864 Shares 3516 views

Co to jest NFC? NFC – co to jest? Technologia NFC

W tym momencie w branży telefonii komórkowej, istnieje wiele koncepcji, z których wiele nigdy nawet nie słyszał. Jest zatem całkiem naturalnie konieczne jest, aby zrozumieć niektóre niuanse. Tak więc, jeśli się do pytania o to, co jest NFC, to trzeba na jakiejś formy spotkania ze wzmianką o tej koncepcji w dowolnym miejscu. Jest to zrozumieć jak najpełniej.

NFC (Near Field Communication) to technologia wysokiej jakości komunikacji bezprzewodowej z krótkiego zasięgu (nie więcej niż 10 centymetrów), który umożliwia komunikację bezstykową pomiędzy parą urządzeń w serii, na przykład między plastikowej karty inteligentnej lub telefonem komórkowym a terminalem czytnika , NFC technologia opiera się na technologii RFID (Radio Frequency Identification). Ta identyfikacja radiowa, która to metoda określania przedmiotu w trybie automatycznym. Wykorzystuje sygnał radiowy, który jest wytwarzany przez pisanie i czytanie danych zapisanych w transponderze, często określane jako tagów NFC. Ogólnie można powiedzieć, że rozmawiamy o przekazywanie informacji za pośrednictwem technologii radiowej, który obsługuje urządzenia aktywne i pasywne. Na przykład, breloki Sony NFC nie potrzeba żadnego dodatkowego zasilania dla ich pracy, robią to całkowicie bierny.

Opis technologii

Tak więc, jeśli mówimy o tym, co jest NFC, konieczne jest rozważenie trzech najbardziej popularna wersja tej technologii w telefonach komórkowych:

– Tryb czytania w którym telefon odczytuje tagi pasywne, na przykład interaktywne reklamy;

– Karta emulacji przy której gadżet jest w stanie „udawać” karty, na przykład płatności lub przestrzeni;

– tryb P2P, w której parowanie odbywa się dwa telefony do komunikacji.

Najczęściej NFC technologia zakłada, że przewoźnik chip jest to telefon komórkowy, który jest równie masywne urządzenie, ponieważ jest osobą fizyczną, a to jest całkowicie oddzielić od jego właściciela. W tym przypadku, może być używany jako środek płatniczy, który jest dopuszczalny w obecności wirtualnego portfela, kluczowe elementy do identyfikacji właściciela biletu, karty bonusowej i więcej.

zakres

Więc telefon NFC – co to jest? Odpowiadając na to pytanie, warto zauważyć, że w tej chwili decyzje te stają się coraz bardziej i aktywnie wykorzystywane w wielu dziedzinach. Na przykład za pomocą tej technologii jest wykonany zamówić e-biletów i ich sprzedaży, zapłacić parkingów i transportu publicznego. Bardzo aktywne tagi NFC wykorzystywane są w dziedzinie rozrywki i usług w dziedzinie bezpieczeństwa i kontroli dostępu.

Natomiast Bluetooth

Te dwie technologie są podobne pod względem zasady działania, ale między nimi jest bardzo duża różnica. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, co jest NFC, warto zauważyć, że główną zaletą tej technologii – jest to krótki czas połączenia, to jedna dziesiąta sekundy. Mały promień działania sprawia, że ta metoda nadawania danych jest znacznie bardziej bezpieczne. Jednak szybkość transferu danych wsparcia NFC 424 kbit / s, która jest znacznie mniejsza niż w przypadku technologii Bluetooth.

Obecny etap rozwoju

Technologia płatności bezstykowych w tej chwili były bardzo rozwinięte, i to doprowadziło do powstania takich kart jak MasterCard oraz Visa payWave PayPass, które są wyposażone w wbudowanych anten, i zapewnili funkcję NFC. Rynek ten stał się tak zaawansowany, że teraz firmy, takie jak MasterCard, Google, Sprint, Citibank i First Data utworzyli usługę o nazwie Google Wallet, zainstalowany na wielu smartfonach z systemem Android. Dzięki tej aplikacji można łatwo włączyć gadżet na karcie kredytowej pozwala płacić w dowolnym terminalu działającej przy wsparciu PayPass.

Co to jest NFC w tym przypadku stosować etykietę?

Tagi w tym przypadku są małe informacje strefa programowalny, osadzone w billboardów, plakatów lub na półkach produktów w sklepach detalicznych. Jeśli dotkniesz którejkolwiek z nich, można uzyskać kilka dodatkowych informacji w postaci adresów internetowych, map lub klipów filmowych reklamy.

Sposób pracy z etykietami obejmuje sekwencję etapów uzyskiwania informacji w nich zawartych.

Co należy zrobić, aby skanować tagi

Aby zacząć, upewnij się, że funkcja NFC w telefonie jest włączony, a jego ekran jest aktywny. Telefon powinien być umieszczony na etykiecie tak, że dotyka obszaru wykrywania NFC. Następnie urządzenie skanuje tag, a następnie wyświetlić zawartość uzyskane od niego. Należy odnieść się do treści, a następnie otworzyć etykietę.

Jak przenieść pliki muzyczne za pomocą NFC

Aby rozpocząć, należy upewnić się, że niezbędne funkcje w telefonie i urządzeniu odbiorcy jest włączony i ekrany obu gadżetów są aktywne. Otworzyć odtwarzacz muzyki, można Poprzez przejście do ekranu głównego, gdzie pozycja jest „Multimedia” jest zaznaczona, a po nim ikona „Music”. Jeśli ten ostatni nie pojawi, należy dotknąć „charakter aplikacji wyświetlanych”, a po nim -”Music". musisz odwiedzić zakładkę „My Music” za odkrycie biblioteki. Po wybraniu kategorii muzyki, można przejść, aby wybrać utwór, który trafi do przyjaznej jednostki. Konieczne jest, aby jej dotykać, grać, a następnie kliknij przycisk pauzy. Tłumaczenie występuje tylko wtedy, gdy utwór jest odtwarzany lub wstrzymane oświadczenie.

Nadawania i odbierania telefonów muszą być włączone z powrotem do tyłu na siebie tak, aby stykały NFC obszar detekcji. Kiedy połączenie zostanie ustanowione, oba urządzenia będą wibrować, a następnie rozpocząć nadawanie. Po urządzeniu wibracyjnym być oddzielone od siebie. Zapobiega to próbuje nawiązać połączenie, które może zapobiec procesu transmisji. Gdy proces się zakończy, telefon odbiorcy będzie odtwarzać plik wynikowy automatycznie. Jednocześnie utwór zostanie zapisany w odpowiedniej aplikacji.

ważne punkty

Tak więc, jeśli mówimy o tym, co jest NFC, coś powinno być powiedziane o obecności pewnych rzeczy, które można nazwać „ciemna strona” technologii. Pomimo faktu, że z pomocą NFC możliwie ułatwić rozwiązanie wielu codziennych zadań, czasami znacznie komplikuje życie, jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia bezpieczeństwa. Technologia ta działa tylko z bliskiej odległości. Jeśli nie używać NFC dla pełnej ochrony i zapewnienia jej bezpieczeństwa, można ją wyłączyć. W tym przypadku, wszystkie jego wygody po prostu zniknąć, ale pozwala korzystać z innych metod. To wszystko zależy od indywidualnych ustawień smartphone. Jeśli korzystasz z urządzenia jako mobilny portfel, ale nie chroni, może to być również problemy. Nawet ochrona przez kod PIN działa, niestety, nie zawsze, gdy jest to telefon NFC. Co to jest – staje się jasne, gdy intruz wykorzystuje swoją nieostrożność.

Należy przedstawić scenariusz podobny utraty lub kradzieży telefonu. Następnie znajdź lub osoba, która ukradła będzie w stanie wykorzystać wszystkie funkcje i opłat. Jednak tutaj trzeba być realistyczne, ponieważ można zgubić klucze do mieszkania lub samochodu lub portfela, co wiąże się z tym samym niebezpieczeństwo. Tj NFC jest tak bezpieczny, o ile wybierze użytkownik.

Pierwsze urządzenia

wsparcie NFC po raz pierwszy pojawiła się w telefonie Nokia 6131, wydany w 2006 roku. Jednak ta funkcja była całkowicie bezużyteczna i nieodebrane, ponieważ w tamtym czasie brakowało infrastruktury. moduł NFC obecnie wyposażony smartfon Sony Xperia S. seryjny Aparat ten został wyposażony w dwurdzeniowy procesor i HD-TV 43 cali. Działa w systemie operacyjnym od Google. Android NFC nie różni się od podobnych funkcji w innych platformach. Ukończenia tej jednostki, istnieją dwa tagi NFC zwane XPERIA SmartTags, które pozwalają na zaprogramowanie urządzenia, aby rozpocząć pracę w promieniu ich działania, na przykład włączenie nawigacji lub Wi-Fi wyłączone.

Intel ma do rozwiązania problemów związanych z integracją chipy NFC w następnej generacji ultrabooks, a tylko może stać się gwarantem tego, że ta technologia ma wielką przyszłość.

Pochodzenie przyszłości

Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę technologię NFC (jak używać go – jest trochę oczywiste), to warto powiedzieć o kim lub czym to zawdzięcza swoje istnienie. W 2002 roku firmy takie jak Sony i Philips, połączyły siły, aby opracować całkowicie nowy standard radiowy, który był nad tytułem. Wcześniej kilka prób do wygenerowania tego rodzaju technologii: firma stworzyła technologię Mifare Phillips, natomiast Sony pojawił się podobny rozwój nazwie FeliCa. Pomimo faktu, że technologie te zostały bardzo wiele wspólnego ze sobą, były niezgodne. Utworzono standard został zaprojektowany, aby włączyć wszystkie zalety dotychczasowych osiągnięć, a także otwierają się możliwości jej zastosowania w praktyce.

Mówiąc o tym, co jest NFC, konieczne jest, aby wspomnieć, że od jego powstanie i rozwój tej technologii koncentruje się na realizacji interakcji pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, między którymi nie ma połączenia przewodowego. Jako przykłady, tutaj należy określić komputery osobiste, PDA, telefony komórkowe, kamery wideo i inne gadżety.

Można powiedzieć, dotyczące konkretnego oddziaływania urządzeń pracujących z pomocą tej technologii szybkiego rozpoczęcia komunikacji pomiędzy komponentami po prezentacji siebie w wystarczająco bliskiej odległości. Po skonfigurowaniu połączenia następuje natychmiast próbować transmisję danych pomiędzy komponentami.

Na przykład, jeśli trzymać komorę roboczą TV, pod warunkiem, że moduł NFC działa w obu gadżetów, a następnie natychmiast rozpocząć proces transferu obrazu. Jeśli telefon komórkowy lub PDA będzie w bezpośredniej bliskości komputera osobistego, wtedy natychmiast rozpocząć synchronizację książki adresowej lub innych dokumentów.

Sposób realizacji i perspektywy rozwoju

Technologia NFC jest realizowany w układzie pracującym w trybie pasywnym lub aktywnym. Pierwszy przykład wykonania obejmuje zastosowanie jako urządzenia do podań lub mapy metra, a drugi – odbiór informacji z urządzeń pasywnych i wysłaniem. W tym momencie można obserwować niezbyt intensywnego rozprzestrzeniania się tej technologii, jednak wszystko jest już gotowe na podbój świata. Firmy takie jak Google i Apple, są zakłady na niego. Można usłyszeć na iPhone NFC, czyli produkty z „Apple” zaczął dodać te żetony. Istnieje nawet karty SIM z wbudowanym chipem, który można uruchomić w całości w trybie pasywnym.

W dzisiejszym społeczeństwie jest bardzo otwarty jasne perspektywy dla wykorzystania tej technologii w celu korzystania z urządzeń mobilnych do płatności bezstykowych. Możliwe jest, że w ciągu kilku lat jeden inteligentny telefon zastąpi użytkownikowi szereg urządzeń i przyrządów.