781 Shares 955 views

Truskawki: korzyści i szkody

Eksperci twierdzą, że w sumie 150 g truskawek mogą pomóc w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami i zyskać dobre samopoczucie. Ponadto, musi być koniecznie świeże, oskubane truskawki. Korzyści z tej jagody od dawna znane, a lekarze i kosmetologów.


Są polecane truskawki zerwane aż 48 godzin temu, a tylko te owoce, które nie miały czasu, aby przejść do lodówki. Dlatego transportowane z zagranicy (Maroko, Hiszpania, Turcja, itp), jagody najlepiej nie kupować, bo nie mają nic przydatne po długotrwałego przechowywania nie jest już pozostaje.

Stawka dzienna nie powinna przekraczać 500 gramów owoców, ponieważ zbyt duże ilości mogą powodować zaburzenia jelit. W 100 g zawiera 0,9 g białka; 0,3 – proteiny; 7,5 – węglowodany; 1,3 – substancje organiczne, 2,2 – celulozy, 87 g wody. W owoców jest bogata w żelazo, wapń, fosfor, jod, cynk, i foliowego kwasu salicylowego biotyki zawiera witaminy PP; B1, B2, B6; A; E; C. Dostępny w węglowodany truskawek nie podnoszą poziom cukru we krwi, dzięki czemu można mieć nawet dla osób cierpiących na cukrzycę. Substancje mogą spowolnić wzrost jagód zawartych w komórkach nowotworowych.

Truskawki, właściwości użytkowe , które są znane od dawna, jest obecnie uważana za jedną z najbardziej istotnych jagód ustrojowych w sezonie, jego dojrzewania. Jest także wzmacnia układ odpornościowy, normalizuje przemianę materii, chroni naczynia krwionośne i serce. Łagodzi bóle głowy i jest niezbędna dla zdrowia dziąseł. W swoim składzie zawiera naturalne substancje, które są podobne w składzie do aspiryny.

Ciekawy fakt: najbardziej „sexy” jest truskawka jagoda został rozpoznany. Korzystanie z niej jest, jest również w nasionach. Wiadomo, że cynk poprawia popęd seksualny zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Truskawki cynku w największej ilości w zaledwie nasion. Kod erotyczne nie tylko ze względu na piękno i smak nadana symboli tego jagód zaproszenia do kochania.

Ale nie tylko jest w stanie truskawek. Korzyści jest jeszcze we właściwościach wybielających, które zostały z powodzeniem stosowane do neutralizacji plam pigmentacyjnych na skórze. jagody czas dojrzewania przypada dokładnie w momencie, kiedy koniec wiosny skóra jest osłabiona i jasne słońce staje się bardzo wrażliwy. Maska truskawkowy z jagodami, zmieszane z sokiem z cytryny i miodem – doskonałe narzędzie, aby utrzymać idealny kolor.

A to nie wszystko, co może nam pomóc truskawek. Korzyść z tego jest, a dla osób z problemem skóry twarzy. Właściwości antyseptyczne umożliwić korzystanie z jagód jako środka do pielęgnacji skóry: truskawka peelingiem wybitnie odnawia naskórek i miedź zawarta w jagody promuje szybsze kolagen, potrzebne do utrzymania elastyczności skóry.

Istnieje „dieta truskawka”, który jest często nazywany „Hollywood”. Jeśli obserwować to co najmniej cztery dni, można stracić 2,5 kg. Rano, trzeba mieć jagody z produktów mlecznych, dzień – aby połączyć je z owocami morza, kurczaka, sałatki, warzywa, doprawione oliwą z oliwek i sokiem z cytryny i orzeszkami pinii. Na obiad można przygotować makaron truskawkowy lub kurczaka pod sosem jagodowym.

Niedojrzałe truskawki nie mają wartości, ponieważ jest mądrzejszy, aby zacięcie. Z przejrzałych make dżemu użyć do przygotowania nadzienia do pasztecików. I doprowadzić do tabeli powinny być świeże, dojrzałe, piękne jasne kolory truskawek. I, tym jaśniejszy kolor, tym bardziej użyteczne sama jagodowych.

Jeżeli dokonać porównania stół „Strawberry: korzyści i szkody”, a następnie, oczywiście, nie będzie znaczna (prawie sto procent) przewaga w pierwszej kolumnie. Na niebezpieczeństw jagody można powiedzieć tylko, że jest przeciwwskazany u tych, którzy mają poważne problemy z przewodu pokarmowego. Również truskawek jest dość silny alergen, więc osoby podatne na alergie mogą mieć go tylko w niewielkich ilościach w połączeniu z produktów mlecznych, które neutralizują szkodliwe substancje. Niemowlęta poniżej dwóch lat truskawek nie lepiej dać.