367 Shares 2406 views

Dzień niepodległości Polski. Jaki rodzaj wypoczynku?

Dzień Niepodległości Polski – jasny święto, które obchodzone jest corocznie w kraju w dniu 11 listopada. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Polski Dzień Niepodległości w dniu 11 listopada obchodzony jest na cześć wyzwolenia kraju spod dominacji Rosji, Niemczech i Austrii już w 1918 roku. Wtedy właśnie zakończył pierwszą wojną światową. Polska wróciła na mapę Europy.


Doprowadziło to do tej pory stan Marszałek Jozef Pilsudski. Jego Komisja doprowadziła do powstania pierwszego demokratycznego rządu.

Polski Dzień Niepodległości – święto państwowe

To święto jest czerwony numer kalendarzu. Polski Dzień Niepodległości w całym kraju podniesione flagi narodowe, są różne urzędnicy i politycy. W Warszawie oration mówi prezydent kraju. Również w centrum stolicy to odbyła się defilada wojskowa, jak w każdym mieście zorganizować szereg koncertów i uroczystości. W skrócie, Dzień Niepodległości mieszkańców Polski powiedzieć bardzo jasno i szybko.

Trochę historii

Jednak nie wszystko było tak łatwe w wydarzeniach związanych z obchodami. Wspominaliśmy już, kiedy powstała Dnia Niepodległości Polski. Historia festiwalu ma swoje korzenie w odległej 1918 roku. Niemniej jednak, niezależnie Polska obowiązywał tylko do 1939 roku. W tym okresie został podzielony pomiędzy ZSRR i Niemcami. Po zakończeniu wojny, polski Dzień Niepodległości nie jest oficjalnie obchodzony. I tak to poszło aż do pierwszych demokratycznych wyborów w kraju, która odbyła się w 1989 roku.

Jakie wydarzenia?

Od tego czasu, i zaczął z okazji Dnia Niepodległości w Polsce w dniu 11 listopada. To wydarzenie – oficjalnym świętem dla Polaków. 11 Numery na ulicach, w środkach transportu publicznego, urzędów miejskich i zwykłych obywateli do balkonach wywiesili flagi narodowe kraju.

Po przemówieniach, urzędnicy polskiej ludności tradycyjnie złożyli kwiaty na różnych pomników poświęconych uczestników ruchu demokratycznego podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Ponadto, w każdym mieście w kraju są nadal i uroczyste pochody, w których polscy żołnierze armii uczestniczących, jak również specjalne „Grand podziały”.

niezależność Marsh

Odbywa się co roku w Polsce w tym dniu tzw marca Niepodległości. Ten patriotyczny i ruch nacjonalistyczny. W tym przypadku marszu sami nie należą do tych grup osób. Bardzo często są one, na przykład, radykalne młodzi ludzie, a wśród nich – kibice.

Celem marszu jest „protestować sprzedaży na zachodzie Polski.” Fakt, że w tym kraju patrioci przekonany, że zachodnich partii liberalnych podanych przez rządy niemiecki, francuski, hiszpański inwestorów do dużych przedsiębiorstw. Sama Polska jest, według nich, tańczyć do melodii Anglii i Ameryce.

Oczywiście, liczba bezrobotnych w wyniku tego, więc są zmuszeni do opuszczenia działać w różny znacznie wzrosła wśród młodych ludzi w krajach UE. Cóż, po kryzysie 2008 roku, marzec Niepodległości stał się jeszcze bardziej aktualna wydarzenie.

Święto obchodzone jest w Polsce wiele konfrontacji z policją, istnieje ogromna liczba rozruchów i podpaleń. W skrócie, nie tak przynosi Holiday wiele pozytywnych chwil. Tak twierdzi znaczna część populacji.

Święto Polaków

Oczywiście, z wielką przyjemnością, że wiele osób bierze udział w różnych zajęciach, które odbywają się w dniu niepodległości Polski. Jak to było, jakie wydarzenia doprowadziły do powstania tego święta, trzeba znać każdego obywatela. Ale biorąc pod uwagę fakt, że w tym dniu wielu Polaków nie zachowują się całkiem adekwatnie, wielu ich rodaków są niektóre działania negatywnie. Co więcej, mają one tendencję do wyjazdu z miasta, z dala od centrum swojego samochodu, nie opuścić swoje domy.

Osoby te twierdzą, że to wszystko jest do rezygnacji z urlopu. Nie wszyscy obywatele polscy, jak zresztą i obywatele innego kraju, wiedzą, jak obchodzić takie wydarzenia. W efekcie, każdego roku w różnych miastach jest dużo walk, okrucieństwa i przemocy. Niemniej jednak, nie jest to święto – to w ludzi!

Zatem Dzień Niepodległości Polski – impreza jest ważnym i dobrze znane każdemu Polakowi. Jednak dokładnie, jak go obejść, każdy decyduje za siebie. Oczywiście, chciałbym, żeby wszystko było o wiele ciszej. Być może, jeśli władze będą podejmować środki zapobiegawcze w celu zwalczania bardziej chuligaństwa, święto będzie postrzegane przez wielu ludzi zupełnie inaczej. Ale ogólnie rzecz biorąc, ten dzień – jeden z najważniejszych rocznic w historii kraju! Dlatego, aby szanować go jeszcze do każdego obywatela niepodległej Polski! Szacunek i cześć, to święto nie ma rzeczy niemożliwych!