439 Shares 4876 views

Enzym, który powoduje krzepnięcie krwi, co jest nazwa?

Jak dobrze, kiedy takie kłopoty, jak cięcia lub ukłucia, goją się szybko i bez problemów. Nie przywiązują wagę do tego, jak dużo energii, materiałów i systemów zaangażowanych w celu zapewnienia integralności naszego organizmu.


Co to jest system krzepnięcia?

W naukach medycznych krzepnięcia krwi jest nazywany „homeostaza”. Jest to proces, który stanowi płynny stan krwi i zapobiega stratę dużej ilości tego. Krew dla ludzi – jest źródłem życia, ponieważ może pomóc w najróżniejszych komórek odżywczych. Odżywia nie tylko ciało, ale również chroni je. Płyn w organizmie nie jest zbyt wiele, więc każde nakłucie lub nacięcie, które narusza integralność naczyń krwionośnych, może skończyć się łzami. Ale przyjść z pomocą układu krzepnięcia, a dokładniej jej enzym, który powoduje krzepnięcie krwi. To się nazywa zgodne z samych cząstek ciekłych płytek.

System ten jest wyjątkowy, ponieważ jest w płynnej krwi w całym naczyń krwionośnych. Gdy statek był uszkodzony natychmiast wejdzie w różne mechanizmy działania i środki obejmujące otwór w zbiorniku. System ten minimalizuje nie tylko krew, ale także zapobiega jego stosowania poszczególnych substancji. Normalnie, wszystkie procesy są zrównoważone, a tym samym w pełni uruchomione, nawet jeśli problem uszkodzenia naczyń krwionośnych.

antykoagulacji krwi

Celem tego systemu jest uregulowanie krzepnięcia krwi. W końcu, jeśli proces nie jest regulowane, to prowadzić do naruszenia ważną funkcję ochronną. System antykoagulant ma na celu zapobieganie powstawaniu zakrzepów dla wszystkich statków do trombiny działał tylko na uszkodzonych obszarów. Ponadto, leki przeciwzakrzepowe w ciągłej ciekłej pełnej krwi przeciwdziałania tendencji do lepkości i zagęszczania cieczy.

Na poziomie fizjologicznym, heparyna, antytrombiny, białka, inhibitory czynników (antykoagulanty systemie) hamują tworzenie fibryny, hamuje agregację płytek krwi, erytrocytów i hamują tromboplastyny organizmu produkcyjnego. Jednak, jak enzym nazywa krzepnięcia krwi, a co jest jej efekt?

Dlaczego potrzebny do rozpuszczenia zakrzepów w układzie krzepnięcia?

Trzecim składnikiem działania procesu w skali całego układu fibrynolitycznego jest koagulacja krwi. Jego zadaniem jest rozpuszczenie istniejących zakrzepów. Proces ten jest wymagany, gdy głównym zadaniem jest zakończona, a powierzchnia zbiornika przywrócone. Hemostazy jest zakończona powodzeniem, jeśli te trzy elementy układu krzepnięcia krwi są sbalanstirovano. W przeciwnym razie istnieje zakłócenie w procesie – może to być nadmierne krwawienia lub zakrzepica. Takie „skośny” w obserwowanym w przypadku wątroby, płuc, nowotwory, choroba niedokrwienna serca, choroby reumatyczne i innych zaburzeń.

Gdzie zaczyna krzepnięcia?

Krzepnięcia – zmiana ta konwersja ciekłego skrzepu galaretki struktury. Dzięki tej funkcji, organizm broni się przed utratą krwi. Jeśli uszkodzenie jest niewielki skrzep naczynie jest wykonane (gdy zaczyna działać enzym powodując krzepnięcie krwi), działając jako zderzaki wspierający hemostazę.

krzepnięcia krwi zachodzi dzięki specjalnemu systemowi, który odnosi się do inhibitorów krzepnięcia dysponowania czynników. Enzym, który powoduje krzepnięcie krwi, tworzą stale. Inhibitory pracować w trybie ciągłym, w etapach:

 • 1 faz. Zaczyna działać heparyny i antiprotrombinaza.
 • Dwie fazy. W czasie pracy są inhibitory trombiny (fibrynogen, fibrynę pretrombin I i II, trombiny produkty hydrolitycznych).

W ciągu wielu chorób w korpusie są utworzone dodatkowe inhibitory. Dla wielu pozostaje tajemnicą, w jaki sposób enzym powoduje krzepnięcie krwi. Po tym wszystkim, proces ten obejmuje wiele pierwiastków śladowych i substancji. Ale wszystko co robią jest ściśle ich obowiązki, jeśli enzym traci swoją hemostatyki umiejętności, nawet najmniejsze uszkodzenie statku doprowadzi do śmiertelnego krwawienia.

Enzym, który powoduje krzepnięcie krwi

Zorientowaliśmy się, że to, czego potrzebujemy układu krzepnięcia, teraz trochę słuchać swoich fizjologicznych mechanizmów. Jaka jest nazwa enzymu, który powoduje krzepnięcie krwi? Kluczowe znaczenie dla tego procesu jest trombiny z rodziny trypsyny. W trakcie reakcji chemicznych, działa na fibrynogenu do fibryny tworzą w nim. Enzym, który powoduje krzepnięcie krwi, fibrynolizy i intensywnie reguluje zakrzepicy, napięcie naczyń. Powstawanie tego enzymu występuje w procesach zapalnych.

Trombiny z protrombiny występuje w ostatnim etapie koagulacji. Trombina sprzyja aktywacja V, VIII, XIII czynników krzepnięcia. Ma działanie hormonalne uwidocznione gdy styka się z płytek krwi i komórek śródbłonka. Po połączeniu z trombomoduliny enzym przestaje obracać się krew.

Faza hemostazy: jaka jest rola enzymu krzepnięcia krwi

Szczególną cechą jest hemostazy zamknięcie uszkodzonego naczynia. Przędze fibryny przyczyniają się do tworzenia skrzepu, który następnie uzyskuje właściwości ściągające krwi. Jaka jest nazwa enzymu, który powoduje krzepnięcie krwi? Nazwa jest bardzo podobna do słowa „skrzepu krwi” – trombiny. On jest zawsze gotowe do pracy, a za łamanie intensywnym działaniu zaczyna. Hemostazy jest podzielony na kilka etapów:

 1. Występowanie faza protrombinazy. W tym etapie tworzą enzymach tkanek i krwi, proces przebiega z ich pochodzenia z różnymi prędkościami. tworzenie protrombinazy krwi zależy od tkanki protrombinazy (enzym tkanki aktywuje czynniki powstawania enzymu krwi). W tej fazy zewnętrznej i wewnętrznej mechanizmu krzepnięcia krwi.
 2. Faza generacji trombiny. W tej fazie, możemy uzyskać odpowiedź na pytanie o sposób enzym powoduje krzepnięcie krwi. Protrombina jest podzielona na części, i tworzą substancję trombinaktiviruyuschee który stymuluje i realizuje następujące etapy akcelerynę.
 3. Występowanie faza fibryny. Trombiną (enzymem powodującym krzepnięcie krwi) wpływ na fibrynogenu, amino rozszczepienie kwas występuje.
 4. Faza ta jest szczególna, że polimeryzacji fibryny i powstawania zakrzepów.
 5. Fibrynolizy. W tej fazie hemocoagulation kończy.

„Zewnętrzne” fazowanie

Mechanizm ten jest bardzo skomplikowany i etapami. Po pierwsze, obszary uszkodzone w kontakcie z krwią, tromboplastyny po aktywacji czynnika III. Następnie przetwarza VII (proconvertin) w VII-A (Convertino). W wyniku tej reakcji powstaje kompleks Ca ++ + III + VIIIa aktywuje czynnik X, i które przekształca się Xa. W wyniku wszystkich procesów podnosi kolejny kompleks, który posiada wszystkie cechy protrombinazy tkanek. Obecność Va oznacza obecności trombiny, czynnika V-aktywującą. Że protrombinazy tkanki konwertuje protrombiny do trombiny. Enzym ten powoduje krzepnięcie krwi przez aktywowanie czynników V i VIII, który potrzebny wygląd protrombinazy krwi.

„Internal” krzepliwość krwi

Wraz z zewnątrz wewnętrzna krzepnięcia zaczęło. Kontakt z nieregularnej części zbiornika, aktywuje czynnik XII (XII – XIIa). W tej samej chwili on utworzony krzepnięcia gwóźdź. Aktywny XII aktywuje czynnik XI, zachodzi następnie XIIa + Ca ++ + XIa + III, która wpływa IX i zmodyfikowane formy kompleksu. Aktywuje X, a następnie pojawia Xa + Va + Ca ++ + III, który jest protrombinazy krwi. Oto kolejny enzym powoduje krzepnięcie krwi. Podział na „zewnętrzne” i „wewnętrzne” jest bardzo warunkowy i jest używany tylko w kręgach akademickich, dla wygody, jak te procesy są bardzo ściśle powiązane.

Rola czynników krzepnięcia w procesie

Mówiliśmy już, że proces krzepnięcia krwi nie jest pozbawiona pewnych substancji, zwanych czynników. Substancje te są z natury – białka osocza, które w naukach medycznych zwanych czynników.

 • Fibryny i fibrynogenu. Fibrynogen jest zminimalizowane gdy działanie trombiny.
 • Trombiny i protrombiny. Protrombiny jest glikoproteiną, wystarczy krwi do konwersji fibrynogenu do fibryny. Trombiny – enzymem powodującym krzepnięcie krwi, a jedynie jej ślady są widoczne.
 • Tromboplastyny. Ma fosfolipidów strukturę, na początku działalności. To jest głównym uczestnikiem w początkowej fazie.
 • Zjonizowanego wapnia Ca ++. Aktywnie uczestniczy w mechanizmie homeostazy.
 • Proaktselerin i akcelerynę (AC-globulin). Udział w dwóch fazach krzepnięcia. Przyspieszenie wiele procesów enzymatycznych.
 • Prokonvertina i Convertino. Białko frakcję p-globuliny. Aktywuje protombinazu tkanek.
 • Antigemofilichesky globuliny (AGG-A). Członek protrombinazy krwi. Jeśli nie jest to białko, a następnie rozwija hemofilii. Jego niewielka ilość krwi, ale ważne jest dla istot ludzkich.
 • Antigemofilichesky globulin (AGG-V, czynnik Boże Narodzenie). Katalizator i aktywator X czynnikiem.
 • Współczynnik Koller, czynnik Steward-Prauer. Uczestnicy protrombinazy.
 • Współczynnik Rosenthal, poprzednik tromboplastyny osocza (PPT). To przyspiesza powstawanie protrombinazy.
 • Współczynnik kontakt czynnik Hageman. Czy przesunąć mechanizm krzepnięcia. Biorą udział w aktywacji innych czynników.
 • Fibrinstabilizator Laki-Lorand. Potrzebne w produkcji nierozpuszczalnej fibryny.

Wszystkie te czynniki są niezbędne do prawidłowego krzepnięcia, gdy proces ten zachodzi szybko i sprawnie, bez powodowania ludzkiego ciała do nadmiernej utraty krwi.

Mechanizm powstawania zakrzepów

Odbudowa uszkodzonych naczyń nie występuje jakiś sposób wiąże się wiele substancji, które są uporządkowane w wykonywaniu swoich funkcji. Istota tego sposobu polega na tym, że nie są nieodwracalne, białka krzepnięcia krwi i krwinek komórek. skrzepy krwi są przymocowane do ściany naczynia, gdy skrzep został przyłączony do zbiornika, dalsze rozłączenie nie występuje.

Kiedy naczynie jest uszkodzony, jego substancji różnią się, przyczyniając się do hamowania procesów krzepnięcia. Płytki zmieniane są zniszczone, co powoduje pozostawienie prozakrzepowych krew, tromboplastyna i trombinę, enzym powodujący krzepnięcie krwi. Pod działaniem fibrynogenu staje fibryny, która ma postać siatki i jest podstawą skrzepów krwi. Ta siatka na jakiś czas staje się gęsta. Na tym etapie, powstawanie skrzepów krwi końcach, krew zatrzymany.

czas krzepnięcia jako wskazanie enzymu pracy

Czas od urazu i aby zatrzymać krwawienie trwa od dwóch do czterech minut. Enzym powoduje krzepnięcie krwi w ciągu 10 minut. Tym razem będzie tak w przypadku, gdy nie ma zakłóceń w głównych systemów biorących udział w procesie. Ale istnieją pewne choroby, w których proces krzepnięcia ulega spowolnieniu lub nawet niemożliwe. Takie niebezpieczne patologie są hemofilia, cukrzyca i inne.

Udział układu nerwowego, w procesie

W przypadku wystąpienia szkody, organizm wysyła sygnał bólu do mózgu. Ból zmienia procesy. Ten rodzaj bodźca pomaga przyspieszyć krzepnięcie. Współczynnikowi bólu dodaje obawę, że dodatkowo zwiększa działanie trombiny i koagulacji. Jeśli ból działa przez krótki czas, enzymu trombiny krzepnięcia krwi działa tak, że powrót do normalnego znacznie szybciej, a jednocześnie zajmuje się wyłącznie mechanizm odruchu. Długotrwały ból i łączy humoralną mechanizm krzepnięcia krwi, gojenie tkanek jest znacznie wolniejszy.

Po wystawieniu na działanie nerwów współczulnych albo po wstrzyknięciu adrenaliny wzrasta krzepnięcia. Natomiast wpływ na nerwy przywspółczulne spowolnić te procesy. Wydziały współpracować i wspierać się wzajemnie. Po zatrzymaniu krwi zwiększa aktywność układu przywspółczulnego, co przyczynia się do aktywności protivosvertyvaniya.

Układ wydzielania wewnętrznego w celu ułatwienia hemostazy

Wszystkie organy należące do układu hormonalnego, są bardzo ważne w ich funkcji. Hormony są bardzo silny wpływ na układ organizmu. Przyspieszenia procesu krzepnięcia krwi hormonów, takich jak ACTH, hormon wzrostu, adrenalina, kortyzon, testosteron, progesteron. Działanie opóźniające na hemostazę Zapewnione przez tarczycy stymulujący hormonów, tyroksyny i estrogenów. W przypadku naruszenia funkcjonowanie hormonów mogą być zmiany w procesie i może mieć poważne komplikacje, które należy omówić ze specjalistą.