230 Shares 1948 views

Poduszki „patchwork” własnymi rękami

Technika „patchwork” – specjalny styl szycia Kiedy tworzyć kilka rzeczy za pomocą skrawków innego materiału. Ten styl często wykonują koce, poduszki, pokrowce krzesła. Technika „patchworku” służy do szycia ubrań. Rezultatem jest nieco ekscentryczny i trochę egzotyczne rzeczy.

Technika „patchworku” niezwykle popularne w dzisiejszych czasach. Oczywiście, mało kto odważył się całkowicie przekształcić swoje mieszkanie i stworzyć zupełnie nowe wnętrze. Ale tu jest poduszka „patchwork” z powodzeniem zmieścić się w każdym pomieszczeniu. Stanie się częścią wnętrza, co stwarza poczucie komfortu w domu. Po tym wszystkim, dom bez praw autorskich takie rzeczy i słodkie drobiazgi pozostaje bezosobowa i pusty.

Wybór materiału

Poduszki „patchwork” własnymi rękami zrobić dość proste, zwłaszcza jeśli używasz poprawnych klapy formularza. Znacznie trudniej jest poprawnie odebrać materiał. Teoretycznie można podjąć wszelkie tkaniny tekstury łączyć, połączyć najbardziej niewyobrażalne kolory – nie istnieją ścisłe ograniczenia. Jednak w praktyce, to jest możliwość, aby prawo kolor kompozycja zależy, jak piękną rzeczą dostać. Tak więc, z jednej strony, trzeba wykorzystać wszystkie ich twórczy potencjał, az drugiej – starają się pozostać w ramach dobrego smaku. Jeśli wybrać odpowiedni materiał i odpowiedni kolor tekstury skombiniruete, będziesz okazać się bardzo ładne poduszki „patchwork”.

master class

W celu oceny własnej siły, spróbuj najpierw zrobić mini-wersję poduszce. Weź czterech wyciąć dowolną tkankę i odcięte od każdego kwadratu 6 x 6 cm (uwzględnieniem odpisu na szwach). Z innej tkanki odciąć kwadrat 11 x 11 cm. Zszyjesz cztery klapy i uszyć im dużą kwadratowych, pozostawiając niewielki otwór w jednej podkładki. Następnie złoże igły nadziewane dowolny odpowiedni materiał.

Jeśli pojawi się w wersji mini, można spróbować swoich sił w tworzeniu pełnowymiarowe poduszki. Liczba przeszczepów może być zwiększona, lecz w początkowej fazie jest lepiej nie odbiegają od kształtu prostokątnego. Ale później będzie można próbować szyć płaty złożonym kształcie (na ukos, zygzaki, koła, i tak dalej. P.), a nawet tworzyć aplikacje.

imitacja stylu

Poduszka „patchwork” nie muszą być tworzone przy użyciu techniki patchwork, który powinien być rozpoznany, to zajmuje dużo czasu. W rzeczywistości, ten styl stał się tak popularny, że w sklepie można kupić gotową tkaninę, która symuluje montaż kilku łatek. Jego zalety są oczywiste: poduszka „patchwork” uszyta jest w ciągu zaledwie jednej godziny; materiał odebrał kolor kompozycja specjalistów, więc nie ma potrzeby, aby wynaleźć nic; „Klapy” są nie tylko kolorowania ale również tekstury.

I jest tylko jeden Główną wadą takiej tkanki: nie pozostawia miejsca dla swoich pomysłów. Dlatego większość fanów Patchwork wolą wybierać własne materiały.

Tak więc możemy stwierdzić, że jeśli chcesz leżeć na kanapie poduszki piękne „patchwork” – uszyć ją z tkanki symulatora. A jeśli chcesz stworzyć coś naprawdę wyjątkowa autora, nawet jeśli okaże się nieskuteczne, a następnie stworzyć swój własny „tkaniny” klap.