577 Shares 4303 views

Jak sprawdzić numer karty Visa? Jak mogę sprawdzić numer karty kredytowej Visa (Rosja)?

W dzisiejszych warunkach szybko rośnie produkcja różnych towarów. Co więcej, codziennie firmy oferują coraz większą liczbę różnych usług. Dlatego nie ma nic dziwnego, ponieważ systemy płatnicze są nieustannie poprawiane. Instytucje bankowe oferują swoim klientom różne opcje przechowywania gotówki, a także sposób płacenia za zakupione produkty i usługi. Dokładnie to, co zostanie omówione w tym przeglądzie.


Popularność systemu płatności Visa

Do tej pory system płatności znajduje się na czołówce wśród wszystkich innych podobnych systemów. Możesz płacić za produkty z numerem karty kredytowej Visa. Rosji, WNP, Europie itp. – liczba ta może się przydać prawie na całym świecie. Podobna karta, inna niż bankomaty, jest również używana do transakcji handlowych, nawet w polu online. Popularne zarówno plastikowe karty, jak i wirtualne.

Jakie rodzaje kart istnieją dzisiaj?

Co mogę zrobić z numerem karty Visa? Sberbank i inne instytucje finansowe oferują dużą liczbę usług. Ale wiele zależy od tego, jaki typ karty jest dostępny. Konieczne jest rozważenie bardziej szczegółowo głównych odmian takich map.

  1. VisaElectron. Ten typ kart jest jednym z najprostszych do tej pory. W większości przypadków numer karty VisaElectron jest niewzmocniony. Innymi słowy, po prostu nie wycisnąć z karty, która jest z przodu. Należy również zauważyć, że karta ma ograniczenia w dostarczaniu możliwej kwoty pieniędzy. Ponadto nie ma wymaganego poziomu bezpieczeństwa.
  2. VisaClassic. Ma szerszy zakres funkcji. Jest to standard dla większości kart płatniczych. Dzięki temu nie będzie trudno płacić za wiele zakupów i usług. W takim przypadku numer karty Visa jest wytłoczony.
  3. VisaGold może zapewnić wyższy limit środków pieniężnych. Ponadto, jest w stanie zapewnić swoim właścicielom szeroki wybór opcji. Jeśli karta zostanie utracona, właściciel może liczyć na jego ponowne wydalenie przez instytucje bankowe.

Zestaw kart jest szeroki i zróżnicowany

Należy również zauważyć, że jest wystarczająco duży zestaw kart, które uważane są za elity. Są nawet takie karty, których w ogóle nie można uzyskać we wszystkich bankach. Ponadto, mogą one być uwalniane w ograniczonych ilościach.

Dzisiaj wirtualne karty stają się bardzo popularne. Są one niezbędne do prowadzenia operacji online.

Jaki jest cel karty kredytowej?

Dlaczego potrzebuję numeru karty Visa? Jakie informacje przechowuje w sobie? Te pytania są często zadawane, szczególnie przez ciekawskich ludzi. Musimy jednak bardziej szczegółowo omówić tę kwestię. Dane zapisane w karcie mają charakter techniczny. Ponadto możemy powiedzieć, że większość z tych informacji nie jest tajemnicą dla każdego.

Szyfr cyfrowy karty Visa pozwala przeczytać niektóre informacje. Konieczność wynika z użycia kodów liczbowych, które obecnie wykorzystują instytucje bankowe w celu uzyskania pewnych danych. Należy rozumieć, że przy tworzeniu tego systemu płatności maszyny zasadniczo czytały kody cyfrowe. Słowa zaczęły czytać później.

Ale nie uważaj tej metody czytania za przestarzałe. Wielu specjalistów przyznaje, że jest to najbardziej wygodna metoda określania numeru klienta. Cały punkt jest taki, że kody cyfrowe mogą być znacznie większe niż ludzie. Na przykład Ivanovs Ivanov, posiadający kartę Visa, może mieć dużą liczbę. Ale Ivanov Ivan z kartą, w której numer 1232 5577 9999 0000, – tylko jeden. Inna karta stworzona dla osoby o tym samym imieniu i nazwisku będzie nosiła zupełnie inne informacje. Ta funkcja odgrywa ważną rolę w dokonywaniu zakupów przez Internet.

Jakie mogą być liczby?

Warto rozważyć bardziej szczegółowo kwestię tego, co ukryte pod tym numerem. Załóżmy, że masz przed sobą kartę, która należy do określonej osoby. Gdzie jest numer karty Visa? Został pobity ze strony, która jest twarzą, a mianowicie – obok imienia i nazwiska właściciela. Numer można nie tylko wyeliminować, ale także pisać za pomocą środków barwiących.

Uważa się, że wyciskany numer jest najbezpieczniejszy i najbardziej wszechstronny. Za pomocą karty z tym numerem możesz otrzymać pieniądze w starych bankomatach. Po prostu nie mają możliwości łączenia się z siecią i analizowania kodu niemagnetycznego lub elektronicznego. Ale czytelnie czytali informacje z kart z wyciskanymi znakami.

Jakie są pierwsze sześć cyfr ukrytych pod spodem?

Numer karty Visa zazwyczaj ma 16 cyfr. Są pogrupowane w cztery. Grupowanie jest konieczne dla estetyki, a nie dla jakiejkolwiek funkcjonalności. Ponadto należy zauważyć, że oddzielne znaczenie jest ukryte tylko w pierwszych sześciu cyfr.

Pod nimi jest ukryty identyfikator banku. Jest to oznaczenie, numer banku, który brał udział w wydaniu karty. Ta grupa zawiera również liczby wskazujące numer danego systemu. Ze względu na te liczby, karta może nie płacić za niektóre zakupy w niektórych sklepach i może nie działać w krajach, w których nie jest zarejestrowana liczba kart kredytowych Visa. Oto przykład: problem może wystąpić podczas wykonywania operacji w obcych sklepach internetowych lub podczas łączenia karty z kontem PayPlay.

Informacje, które są zakodowane w kolejnych ośmiu cyfrach

Poniższe osiem numerów ukrywa numer konta, do którego jest powiązane powiązanie. Z tym jest wycofanie środków na zakupy i na nim jest to, że pieniądze są pobierane. W tej grupie cyfr typ waluty, miejsce emisji i typ karty można szyfrować. Po tych numerach są dane weryfikacyjne. Z ich pomocą karta jest sprawdzana pod względem zgodności, po której operacje są dozwolone lub zabronione.

Dodatkowy kod potrzebny do zapłaty za usługi wirtualne

Ale nie wszystkie dane liczbowe są odczytywane. Są jeszcze trzy numery, które można zobaczyć na odwrocie karty. Potrzeba tych danych pojawia się tylko wtedy, gdy chcesz realizować transakcje płatnicze za pośrednictwem Internetu. Te liczby są nazywane CVV (CV2).

Wszystkie powyższe liczby zawierają ważne informacje. Znając ich znaczenie, możesz zrozumieć, że mają wystarczająco dużo wartości dla oszustów. Dlatego też nie należy dokonywać płatności w tych systemach, które są nieznane, tak że intruz nigdy nie odpowiedział na pytanie, jak sprawdzić numer karty Visa. Ponadto należy sprawdzić certyfikat miejsca, w którym usługa lub produkt są wypłacane. W niektórych przeglądarkach można dowiedzieć się o certyfikacji zasobów, klikając ikonę wyświetlaną na pasku adresu, czyli po lewej stronie.

Warto mieć nadzieję na sukces w dokonywaniu zakupów w Internecie iw życiu codziennym. Korzystaj z jednej z najbardziej bezpiecznych systemów Visa.