727 Shares 8974 views

Jaki jest wesele i ile jest wesele w kościele?

Ślub to starożytna, duchowa, głęboka praktyka. Jest to jedna z najbardziej znaczących sakramentów w kościele i zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego rozwiniętego duchowo osoby. To jest pełne przemyślenie siebie, wcześniejsze życie, pragnienia, przyjęcie innej osoby do życia w obliczu wyższych mocy. Jednak w dzisiejszym świecie cena rytuału odgrywa istotną rolę. Dlatego trzeba dowiedzieć się, ile jest weselu w kościele.


Podstawowe informacje o ceremonii ślubnej

Małżeństwo Kościoła w naszych czasach pozbawione jest praw. Z tego powodu częściej niż ludzie, którzy już zarejestrowali się w urzędzie skarbowym, są koronowani. Koniecznie obecność krewnych i przyjaciół. Rytuał ma prawo wykonać tylko prawowitego księdza, który nie podlega kanonowi. Zwykle to rozporządzenie nie może być wykonywane przez kapłana, który przysięgał klasztorną przysięgę. Mówienie o takim obrządku jako weselu w kościele, którego cena składa się z wielu czynników, konieczne jest scharakteryzowanie wszystkich szczegółów: od zapłaty do kapłana kosztowi odzieży ceremonialnej.

Przygotowanie do zaręczyn

Na tym etapie najbardziej ostre pytanie brzmi, jaka jest wesele w kościele. W końcu trzeba znaleźć właściwe ubrania. Ten czynnik wyboru i zakupu może znacznie wpłynąć na przygotowania do takiej ceremonii, jako ślub w kościele, ponieważ koszt kostiumu i sukienki bezpośrednio zależy od całkowitego kosztu działania. Panna młoda musi nosić białą sukienkę. Ściśle zabronione sukienki różowe, niebieskie, beżowe i inne jasne kolory, z wyjątkiem fioletu. Konieczne jest, aby sukienka była wyraźnie poniżej kolana. Jeśli zakupisz suknię bez rękawów, należy zadbać o obecność długich rękawiczek. Jeśli sukienka ma wycięcie lub otwarte ramiona, musisz uzupełnić strój szalikiem, peleryną lub welonem. Na głowie oblubienicy należy założyć zasłonę lub kapelusz. Oblubieniec musi być ubrany w surowy ciemny kolor bez nakrycia głowy. Łatwo jest zrozumieć, że ceny takich ozdób różnią się w najszerszym zakresie. Dlatego odpowiedź na pytanie, ile to jest ślub w kościele, co następuje: wszystko zależy od budżetu początkowego, ponieważ sam rytuał nie jest tak kosztowny, jak przygotowanie się do tego.

Ceremonia ślubu w Kościele Prawosławnym

Początek Rytu

Ślub, zaręczyny, pozwolenie na korony, wdzięczna modlitwa – modlitwy – etapy, z których składa się rytuał. Ślub w Kościele Prawosławnym odbywa się według niektórych kanonów. Zaangażowani w ganek kościoła stoją oddzielnie od siebie. Następnie przychodzi kapłan z ołtarza i bierze krzyż i Ewangelię. Za pomocą epitracheli (haftowanej szeroką wstążką, którą umieszczono na szacie lub spiżarni), kapłan łączy ręce panny młodej i stoi obok siebie. Po tym, wymawiane jest trzyletnie błogosławieństwo nowożeńców z tradycyjnymi słowami kanonicznymi. Z każdym błogosławieństwem młodzi ochrzczeni. Następnie kapłan daje każdemu z nich zapaloną świecę. Świece w tym przypadku symbolizują święte małżeństwo i świętość samego sakramentu.

Główna część

Po kapłaństwie kapłan wprowadza młodych ludzi do świątyni, gdzie odbędzie się ceremonia zaręczyn. Zgodnie z wszystkimi kanonami, cała akcja rozpocznie się od litanii – czyli modlitwy, która zawiera petycję o zbawieniu oblubienicy i młodości, dając im radość posiadania dziecka, wysłania miłosierdzia Bożego i miłości, i tak dalej. Potem potrzebne są modlitwy samego ministra duchownego, który chwali Pana Boga i prosi Go, aby pobłogosławił związek małżeński. Potem kapłan wkłada pierścienie do bezimiennych palców młodych, wypowiadając niezbędne słowa. Trzykrotna wymiana pierścieni może być przeprowadzona przez panny młodą i pan młody, a także przez duchownego. Następnie młodzi są wprowadzani do centralnej części kościoła u podnóża, który jest przenoszony przez młodych. Istnieją tradycyjne pytania o zamiarze narzeczonej i panny młodej, aby się ożenić, tradycyjne modlitwy, wspomnienia sprawiedliwych, petycje Pana, aby dać małym dzieciom i wnukom, aby ich błogosławić. Później w kształcie krzyża odbywa się wieńca oblubienicy, pobłogosławionej przez Ojca, Syna i Ducha Świętego, a także Matki Bożej. Potem można zadzwonić do młodych, pełnoprawnych małżonków, męża i żony.

Ostatnia część

Następnie wieńce są świadkami świadków, aby ich utrzymać nad główkami małżonków. Kapłan czyta wiersze o małżeństwie, modlono się, nowożeńcy zazwyczaj skłaniają głowy. Ślub w kościele prawosławnym rzeczywiście się skończył. Po modlitwie serwowana jest miska czerwonego wina, która symbolizuje filiżankę radości i smutku. Mąż i żona robią trzy łyki. Potem kapłan bierze ręce współmałżonków, łącząc je razem z epitafium, trzy razy wokół nowożeńców wokół ołtarza. Wtedy nazywane są nazwiska tych świętych, którzy będą patronami nowej rodziny. Na końcu dzwonki.

Przydatne informacje o ceremonii ślubnej

Jak widać z powyższego, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje wesele w kościele. Zasadniczo wszystko zależy od kościoła, kapłana i cech samej ceremonii (liczby gości i ubrań). Ceremonia sama zajmuje tylko czterdzieści minut do godziny. W różnych świątyniach jest odmienna postawa wobec cenowego aspektu ceremonii ślubnej. Jeśli zapytasz w Moskwie kościoły o takiej ceremonii jako weselu w kościele, koszt rytuału będzie wahał się od pięciuset do kilku tysięcy rubli. Niektóre kościoły praktykują "dobrowolną darowiznę". Nie wolno nam zapominać, aby omówić z kapłanem wszystkie niezbędne przygotowania: kupić ikony, świece i inne przybory. Biorąc pod uwagę te szczegóły, można powiedzieć, że pytanie ile kosztuje wesele w kościele zależy od liczby gości i sytuacji w kościele.