861 Shares 1421 views

Sberbank w Czechach. Zależne banki Sberbanku. Sberbank CZ

Sberbank jest jedną z najbardziej znanych instytucji finansowych. Jednakże jego przedstawicielstwo znane jest nie tylko w Federacji Rosyjskiej i krajach byłej WNP. Są również otwarte w Europie. Na przykład w Czechach jest Sberbank. Więcej szczegółów na temat reprezentacji organizacji finansowej będziemy dalej informować.


Praca i działalność Sberbanku w Republice Czeskiej

Jak się okazało, w Republice Czeskiej znają się od Sberbandu przez długi czas. To właśnie tutaj przedstawiciele tego lidera finansowego, znanego od dawna na krajowym rynku usług bankowych, ogłosili się w 1993 roku. Cztery lata później Sberbank w Czechach Otrzymała oficjalną licencję, która pozwala mu działać jako niezależna spółka akcyjna.

To właśnie wtedy pierwsze gałęzie banku zaczęły otwierać się w Europie, stopniowo przekształcając się w małą sieć oddziałów.

Krótka historia utworzenia przedstawicielstwa

Wreszcie Sberbank zdołał zatwierdzić swoje prawa po zakupie akcji w małej austriackiej organizacji kredytowej zwanej Volksbank w 2012 roku. W tym czasie ta firma handlowa należała do grupy wpływowej i dobrze znanej grupy Österreichischen Volksbanken.

Po tym nastąpiła całkowita reorganizacja struktury tej instytucji finansowej, a rok później zmieniono nazwę. Zdaniem ekspertów zajmujących się rebrandingem postanowiono opuścić tradycyjną i rozpoznawalną nazwę Sberbank. W rezultacie pojawił się przedstawiciel Sberbank CZ.

Ceremonia otwarcia i pierwsze klienci

Po zakupie udziałów wyżej wymienionej organizacji podjęto olbrzymi wysiłek w celu pełnego formatowania systemu zarządzania i reorganizacji. Wielkie otwarcie biura Sberbank, przeniesione na jedną z centralnych ulic Pragi, odbyło się 20 marca 2013 roku.

Podczas pięknego i jasnego otwarcia przedstawiciele organizacji wyraźnie mówili, a także pokazali wszystkim dostrzegającym możliwości i cechy ich pracy. Wszyscy obecni mogli wejść do działu i zobaczyć dla siebie prawdziwość tych słów. Ponadto wszyscy odwiedzający czekali na przyjemne niespodzianki w postaci korzystnych ofert finansowych, kuszących programy kredytowe i wiele innych rzeczy. Goście chętnie zgodzili się odwiedzić Sberbank w Czechach.

Biura przedstawicielskie Sberbanku

Po jakimś czasie z małej jednostki finansowej Sberbank rozwijał się w małej sieci oddziałów, otworzył wiele punktów sprzedaży i zainstalował specjalistyczny sprzęt dla klientów samoobsługowych. W tej chwili w Republice Czeskiej jest tylko 8 dużych oddziałów tej instytucji kredytowej, kilka punktów sprzedaży i około 20 bankomatów i terminali.

Niedopasowanie kolorów

Pomimo podobieństwa w imię i zasadach pracy, europejskie misje również mają pewne różnice. W szczególności są one związane z widma kolorów, które nie jest typowe dla naszej instytucji finansowej, która jest obecna w logo i projekcie oddziałów. Więc banki córek banków oszczędnościowych przy tworzeniu hal odeszły trochę od zwykłych kolorów banku. Na przykład, w gamie, choć są zielone odcienie, nie ma ich tak wiele.

W przeciwieństwie do nich wydają się czarne i złote. Zdaniem świadków, uderzającym przykładem jest duży znacznik z przodu wejścia. To samo jest czarne. I napis na nim jest wykonany przy użyciu specjalnego złotego wytłaczania.

Takie zmiany koloru są związane z pewnymi przyczynami. Chodzi o to, że niektóre ważne spółki Sberbank zostały otwarte. I, zgodnie z tradycją, nie powinny popsuć fasady budynków. Dlatego postanowiono zmienić projekt kolorystyczny na podstawie istniejących tonów budynków.

Cechy podziału terenów

Otwierając swoje biura, Sberbank (w Czechach znani są nie tylko przedstawiciele rosyjskiej diaspory, ale i rdzenni mieszkańcy), a jej przedstawiciele zwrócili szczególną uwagę na planowanie i zagospodarowanie przestrzeni. Na przykład w większości urzędów istnieją następujące typy stref:

 • Kasa;
 • Obsługa klienta;
 • Samoobsługa (są urządzenia samoobsługowe, terminale);
 • VIP.

Wszystkie strefy są oddzielone przegrodami i znajdują się tak zwarte, jak to możliwe. Zdaniem większości klientów, PJSC Sberbank stworzył wygodne powierzchnie biurowe, gdzie jest przyjemne.

Bariera językowa jest przezwyciężona

Mimo rodzimych korzenie Rosji, pracownicy firmy Sberbank głównie mówią po czesku. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w Republice Czeskiej mieszkają przedstawiciele innych narodowości, postanowiono zatrudnić pracowników mówiących po angielsku. Również w sztabach oddziałów banku znajdują się rosyjskojęzyczne kierownictwo. To zasadniczo upraszcza odniesienie do organizacji turystów lub odwiedzających z Federacji Rosyjskiej.

Jeśli chcesz, odwiedzający mogą natychmiast odwiedzić Sberbank w Czechach. Mogą ubiegać się o kredyt na zasadach ogólnych. Jeśli potrzebują waluty lokalnej, można ją łatwo uzyskać. Bank wykonuje różne operacje walutowe, a także międzynarodową usługę tłumaczeniową. W służbie Rosjanom, na ich prośbę, mogą uczestniczyć rosyjskojęzyczne menedżerowie Sberbanku.

Jakie usługi są oferowane w banku?

PJSC Sberbank w chwili obecnej oferuje szereg usług bankowych skierowanych do osób fizycznych i prawnych. Wśród operacji bankowych tej organizacji dominują następujące typy usług:

 • Wykonywanie transferów międzynarodowych;
 • Realizacja operacji za pomocą środków pieniężnych (wymiana, sprzedaż i zakup walut);
 • Rozliczenia niepieniężne;
 • Otwieranie i prowadzenie rachunków bankowych;
 • Zaufanie.

Podobnie jak w Rosji oddziały Banku w Czechach korzystają z różnych metod w celu przyciągnięcia nowych klientów. W tym celu prowadzą różnorodne działania, organizują programy lojalnościowe. Nawiasem mówiąc, wszyscy byli klienci Volksbank mogli łatwo wymienić swoje karty na plastik Sberbank. Możesz zapisać bieżący kod PIN.

Programy hipoteczne banku

Najbardziej popularną usługą czeskiej reprezentacji Sberbanku są kredyty hipoteczne. W tej chwili potencjalni kredytobiorcy organizacji mogą liczyć na "Honest Mortgage Loan", co oznacza zakup lub dzierżawę nieruchomości. Bank oferuje także pożyczki na budowę lub remont domu. Pożyczka zakłada oprocentowanie 1,79% w skali roku.

Jeśli zwróciłeś się do Sberbanku w Republice Czeskiej (hipotekę w tym przypadku może zainteresować nie tylko mieszkańców, ale także odwiedzających) i planujesz zaciągnąć pożyczkę mieszkaniową, wtedy otrzymasz ją. Jednocześnie przedstawiciele banku oferują pożyczkę mieszkaniową dla cudzoziemców na poziomie 70% wartości zabezpieczenia. I wielkość stawki dla takich klientów będzie wynosić od 4,99% w skali roku. Obsługa klientów, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania w republice, odbywa się bez zapłaty za usługi banku.

Ponadto, odwiedzając Sberbank w Czechach (oprocentowanie pożyczki ustalane jest w zależności od wybranego programu), możesz ubiegać się o dowolną pożyczkę, ale zabezpieczoną nieruchomościami (tzw. Amerykańska hipoteka). Według takich programów z reguły można otrzymać do 5 000 000 koron (nie przekracza 70% wartości przedmiotu zabezpieczenia). Kurs będzie wynosić 3,99% w skali roku.

Kto może zostać klientem banku?

Aby zostać klientem banku konieczne jest spełnienie określonych kryteriów instytucji finansowej. Na przykład kredytobiorcy od 18 do 70 lat mogą polegać na pożyczce tutaj. Jeśli jesteś obcokrajowcem, to jako dokumenty uzupełniające, których potrzebujesz:

 • Międzynarodowy paszport;
 • Wewnętrzny paszport cywilny;
 • Kserokopia wizy Schengen;
 • Oryginał świadectwa własności.

Ponadto, jeśli kredytobiorca nie jest rezydentem republiki, będzie potrzebował dwóch współobywateli jako gwarantów. Bank jest ponadto reasekurowany w przypadku niezapłacenia kredytu. Warto zauważyć, że jeśli klient chce, cała transakcja może być przeprowadzona w języku rosyjskim lub angielskim, jeśli klient nie zna języka czeskiego. Z kolei umowa pożyczki i inne dokumenty również nie wymagają tłumaczenia i mogą być dostarczone w języku rosyjskim.

Jednym słowem, zwracając się do spółek zależnych Sberbank, można uzyskać pełną obsługę, w tym w języku rosyjskim.