770 Shares 6983 views

Co robi agenta sprzedaży? Sprzedawca – to …

„Każdy sprzedaje coś” – ulubione Amerykanów mówi. To niekoniecznie angażują się w działalność komercyjną. Komiwojażera mogą rekrutujących kandydatów do szkół wyższych, pracowników szpitali lub muzeów, zbierając datki na potrzeby instytucji tych, komitety, zapraszając ludzi do kościoła, przedstawicieli handlowych firm farmaceutycznych, odwiedzanym przez lekarzy różnych szpitalach w celu reklamowania pojawiających się trendów, konsultantów ujędrnia kosmetycznych oferujących .. przyjazne środowisku kosmetyki, itd. gdy tylko któraś z tych osób są nazywane: inżynierów styczniki, agentów sprzedaży lub marketingu, konsultantów, sprzedaży, ale coraz częściej To – podróżujący sprzedawców.


Sprzedawca – to …

Zbyt wiele dzisiaj lekceważąco odnoszą się do przedstawicieli handlowych, biorąc pod uwagę ich kłamców i oszustów, oferując niskiej jakości lub nieodebrane towar. Handel – bardzo stary zawód, kilka tysięcy lat temu, nie było już zawód komiwojażera. Należy zauważyć, że podczas gdy nie powoduje pozytywne emocje społeczeństwa, a tacy ludzie nie są w wielkim poważaniu. W starożytnym Rzymie, słowo „handlowiec” było zgodne ze słowem „oszust” i patrona przedstawicieli tej skomplikowanej i podejrzanie zawodu uważa się za Merkury – bóg sprytu.

Sprzedawca – Hawker Corporate pośrednik sprzedaży działając jako pośrednik między firmą a klientem, sprzedawcy towarów i kupującego. Zwykle oferuje tylko produkt rozmowy o cnotach, są zainteresowani zakupem. Sprzedawca, sprzedaje się głównie w słowach, pokazując tylko katalogi oraz próbki produktów. W większości przypadków, pensja komiwojażera zależy od ilości lub ilości sprzedanych towarów. Niektóre firmy ustawić stałą stopę, które pracownik otrzyma w każdym przypadku, a także za pomocą systemu zachęt – premie, składki.

Typowy obraz komiwojażera

Wielu ludzi nie rozumiem, co się ze sprzedawcą, i dlaczego ich potrzebujemy. W środowisku komercyjnym tworzą wiele stereotypów, nie odpowiadają rzeczywistości. Przy słowie „sprzedawca” Kiedy istnieje związek z bohaterem „muzyk” odgrywa Harold Hill – wesoły, zabawny, pop towarzysza po ramieniu i zawsze palił cygaro. Kolejny nieszczęśliwy wygląd typowego przedstawiciela handlowego jest pokazany w spektaklu „Śmierć komiwojażera”, który pojawia się bardzo nieszczęśliwy Willy Lowman widza.

Klienci uważają ludzie zawód towarzyski, wesoły, z dobrym gab, bezczelny i uciążliwe. W rzeczywistości, komiwojażera – człowiek, który wie, jak zaprezentować produkt dobrze. Ale w tym samym czasie nie jest konieczne, aby nim być arogancki i męczące, agresywnie oferowanie produktów. Wiele konsultanci są bardzo nieśmiały, nie wiem jak pięknie mówić, ale mimo to przekupiony szczerość, chęć pomocy, udaną prezentację, i tak dalej. D.

Głównym jakość dobrego sprzedawcy

Każdy sukces firma chce mieć pracowników pozytywnych czynników marketingowych, które są w stanie włączyć się klientów i skutecznie reklamować towar. Dla zestawu kandydatów wykorzystywanych do nawiązania kontaktu ze studentami uczelni ekonomicznych, reklamy, urzędów pracy. To następnie pracochłonnym wyboru kandydatów, ponieważ natychmiast określić pożądaną jakość może być bardzo problematyczna.

Jeśli dana osoba czuje się pewnie w komunikacji otwarty, energiczny, agresywny, nie mierzyć jego profesjonalizmu. Z tego co zostało sprzedawca podróżowanie, a jego niezależny charakter. Dlatego, uprzejmy, pokorni ludzie mogą również doskonale angażują się w sprzedaży. Zasadniczo, wybór kandydata spojrzeć na jego zdolność do wnikania uczuć klienta, aby zrozumieć to, czego potrzebuje. Ponadto, konsultant powinien mieć oddanie do prowadzenia sprawy.

Dwa rodzaje komiwojażera

Sprzedawca – to nie tylko dobry sprzedawca, ale również świetnym psychologiem. W niektórych przypadkach używa agresywne podejście i uderzył kupującego presją. Jest on uruchamiany, gdy pojazd jest sprzedawany. Konsultant wyolbrzymia zalety produkcji, pokazuje wszystkie korzyści płynące z zakupu. W niektórych przypadkach, takich jak sprzedaż kosmetyków, sprzedawca działa jako pomocnik. On unravels ukrytych potrzeb konsumenta, daje dobre propozycje. Takie podejście jest bardzo cenione wielu nabywców, którzy nie lubią zbyt dużo asertywności.

Odpowiedni przedstawiciel handlowy do potencjalnych nabywców

Szybko zidentyfikować potencjalnych klientów i pracować z nimi – to właśnie ten zawód polega. Sprzedawca powinien stworzyć własną bazę klientów spółek, na których pracuje. Aby znaleźć klientów, przede wszystkim, należy użyć metody wydechowego:

  1. Opanowanie różnych źródeł informacji, gromadzenie bazy klientów bankierów, maklerów, dostawców, niekonkurencyjny sprzedawców.
  2. Na stałych klientów zapytać o nazwiska przyjaciół, którzy mogą być potencjalnymi nabywcami.
  3. Przyjdź do organizacji, która składa potencjalnych klientów.
  4. Dowiedz prasy i innych źródeł danych.
  5. Odwiedzić różne organizacje, twierdząc, ich produktów.