleju napędowego.
  2. Okazja do pokonania różne przeszkody – grunty i amfibii.
  3. W sprawie stosowania są pasażerowie, ładunek, ładunek, ciężarówki i pociągi.
  4. Według typu ramy, które określają ciało – zawiasach, przegubowy na pojedynczej ramce.

Każdy ruchomy musi być wybrane w zależności od ukształtowania terenu i warunków, w których będzie używany. Nie wszystkie pojazdy terenowe kołowe mogą pojawić się po drogach publicznych.

Korzyści trzykołowych pojazdów terenowych

Dawno minęły czasy, nieracjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych. Aby chronić środowisko naturalne dzisiaj włożył wiele wysiłku. A największą zaletą koła pojazdów terenowych – opona do samochodów terenowych. Ze względu na niską lub niskiego ciśnienia i dużej powierzchni, nie są w stanie poruszać się tylko w trudnym terenie, ale również praktycznie nie uszkodzić pokrycia gruntu. Oznacza to, że gleba i rośliny otrzymują minimalne uszkodzenia.

ATV Spółka „Arktitrans”

Najczęstszym snegoboltohodov rodzina jest „Lopasnya”. Terenowe opony o niskich ciśnień pod tą marką okazały się bardzo niezawodne – nadal model operacyjny, który wyszedł z produkcji w 1989 roku. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – mogą poruszać się na glinie, erozji polnej drodze, wykopał przez pług, śnieg, bagno, pokonywanie przeszkód wodnych. Ponadto, mogą one pokonać przeszkody do 40 cm i skłania do 87% powierzchni.

Dostępne „Lopasnya” z rozstawami osi 4×4 i 4×6 i jest wyposażona w dwa zestawy – na zimę i na lato. Konstrukcja jest trochę narażonych na zużycie dzięki niezależnemu zawieszeniu, przyjmując ciosy. Kabina pojazdu terenu wykonany na podobieństwo kadłuba samolotu wykonany z aluminium i całkowicie chroni wszystkie ważne składniki przed uszkodzeniem.

Przy projektowaniu elementów i mechanizmów VAZ były używane, więc ze znalezieniem części do naprawy lub wymiany, nie jest trudne. Pomimo faktu, że „Lopasnya” jest pojazd terenowy, to kwalifikuje się jako sprzętu rolniczego i nie wymaga rejestracji. W tym przypadku, może to nastąpić po drogach publicznych.

ATV spółka "Nord-Avto"

Rodzina „Wędrowiec” pojazdów, które nadają się do trudnych warunków natury, prezentowanych przez firmę. Pierwszy model został wydany w 2004 roku i był to amfibia trójkołowy stworzony dla wycieczek turystycznych. Obecnie firma produkuje „Wanderer-08” i „Wędrowiec 10” (modyfikacja poprzedniego modelu).

Car-sekcja, ma podłużny rocker i osiem koła napędowe. Transmisja stworzony przez analog „Niwa”, stosowane motorowej silnika Łada 2103. Po wyjęciu z pudełka obejmuje centralny system oponach – to może być wykonane bezpośrednio do kierowcy.

Stabilność dostarczane przez niskie położenie środka ciężkości, szerokości i dużych samochodów przemieszczenia kół. Drożność osiągnąć poprzez rozliczenia pyatidesyatisantimetrovogo gruntu, gładką podwozia, na dużym obszarze opon i kontroli ciśnienia w nich. Większość jednostek dla pojazdu terenowego pochodzi z modeli Vaz tak w przypadku naprawy szkód nie jest duży problem.

Samochód może trwać do 6 osób, posiada silnik benzynowy, hamulce tarczowe, wyposażony w 2 zbiornikach 39 litrów, z prędkością do 50 km / h na stałych powłok na wodzie – 1,5 km / h.

„Czołgi nie boją się brudu”

Pod tym hasłem reklamowym przeprowadzono sprzedaży i promocji pojazdów KAMAZ w wielu miastach WNP. Rzeczywiście, oba pojazdy wojskowe i cywilne samochód ma doskonałą zwrotność. Gdy wariant cywilnego z ich użyciem do przewozu towarów na placach budowy, a nie tylko we wszystkich regionach Rosji, ale także w krajach WNP. Maszyna była tak skuteczna i niezawodna, że jest ona wykorzystywana do celów wojskowych, z odpowiednimi modyfikacjami, oczywiście.

Terenowe wojskowe na opony o niskim ciśnieniu (zdjęcia mogą być postrzegane często na serwisy informacyjne) są przeznaczone do operacji wywiadowczych. KAMAZ-43269 "The Shot" (znany również jako BMP-97) ma lekki pancerz, produkowane w wersjach rozstawu osi 4×4 i 6×6 ( "Bułat"). Warto też wspomnieć o rozwój „Typhoon” – to zastępuje i „The Shot” i „Bułat”, a rodzina „Mustang”. Opon przeznaczonych KAMAZ terenu i regulowane promieniowe ciśnienie. Są one produkowane w PO „Nizhnekamskshina”.

konkurent KAMAZ

Kolejny rosyjski widłowe – A „Ural”. Jego charakterystyczną cechą jest szerokie zastosowanie w trudnych warunkach, prosta konstrukcja podstawowych elementów i zespołów inżynierskich. Konserwacja i naprawy nie są problemem. W zasadzie wszystkie wymagania przemysłu wojskowego.

ATV „Ural” – to pojazdy o różnym rozstawie osi, w zależności od przeznaczenia. Są one używane w obu ustawieniach cywilnych i wojskowych. Opony „Ural” -vezdehod produkowane w tej samej fabryce co dla KAMAZ.

Domowej roboty – nie znaczy zły

Co do zasady, aby tworzyć terenowe na opony o niskim ciśnieniu własnymi rękami, musimy przede wszystkim określić warunki eksploatacji. Można znaleźć rysunki, jeśli dobry wyszukiwania. Należy pamiętać o następujących – jako silnik dla lepszego wykorzystania tych, które zmusiły system chłodzenia (vazovskaya są idealne), niezależne zawieszenie i większe opony. Można je kupić, ale można również doprowadzić do pożądanego stanu na własną rękę. Peeling z opon quad prowadzi się z tego powodu, że w komorze koła all terrain vehicle nie przynosi. Opona na ciężarówkę jest znacznie tańsze niż gotowe do pojazdów terenowych.