295 Shares 2982 views

Głównym architektoniczny modernistycznej XX wieku – Le Korbyuze. Zwiedzanie przez nich

Le Korbyuze urodził się pod nazwiskiem Charles-Eduar Zhannere-Gris w Szwajcarii 6 października 1887. W 1917 roku przeniósł się do Paryża i przyjął pseudonim Le Korbyuze. Jego prace architektoniczne, zbudowany głównie ze stali i betonu. Wolał pracować z podstawowych kształtów geometrycznych. Zdjęcia Le Korbyuze podkreślają wyraźne kształty i struktury, które odpowiadają jego architektury.


Informacje biograficzne o architekta

W wieku 13 lat opuścił szkołę podstawową i zaczął uczestniczyć kursy Sztuki Dekoracyjnej w La Chaux-de-Fonds, gdzie studiował grawerowania i szkliwa tarcze, idąc w ślady ojca.

Tam znalazł się pod opieką mistrza L'Eplattenier, który Le Korbyuze nazwie „milordzie”, a później uważany swego jedynego nauczyciela. L'Eplattenier Le Korbyuze uczy historii sztuki, rysunku i estetykę nowoczesności. Być może ze względu na jego zaawansowanych badań w dziedzinie sztuki wkrótce Corbusier odmówił godzin rejestracji i kontynuował swoje badania w dziedzinie sztuki i dekoracji, które zamierzają stać się malarzem. L'Eplattenier podkreślał, że jego uczeń również studiował architekturę.

Wraz z rozwojem swojego pierwszego domu w 1907 roku, w wieku 20 lat, młody architekt uczestniczył w Europie Środkowej i wyjazdów śródziemnomorskich, w tym wizyty do Włoch, Wiednia, Monachium i Paryżu. Jego podróże zostały zawarte pracy z różnymi architektów. Najważniejsza była współpraca z racjonalista Auguste Perret, pionier konstrukcji betonowych, a później – ze znanego architekta Peter Behrens, z którymi pracował od października 1910 do marca 1911 w pobliżu Berlina.

Słynny architekt żonaty modelu krawcowa Yvonne Gallis w 1930 roku. Para ślub pozostał aż do śmierci w 1957 roku, Yvonne.

Architekt przyznał również, że miał pozamałżeński związek z dziedziczka Margaret Harrisem.

Corbusier zmarł w dniu 27 sierpnia 1965 roku, kiedy udał się w podróż do Morza Śródziemnego, wbrew radom swojego lekarza.

Le Korbyuze: zabytki i ciekawostki

UNESCO wpisany na listę Światowego Dziedzictwa nowej Ponadto w 2016 roku, dodając 17 projektów na trzech kontynentach, aby rozpoznać dzieło szwajcarskiego architekta Le Korbyuze.

Spośród ponad tysiąca budynków na listę atrakcji Le Korbyuze – to wybitny wkład do współczesnej architektury. Jego aktywność jest najbardziej wyjątkowy, ponieważ jego praca obejmuje prawie dziesięć krajów – Argentyna, USA, Belgii, Francji, Niemczech, Indiach, Japonii, Szwajcarii i, oczywiście, Federacji Rosyjskiej.

Le Korbyuze: atrakcje, Moskwa

Znawcy architektury znany jako twórca Le Korbyuze kaplicy w Ronchamp i Villa Savoye. Ale architekt wzniesiono kilka budynków w stolicy złoty kopułą. W Moskwie, twórca architektury XX wieku był w latach 1928-1930. Le Korbyuze zbudowany zabytków i w mieście. Dla Moskwy przewidywany jest Pałac Rad, Unia Środkowa i projekt „moskiewski”.

W 1928 roku ogłoszono konkurs na projekt budynku Centrosoyuz. Projektowanie na zlecenie Le Korbyuze. Atrakcje, zbudowany przez słynnego architekta, dodała jeszcze jeden – na Butcher 39. Było to innowacyjny projekt. Materiały, wygląd, kształt i budowa technologia wyprzedza swoje czasy. Teraz jest Rosstat. Nawiasem mówiąc, niedawno odsłonięty pomnik architekta, tylko o Centrosoyuz.

Villa Savoye, Poissy

Nadal mówić o Le Korbyuze. Atrakcje i efektowne rozwiązania architektoniczne, należącego do jego talentu, zachęcając ludzi do dnia dzisiejszego. Villa Savoye, chyba najbardziej znanym dziełem tego architekta. Jest to doskonały przykład współczesnej architektury. Geometria gładka, biała przestrzeń życiową z podłużnymi oknami w postaci taśmy, przy wsparciu szeregu wąskich kolumn wokół zakrzywionej przeszklonym wejściem. Zakończony projekt w 1931 roku budynek ten był rewolucyjny: użycie betonu w mniejszych ilościach potrzebnych do ściany nośne wewnętrzne, możliwe jest użycie otwartego projektu planu.

Zaprojektowany przez Le Korbyuze miejsc na całym świecie, nie przeszedł niezauważony. Tak więc, w 1955 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu.

Również w 1968 roku, został stworzony „Fondation Le Korbyuze”, aby upamiętnić życie i dzieło tego wielkiego architekta. Jest to prywatne archiwum, które zawiera ogromny zbiór rysunków, planów i studiów.