877 Shares 9257 views

Uniwersalny model firmy SEAT – Altea Freetrack

Pierwszym rozjazdem, który firma SEAT wprowadziła na rynek międzynarodowy, jest Altea Freetrack. Producent umieszcza ten samochód w klasie SUV-Compact, jest gotowy do konkurowania z olbrzymami, które produkują podobne modele jak Volksvagen Cross Touran i Renault Scenic Conquest. Dzięki optymalnej kombinacji praktyczności i funkcjonalności, dobrze przemyślanego komfortu kabiny pasażerskiej i doskonałej obsługi, debiut nowego SUV spowodował wzrost sprzedaży w swojej klasie tylko o połowę w pierwszym roku, co znacząco zmusiło innych europejskich producentów. SEAT Altea Freetrack to pełna lub przednia pięciodrzwiowa skrzynia biegów C, zbudowana na podstawie modelu Altea XL, ale różni się od niego zewnętrznym wzornictwem i wieloma parametrami technicznymi.


Główną różnicą w samochodzie można uznać za wymarzony design SUV, podkreślony silnymi zderzakami, nakładkami na obwód korpusu i listwami ochronnymi. Te ochraniacze chronią ciało podczas jazdy i nadają mu solidny, masywny wygląd. Model ten jest wyposażony w off-road siedemnaście-calowych dysków i opony podniesionej passableness. Zwiększenie klirensu SEAT Altea Freetrack o 40 mm, w porównaniu z innymi przedstawicielami linii produktów tej firmy, pozwala na bezkompromisowe poruszanie się na niedopuszczalności lub na torze z złym pokryciem.

Standardowe wyposażenie modelu obejmuje dwustrefową klimatyzację, czujniki parkowania i deszczu, sterowanie tempomatem, komputer pokładowy, czujnik natężenia oświetlenia, a także stereofoniczne radio CD-MP3 sterowane przyciskiem na kierownicy i zasłoną przeciwsłoneczną na tylnych oknach. Szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo samochodu. SEAT Altea jest wyposażony w sześć poduszek powietrznych, system kontroli ciśnienia w oponach, ABS, ESP, TCS, DSR i HBA.

Ładnym dodatkiem do wnętrza kabiny jest system multimedialny przymocowany do sufitu, składający się z siedmiocyfrowego ekranu TFT i połączenia RCA, które umożliwia podłączenie odtwarzacza MP3, laptopa lub odtwarzacza DVD. Z zewnątrz kabina zachwyca nawet najbardziej wymagającym kierowcą.

W sprzedaży w Rosji samochód jest wyposażony w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 211 KM. Przez 7,6 sekundy nowa siedziba może przyspieszyć do prędkości 100 km / h. Maksymalna prędkość dostarczana przez producenta wynosi 214 km / h przy zużyciu paliwa 9,4 litra na sto kilometrów. Podczas poruszania się po mieście, ta wartość wzrasta znacząco, osiągając 12,8 l.

Główną zaletą wnętrza SEAT Altea Freetrack jest niewątpliwie wielkość i wysokość sufitu, co sprawia, że jest wygodny dla osób o dowolnej wysokości. Tylne siedzenie zostało zaprojektowane z myślą o bezpłatnym zakwaterowaniu trzech pasażerów, bagażnik jest wystarczająco przestronny, nawet podczas długiej podróży.

Wcielony sam w sobie cechy minivana jako wysokie bezpieczeństwo i maksymalny komfort, wielofunkcyjność i doskonałe wyposażenie, samochód jest odpowiedni dla aktywnych. Pełny napęd i wzmocniona zawieszenie, wysoka dynamika i dobra obsługa – wszystko to jest nowym modelem SEAT Altea. Opinie o modelu są najbardziej pozytywne, samochód okazał się być niezawodnym i wygodnym transportem dla całej rodziny.