162 Shares 5062 views

Słońce w projektowaniu przedszkolu – symbol ciepła i miłości

Przedszkole – pierwsza instytucja edukacyjna, gdzie dzieci przychodzą. Ponieważ wielkie znaczenie ma pierwsze wrażenie produkowane tutaj. Kolorowe, jasne przestrzeń projekt jest pozytywny i korzystny wpływ na stan emocjonalny dzieci, ich dobrego samopoczucia. Musisz spróbować stworzyć wspaniały, dobra atmosfera. Jest to dość trudne – wyobrazić sobie idealne miejsce, w którym będą rosły przyszłe pokolenia. Charakter i konstrukcja tych pomieszczeniach nie powinno być przypadkowe. Weźmy pod uwagę kilka aspektów tego procesu na przykładzie aranżacji grupy instytucji przedszkolnych „Sun”. W projektowaniu przedszkolu z udziałem nauczycieli i rodziców. Istotne jest, aby działalność ta była dla nich nie ciężki obowiązek, a proces twórczy, realizując swoje doświadczenia i pomysły.


Nazwa „Sun” nie jest przypadkowa, ponieważ zakłady tak wiele dzieci, a jeszcze bardziej w tych grupach mają taką nazwą. Mimo pojawienia się nowych, super modnych imion, to pozostaje najbardziej popularnym i popytu. Tak powszechne ze względu na przyjemne, ciepłe światło i skojarzeń ze słowem, miłość wielu rodziców, aby wymienić swoje dzieci tak.

Od czego zacząć?

Gruppuu „Słońce” w rejestracji przedszkola, można wybrać prywatnego motywu, jeden styl, który będzie łączyć wszystkich swoich obiektów w jeden. Motto łatwo jest myśleć o sobie lub Internet. Coś jak: „Słońce, słońce, jaśniejsze my zabłysnąć! Czy nasze dzieci stają się silniejsze wszystko! „Slogan będzie mini-prezentacja grupa będzie zjednoczyć dzieci, na przykład na imprezie sportowej lub w trakcie gry, konkursy. Przed rejestracją grupy i tworzenia różnych zakątkach tematycznych powinna przeprowadzić ogólną dekorację.

szatnia

pokój odbiór lub szatnia – jedyny pokój tam, gdzie jest dostęp do rodziców, a pierwszą rzeczą, że widział dziecko przychodzi do przedszkola. To oblicze zespołu, a jego konstrukcja powinna brać poważnie.

Już przednie drzwi mogą mieć nie tylko znak z nazwą grupy, ale także elementy dekoracyjne, takie jak logo w formie słońca, tak że dziecko może łatwo znaleźć swoją grupę w pierwszych dniach odwiedzają miejsca. Należy również być tutaj, aby zorganizować informacje o zainteresowania i troski rodziców – Menu trybu dnia, zalecenia dotyczące edukacji, kolejność kolejnych opatrunkowych dzieci (jeśli grupa małych dzieci). Wszystko to może być umieszczony na statywie, dostępny także dla rodziców, urządzonych w stylu grupy. Wielu pedagogów wiszą nad drzwiami do grupy miękką zabawkę w postaci słońca. Ale to nie jest wskazane. To wisi wysoko, a jej dzieci po prostu nie widać. Początkowo będzie wyglądać kinkiet lub żyrandol w kształcie słońca.

Szafki mogą być wklejone na małe zdjęcie dzieci w centrum podsolnushka. I kolejny musi stanąć do odbioru – z rzemiosła i rysunki grupy uczniów. Stojaki są dokonywane żadne szablony mają wielki słoneczny wygląd. Jeżeli rodzice i nauczyciele nie znaleźliśmy rzemieślników i artystów, może zwrócić się do odpowiedniej firmy. Niezastąpiony w szatni i kącie zapomniane rzeczy dla wygody rodziców i pracowników przedszkola. Jeśli to możliwe, należy umieścić na parapecie wielkiej oazy z roślin wewnątrz pomieszczeń. Malowane lub wklejony na szybie okiennej, słońce, nawet w złej pogody dzień sprawi, że pokój jasny i słoneczny.

przestrzeń gry

Każda grupa ma zwykle oddzielną sypialnię oraz świetlicę dla działań i gier. Zastanów się, jak korzystać z słońca w projektowaniu przestrzeni przedszkole gry. Cały pokój jest pożądane, aby wydać jasne i kolorowe. Z pomocą zabawnych zdjęć zwierząt, kwiatów, postaci z kreskówek, można stworzyć przyjazną atmosferę, która znajduje się na grach. Równie dobrze może być tapety i obrazy na ścianie. Ozdoby powinny być przechowywane i estetyczny sens. Twórcze podejście, obecność wyobraźni, wykorzystanie nowych technologii w projektowaniu zaprojektuje grupę przedszkola (zdjęcie poniżej), ciekawe zajęcia dla rodziców, nauczycieli i dzieci.

Tworząc grę w ciągu życia powinny być brane pod uwagę w grupie obecność wolnej przestrzeni i ogólną koncepcję projektu. Tradycyjnie tworzone kąciki tematyczne, takie jak „w bajce” oraz maskowania teatr, obszaru, „Fryzjer”, „Szpital”, „kuchnia” obszar twórczości artystycznej. Jak korzystać z słońca w projektowaniu przedszkolu jak kątach? Wszystkie mundurach kostiumy kąpielowe, szlafroki i fartuchów może mieć emblemat słonecznej (z wyjątkiem stroju lekarza, oczywiście), aby być pomarańczowy lub żółty. Odnosi się to do koloru mebli zabawka w narożnikach, dziecięce naczynia, słoiki w zakładzie fryzjerskim, kręgle i kule w kącie sportowej. Gry dla chłopców trzeba utworzyć kącik zabaw, w oparciu o ich interesy. Na przykład, auto, łódź, warsztat. Dla „Solar” doskonałego obszaru przestrzeni grupowej. Z jego dekoracji używane planet i gwiazd w całym Układzie Słonecznym. W zabawny sposób dzieci uczą się o przestrzeń, statków kosmicznych i innych ciekawych rzeczy.

Sypialni i innych pomieszczeń

To ma wielkie znaczenie i projektowanie sypialni dzieci, ponieważ dzieci spędzają tu codziennie przez kilka godzin. Pomieszczenie powinno mieć na odpoczynek i relaks, być wygodne. I tu nie jest koniecznie nudne gładkie ściany. Dopuszczalne jest, aby stosować te same tapety lub zdjęcia z postaciami z bajek, ale historia jest nieco inna. Małe zwierzęta, księżniczki i samo słońce może ziewać, pościel lub ukryć za chmurę. Dzieci, patrząc na wspaniałe mury, szybko uspokoić i zasnąć. Projekt grupy przedszkolnej „Sun” – sunny zdjęcia na łóżeczkach i szafkami, etykiet lub haft na ręczniki w toaletach, plakatów i toalety z myję słońce – wszystko to mówi fantazję.

Najważniejsze – do grupy emisyjnym powinny być tak małe źrenice nie chciał wracać do domu w godzinach wieczornych, chorują i przejść z przedszkola do szkoły. Eksperymentować, aby korzystać z nowych pomysłów, aby utworzyć, a następnie sukces na pewno przyjdzie.