326 Shares 6562 views

IPhone 4S i 5S: porównanie wydajności. Co odróżnia iPhone 4S z iPhone 5S

W tym krótkim przeglądu zostaną szczegółowo omówione, tak Zupa z Apple, jak iPhone 4S i 5S. Porównanie ich cech sprzętowych i programowych pozwalają dać praktyczne wskazówki dotyczące doboru urządzenia mobilnego.


Zawartość opakowania

Składniki tych dwóch smartfonów jest identyczna, i składa się z następujących komponentów i akcesoriów:

  • Sam smartfon.
  • Słuchawki stereofoniczne o wysokiej jakości dźwięku.
  • Ładowarka.
  • Kabel do podłączenia do komputera PC.
  • Podręcznik użytkownika.
  • Karta gwarancyjna.

Natychmiast należy zauważyć, że karta pamięci lub na osobnej baterii nie wchodzi w rachubę. Wszystko to jest bezpośrednio wbudowana w gadżet i jakoś wymienić baterię sobie nie jest możliwe, ponieważ nie ma gniazdo kart pamięci. Okazuje się, że z punktu widzenia kompletem, parytet obserwuje się pomiędzy tymi dwoma modelami smartfonów.

Wygląd i ergonomia smartphone

Teraz korelują wymiary, które mogą pochwalić się iPhone 4S i 5S. Porównanie tego kryterium pozwala wybrać urządzenie, które jest najbardziej wygodny do pracy dzisiaj. Zacznijmy od wcześniejszej wersji smartfonu – 4S. On następujących wymiarach: 115,2 mm długości i 56,8 mm szerokości. Jego samej grubości 9,3 mm. Z kolei masa na 140 gramów to rozszerzenie. Teraz dla bardziej zaawansowanych devayse – 5S. Jej rozmiar 123, 8 mm (długość), a 58,6 mm (szerokość). Waży 112 gramów o grubości 7,6 mm. Pojawienie się tych smartfonów ma wiele wspólnego: prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami. W rezultacie trudno zaprojektować i ergonomiczna pozycja do wyboru jednego z tych dwóch urządzeń. Jednak ze względu na wymiary to lepiej dać pierwszeństwo nowym urządzeniu: doświadczenie użytkownika w nim będzie wiele razy więcej. Nadal w wyświetlacz o przekątnej 4 cali daje o sobie znać.

Cechy sprzętowe

Jeśli porównać iPhone 4S i 5S, staje się jasne, że bardziej efektywnym rozwiązaniem jest stosowany w ostatnim z nich. W pierwszym przypadku, A5 układ działa jak CPU. Składa się z dwóch rdzeni architektura „Cortex-A9”, które działają w trybie szczyt na częstotliwości 800 MHz. Dla „Android” jego mocy obliczeniowej nie wystarczy na dziś. Ale 4S działa pod iOS «» Kontrola i to będzie zupełnie wystarczające do wygodnej pracy. Z kolei 5S opiera się na bardziej produktywne chipie A7. Ma on, podobnie jak w poprzednim przypadku, 2 rdzenie. Ale w tym przykładzie, są bardziej wydajne, a ich częstotliwość taktowania wynosi 1,3 GHz. Trzeba tylko porównać częstotliwość zegara, nie wnikając do cech architektury procesora, i to jest jasne, które z smartphone wyposażony jest produktywny CPU.

Akcelerator graficzny wyświetlacz i aparat

Różnica w charakterystyce wydajność grafiki jest dość istotne w iPhone 4S i 5S. Porównaj rozdzielczość ekranu sam sposób oczywisty na korzyść tych ostatnich. na 4S Przekątna ekranu wynosi 3,5 cala, a jego rozdzielczość wynosi 640 x 960. Jakość obrazu nie budzi zastrzeżeń, ale wyraźnie, że rozmiar nie jest na tyle na dzisiaj. Ekran nie jest bardzo wygodny w użyciu. Z kolei właściwości 5S w tym zakresie są: 4 cale i od 640 do 1136, odpowiednio. Jakość obrazu jest również bez zarzutu, ale im większy rozmiar to bardziej wygodne z punktu pracy na urządzeniu. Element czujnika jako pierwszy i drugi wyświetlacz wykonany jest w oparciu o najbardziej zaawansowanych technik obecnej chwili – IPA. Nieznacznie większa gęstość pikseli w 4S: 330 na 326. Ale to nie jest tak znacząca różnica, i wizualnie będzie to trudne do zauważenia.

Ale karta graficzna w celu 5S silniejszych. Zarówno karta graficzna to linia PowerVR. Tylko w pierwszym z nich jest używany SGX543MP2, który jest przestarzały zarówno moralnie i fizycznie. Ale w 5S ustawić G6430, a dziś bez żadnych problemów, radzenia sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami. Element pomiarowy główne komory, w każdej z tych urządzeń zależne od czujnika 8 Mn. Oznacza to, że zgodnie z tym wskaźnikiem obserwowano równowagę między 4S iPhone i 5S. zdjęcie Ponadto, zgodnie z oczekiwaniami, znacznie lepiej niż w nowszych urządzeniach. Kluczową rolę odgrywają tu przez układ optyczny o wysokiej jakości. Ponadto, 5S obejmują 3-krotnego zoomu optycznego, ulepszony system podwójnej stabilizacji obrazu i podświetlenia LED. Ogólnie rzecz biorąc, obraz na nim jest otrzymywany w lepszych czasach. Podobna sytuacja ma miejsce w filmie. Rolki identyczna rozdzielczość – 1920 do 1080. Ale ulepszone filtry optyczne oraz dodatkowe oprogramowanie czasami poprawić jakość wideo jest 5S. Teraz podsumujmy funkcji graficznych 4S i iPhone 5S. Porównaj zdjęcia, wideo i wyświetlanie wyraźnie wskazuje na fakt, że możliwość 5S czasami lepiej. Jedyną rzeczą, starszy model pobiera niewielką przewagę – jest to gęstość pikseli. Jednak, jak wspomniano wcześniej, różnica między iPhone parametr ten nie jest tak znaczący, że nie mogą być wykryte wizualnie. Dlatego też, w związku z tym, wszystkie punkty na rzecz bardziej zaawansowanych gadżetów – 5S.

pamięć

Jeśli porównać iPhone 4S i stanowisk podsystemu pamięci 5S, a następnie wybór staje się oczywisty: RAM w drugim urządzeniu będzie 2 razy więcej. We wcześniejszej wersji smartfona jest zintegrowany z 512 MB, ale nowsza modyfikacja gadżet wyposażony jest w 1GB już.

Trudniej jest dokonać wyboru, począwszy od wewnętrznej pojemności dysków. W pierwszej modyfikacji jej wielkość może być 8 PL, 16 GB lub 32 GB. Ale 5S, z kolei, może być wyposażony w wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB, 32 GB lub 64 GB. Droższe urządzenie, tym większa pojemność wewnętrznej pamięci flash. Ale do zewnętrznego gniazda karty pamięci flash, tak jak wszystkie urządzenia producenta po prostu nie robi. Więc lepiej jest spojrzeć w kierunku gadżetów z wewnętrznym dysku o większej pojemności. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest świeże 5S 1 GB pamięci RAM i 64 GB.

bateria

Pojemność baterii 1432 mA / h 1570 mA / h, odpowiednio, 4S iPhone i 5S. Dla porównania, opinie właściciele tego urządzenia po raz kolejny przekonała, jak pojemność baterii nie jest do końca poprawne trzymać. Ważniejsze w tym względzie jest opcja autonomia. Im wyższa wartość, tym lepiej smartphone i ustawić ją na baterię, odpowiednio.

Zacznijmy od pierwszego inteligentnego telefonu. Jedno ładowanie jego baterii przy średnim poziomie wykorzystania potrwa 2-3 dni. Jeśli pójdziesz do maksymalnej trybie oszczędzania, liczba ta wzrośnie do 5 dni. Ale przy maksymalnej ładowności akumulatora w tym gadżecie wystarcza na cały dzień pracy na baterii. Wskaźniki mają 5S autonomii podobny do wcześniejszego modelu. To znaczy, gdy średni poziom wykorzystania jednym ładowaniu akumulatora jego potrwa do wszystkich tych samych 2-3 dni. Przy maksymalnym poziomie wykorzystania tej wartości zostanie zredukowana do 12 godzin, ale w trybie oszczędzania baterii iPhone 5S maksymalny sposób dotrzeć do 5 dni. Wynik jest równy, choć nowsze baterii devaysa trochę więcej. Ale jak na wyświetlaczu o przekątnej od niego trochę więcej. Prowadzi to do tego, że ze stanowiska autonomii te dwa urządzenia są równe.

Oprogramowanie systemowe

Różnica ayfon 4S i 5S z funkcji oprogramowania systemowego nie jest niezbędna. W rzeczywistości, jako pierwszego urządzenia, a po drugie, może pracować pod kontrolą ósmej wersji iOS. W tym przypadku, aby wykryć ewentualne problemy sprawnego funkcjonowania interfejsu wizualnego nie będzie działać. Ale jeśli 5S w przyszłości nadal muszą mieć pewność, aby otrzymać uaktualnienie do następujących wersji systemu operacyjnego, to dla 4S to nie należy się spodziewać. Dlatego w każdym przypadku, właściciele tego gadżetu musiałby być zadowolony z tego, co jest już dostępne. Z tego powodu, w dającej się przewidzieć przyszłości może mieć problemy z instalacją nowego oprogramowania.

interfejs

Liczba obsługiwanych interfejsów bezprzewodowych pomiędzy tymi gadżetami uzyskać znaczną różnicę. IPhone 4S i 5S w momencie wyjścia dzieli roku. Stąd istnieją znaczne różnice. Według liczby slotów dla kart SIM, urządzenia te są sobie równe – to jest tylko jedna. Zgodnie z oczekiwaniami, zarówno praca smartphone bez problemów w sieciach 2. i 3. generacji. Przy czym w tym ostatnim przypadku, maksymalna szybkość transmisji danych różni się w prawie trzy razy. Jeśli 5S może zapewnić 3G w 42 Mbit / s, tutaj 4S jest w stanie dostarczyć wszystkich 14,4 Mbit / s. Kolejną standardową sieć komórkowa, która jest obsługiwana przez 4S – to CDMA. Podczas gdy on nie dostał wystarczająco duży rozrzut, a jest to dość kontrowersyjna zaleta urządzenie dzisiaj. Ale 5S obsługuje sieciach telefonii komórkowej 4. generacji, czyli LTE. W ten sposób jest w stanie dostarczać informację o szybkości transmisji pik 100 Mbit / s. Oczywiście, do tej normy w przyszłości, i że jest on obsługiwany przez smartfon, jest niekwestionowanym atutem tego gadżetu. Reszta zestawu obsługiwanych interfejsów jest identyczna: Wi-Fi? Bluetooth, GPS, micro USB oraz port audio 3,5 mm.

Perspektywy, cena

Mimo to, istnieje różnica między tymi dwoma smartfonami. IPhone 4S i 5S czasowe akcji rocznie. Dla branży telefonów inteligentnych jest znaczny okres czasu. Jeśli dzielimy smartfony firmy Apple na segmenty, okazuje się, że pierwszy z nich, który można nazwać budżet przedstawiony modelu 4S. Wcześniejsze wersje tego telefonu są przestarzałe zarówno moralnie i fizycznie. Wraz z wydaniem nowej generacji smartfonów z „Apple”, ten sam los spotka 4S i jego miejsce będzie iPhone 5, który teraz zajmuje dolną część segmentu urządzeń klasy średniej. Z kolei 5S znajduje się w urządzeniach wyższej klasy średniej. Jego funkcje platformę sprzętową i programową będzie jeszcze co najmniej 2 lata istotne. Tak, a wyświetlacz o przekątnej 4 cali jest znacznie łatwiej pracować niż 3,5 cala. Inne rzeczy są równe składniki lepiej wybrać 5S. Jego jedyną wadą w porównaniu do 4S – to wyższy koszt. Tak, cena jest nieaktualna smartfon to około 300 $, a za 5S będzie musiał zapłacić ponad 500 dolarów.

IPhone 4S i 5S: który z nich jest lepszy?

Tak więc, aby podsumować ofertę. Jako część tej małej materiału zbadano szczegółowo dwa modele smartfonów firmy Apple: iPhone 4S i 5S. Porównaj swoje możliwości wyraźnie wskazuje, że najnowszy model jest o wiele lepiej niż jego poprzednik. Jedynym kryterium, na którym nowe urządzenie traci – jest cena. Ale ponieważ to nie jest zaskakujące. Po 4S został wprowadzony rok wcześniej i już sprzedane w ciągu całego roku. Nadal możliwe jest, aby przeznaczyć większą gęstość pikseli. Ale wizualnie odróżnić normalnego oka 326 i 330 nie jest możliwe. Ale w ostatnich sprzętu smartphone farsz znacznie lepiej. Również aktualizacja oprogramowania będzie dla niego iść, ale dla 4S – nie. W związku z tym, wszystkie takie same, tak, iPhone 5S był znacznie lepszy niż jego poprzednik, pomimo wyższej ceny.