364 Shares 5241 views

Herb Mohylewie: historia powstania i znaczenie

Mohylew – jedno z najstarszych miast w Republice Białorusi. Biorąc swój początek z zamku zbudowanego przed Mighty Lwa, księcia ziemi, znajduje się nad brzegiem Dniepru. Stoi na trzech wzgórzach, wieże, które nadal są dalej dawnych czasach: Gvozdovka, Mashekovka i grobu. W ciągu swojej historii trzykrotnie zmienił herb Mohylewie. Rozważ to, jak również symbole miasta dzisiaj i ich znaczenie.


1577

W tym samym roku, 28 stycznia, otrzymał swój pierwszy herb miasta Mohylew, Białoruś. Mimo, że miasto ma swoją historię już od 1267 roku, książę litewski S. Batory oficjalnie udzieliła miasto do kierowania.

Wyświetlane na niebieskim tle była biała wieża z zamkniętą bramą, stoi na zielonej trawie. Jest wybity z tego obrazu na wszystkich dokumentach wychodzących, a przed 1630. i produktów wytwarzanych w mieście. Obecność takiego nadruku na każdym produkcie – znak najwyższej jakości. Iz Mohylew kupców były one znane w krajach europejskich, a także w Moskwie. Miasto prosperowała i rozwijała się zatem pojawiła gotów podbić.

1661

To Mohylew zbuntował pierwszy z lutego tego roku w stosunku do króla Rosji, w czasie zasad Alexis, i pojechaliśmy ludzi z ich ziem przez zaborców. Na początku czerwca, gubernator otrzymał ostatni król Rzeczypospolitej, Jan II Kazimierz dyplomu, gdzie nowe ramiona Mohylewie został opisany.

Na lazur tarczy typu barokowej wieży umieszczonej w kolorze srebrnym (trzy sztuk), brama w centralnej wieży nie jest zamknięta, konieczne jest, aby mieć rycerza w pełnej amunicji (prawdopodobnie Levanovich sam, który nazwał miasto buntować) uzbrojony w miecz. A nad bramami obrazu rozpoznawane heraldyczny na symbol „Pursuit”.

Mieszczanie są dumni, aby wstać, aby bronić swoje miasto pod tym symbolem. Jest to wersja godła by później stać się nowoczesnym symbolem miasta, ale jest jeszcze dużo czasu będą się różnić białoruskie ziemie swoich władców, więcej niż raz engorged z rzek krwi i jezior, wielu synów spadnie do ich kraju.

1781

Rzeczpospolita upadła, i przeniósł większość rosyjskiej ziemi, w tym Mohylewie i okolic. 16 września 1781 na mocy dekretu Senatu ponownie zmieniono herb Mohylewie. Aby pokazać rosyjskiego pochodzenia, otrzymuje rycerza z mieczem (to jest oczywiste, są wciąż świeże w pamięci powstania) Imperial dwugłowy orzeł na który został wprowadzony na górze na żółtym tle, a na dole po lewej stronie kierowcy na tle zbrojnego szkarłat – symbol herbie były na „Pursuit”.

współczesne symbole

Białoruś staje się republiką ZSRR, ale nie zapomina o swojej przeszłości. Bo teraz miasto Mohylew – Białoruś.

Pamiętaj, że historia jego mieszkańców są z niego dumni, a zdecyduje się podawanie Mohylewie jest symbolem herbu w 1661 roku. Dekret z 03.01.2005 numer jeden białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zatwierdzony przez symbole miasta przedstawia się następująco:

Mohylew herb może być opisane w następujący sposób: na malowane w kolorze nieba barokowej tarczy na dnie zielonych połaci, stanąć na jej trzech wież zbudowanych z kostki brukowej, malowane w kolorze srebrnym. W centrum – brama nie jest zamknięta, a oni twarz w srebrnej zbroi rycerza i platerowane gołym mieczem w gospodarstwie. Nad jego głową tarcza w szkarłatnej krwi kolorze, okrągłym kształcie z wizerunkiem jeźdźca, mieczem i tarczą wyposażoną.

Flaga Mohylew – panel prostokątny śnieżnobiałej o proporcji jeden do dwóch, a warstwę ramion jest umieszczony w środku.

Lazurowy kolor zawsze oznaczało, że właściciel myśli i uczucia wzniosłości. W heraldyce, jest to bardzo tradycyjny kolor. Dolny zielony oznacza wiarę w najlepszej nadziei na wzrost dobrobytu.

3 wieże symbolizują trzy osoby boskie, a średnie wzniesienie. Jest jeszcze inna interpretacja z trzech wież, jak symbolicznie przedstawiono trzy wzgórza, na których zbudowany jest miasto. Otwórz bramę – symbol tego, co można uzyskać dowolny Paradise i Mohylew nigdy zamknięte wrota do dobrych gości.

Rycerz stojący przed bramą, należy rozumieć tak, że goście tutaj będzie zadowolony, ale również do odparcia wroga zostaną podane. Historia miasta więcej niż raz to potwierdza. Niezliczone mieszkańcy bohatersko broniła czasy Mohylew go przed atakami. Miecz nad głową zawsze będzie przypominać nam o tragedii.

„Pościg” (czyli tzw uzbrojony jeździec) jest oficjalnym herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Mohylew był częścią księstwa, miał takie same prawa jak w stolicy, a wschodnia brama była.

Kolor czerwony, który jest umieszczony na „Pursuit” – symbol szlachetności. Srebrny – symbol czystości, moralności i przyzwoitości. Herb i flaga są odbiciem historii miasta i jego tradycji i zasad moralnych mieszkańców Mohylewie. Nic więc dziwnego, że symbol został wybrany, ponieważ tej wersji godła.