752 Shares 7249 views

Podwójny, ambiwalentny – odchylenie lub nieruchomość naturalny?

Świat jest wielowymiarowy. Osoba ludzka jest również nie jest proste , a nie jednostronna. Ale fakt, że jesteśmy obecni w różnych motywów, myśli, motywacji, pragnień – to nie jest jeszcze złożoność. Często osoba przeżywa w tym samym czasie przeciwstawnych uczuć. Ambiwalentny – słowo to oznacza po prostu „dwoistość”, „dwukierunkowego”. Jak to możliwe, aby zrozumieć i wyjaśnić? Jak ciągle walczą różne bodźce i potrzeb. Na przykład, pragnienie, aby odpocząć i grać na komputerze mogą być sprzeczne z prośbą do dziewczyny, aby iść z nią do kina. Motive ambiwalentny – to taki, dla którego nie mamy pojedynczy uczucie. Często w stosunku do bliskich nam doświadczyć całą gamę emocji. Na przykład, wielu z nas zna państwa „miłości i nienawiści.” Dlaczego tak się dzieje? Bo konkurują egoistyczne uczucia i altruizm, chęć być osobą niezależną i potrzeba bliskości.


Ambiwalentny – to nie znaczy „złe” lub „wątpliwe” słowo odnosi się tylko do złożoności i doświadczeń dwukierunkowych. Nie jest niczym niezwykłym usłyszeć lub przeczytać historie, w których ten moment bardzo zdziwiony mężczyzna. Przede wszystkim ten, kto doświadcza tych uczuć. Na przykład, jeżeli umiera ciężko chory ukochanej, dla wielu jest to związane nie tylko z utratą goryczy i samotności, ale też rodzajem ulgi …. I to jest normalne dla takich doświadczeń w żadnym wypadku nie powinno się obwiniać. Po tym wszystkim, każdy z nas ma instynkt samozachowawczy. Jeśli góra jest całkowicie podporządkowane naszym życiu, nie będziemy mieli siły, aby utrzymać istnienie. Wysoka byłoby ryzyko wystąpienia ciężkich zaburzeń psychicznych.

Ambiwalentny – to coś jak „plus” i „minus”, przyciąganie i odpychanie. W życiu często zdarzają się takie uczucia i postawy. Niniejszy samo jest również w stanie rozpoznać się w dwukierunkowych sygnałów, motywów, uczuć. Po tym wszystkim, aby być w stanie ciągłej fluktuacji, jak to możliwe. Wiele istotne kroki wymagają nasze unikalne rozwiązanie. Oznacza to, że jeden lub uczucie motywem musi złożyć do drugiego. Na przykład, ślub, dziewczęta często – choć szaleńczo zakochany przyszłego partnera w życiu – mieszane, sprzecznych emocji. Czasem nawet zacząć myśleć, że popełnił błąd w wyborze narzeczonej. Ale sprawa jest nieco inna: ambiwalentny stosunek do małżeństwa jest po prostu w porządku. Po tym wszystkim, to pokazuje, że osoby starsze i świadomy tego, co nas czeka nie tylko trochę zabawy i podniecenia, ale również poświęcenia, pracy, podporządkowanie żony interesów i rodziny.

Pewna niejasność nieodłączne w większości ludzi. Konwencjonalne wątpliwości, że mamy do czynienia z trudnymi i ważnymi krokami – to także walka z motywów i sprzecznych uczuć. Ale czasami rzuca i trudności w określaniu priorytetów są zbyt jasne i dobrze widoczny. Na takim człowieku mówi, że jest „ambiwalentny osobowość.” Nie zawsze jest to zaburzenie psychiczne, może to tylko zaakcentowanie charakter. Oznacza to, że w porównaniu do „średniej” takiej osoby bardziej narażone na przeciwne wrażenie, wchodzi w skomplikowanej komunikacji nie można zdefiniować swoją pozycję w stosunku do nikogo i niczego.