353 Shares 9285 views

Ryż domowy w domu: cechy gotowania i przepis

Fani silnego alkoholu na pewno nie pozostaną obojętni na właściwie przygotowaną księżniczkę. Przy okazji, ten ostatni został uznany za klasyczny napój, który jest łatwy do zrobienia w domu. Przed rozpoczęciem procesu należy zrozumieć kilka niuansów, których znajomość uniknie najczęstszych błędów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak zaparzać ryż do księżyc.

Podstawowe subtelności

Jednym z najczęstszych defektów objawiających się domowym naparem domowym jest obecność niepożądanych zapachów. Dlatego ich eliminacja powinna być priorytetem. Aby zaparzać z ryżu na moonshine okazał się pachnący i nie wymagał wielokrotnego czyszczenia, musisz przestrzegać kilku prostych zaleceń.

Przede wszystkim konieczne jest monitorowanie czystości wszystkich używanych pojemników. Przed rozpoczęciem procesu należy je przepłukać gorącą wodą i detergentem. Następnie należy wycierać czystą ściereczką naczynia, butelki i miski.

Innym ważnym warunkiem jest ścisłe przestrzeganie wszystkich zalecanych proporcji. To zależy od tego, jakie cechy smakowe zostaną obdarzone przyszłym ryżem z ryżu.

Składniki niezbędne do zaparzania

Ci, którzy zdecydowali się na ten silny napój alkoholowy na własną rękę, należy upewnić się wcześniej, że mają wymagany zestaw składników. Potrzebujesz:

 • Trzy kilogramy ryżu.
 • 14 litrów wody.
 • Funt słodu.
 • 75 gramów tłoczonych drożdży.

Aby uzyskać lepszą jakość z ryżu na księżyc, nie trzeba kupować cennej grupy. Dla tych celów tanie odmiany są dość odpowiednie. Jeśli chodzi o słód, jest zaangażowany w proces trawienia skrobi. Bez niej fermentacja nie rozpocznie się.

Technologia przygotowania

Przedmuchany ryż wylał jedenaście litrów wody, doprowadził do wrzenia i gotował na małym ogniu. Czas trwania tego procesu to 45 minut. Przez cały ten czas należy okresowo wymieszać zawartość szalki. W miarę jak mieszanina się zagęszcza, do niej wlewa się małe porcje wody. W rezultacie należy uzyskać jednorodną owsiankę, która jest usuwana z płyty i ochłodzona do 70 stopni.

Podczas gdy ryż jest ochłodzony do żądanej temperatury, można walczyć z słodem. Przechodzi przez mielarkę do mięsa i miesza się z litrem wody. Uzyskany roztwór wlano do schłodzonej masy ryżu i ogrzano do 65 stopni. Ciepła mieszanina jest usuwana z płyty i owinięta kocem, aby uniknąć zbyt szybkiego chłodzenia.

Po ośmiu godzinach przygotowywana brzeczka przelewa się do miski, w której następna fermentacja będzie miała miejsce. Wysyłają też litr wody i niezbędnej ilości drożdży. Wszystkie starannie wymieszane i zamknięte, instalacja migawki hydraulicznej.

Pojemnik, w którym umieszcza się przyszłość naparu z ryżu, jest przenoszony do ciepłego, ciemnego miejsca. Zakończenie procesu można ocenić poprzez zaprzestanie uwalniania pęcherzyków gazu. Ponadto berg nabierze jaśniejszego cienia i gorzkiego smaku. W ostatnim etapie odsączono, aby pozbyć się wszystkich małych cząstek i destyluje.

Alternatywa: zestaw składników

Należy zauważyć, że moonshina przygotowana z tego ryżu jest o dość nietypowym smaku. Aby uzyskać naprawdę silny napój, musisz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne składniki z wyprzedzeniem. Aby to zrobić w kuchni należy:

 • 400 g rodzynków.
 • Szklanka pokruszonego ryżu.
 • Pół litra Malaga.
 • 200 gramów drożdży piwowarskich.
 • 12 litrów oczyszczonej wody.

Opis procesu

W rzeczywistości, przygotowanie domowe napar z ryżu w domu jest znacznie łatwiejsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Ważne jest przestrzeganie wszystkich zalecanych proporcji. Najpierw musisz robić rodzynki. Wlewa się do wody i gotuje przez piętnaście minut.

W wcześniej przygotowanym pojemniku umieść ryż, malaga, chłodzone rodzynki i drożdże piwowarskie. Wlewa się syrop cukrowy. Wszystkie starannie wymieszać i wyczyścić w ciepłym miejscu przez trzy lub cztery dni.

Po upływie tego czasu 12 litrów oczyszczonej wody przelewa się do pojemnika wypełnionego fermentowaną substancją i pozostawia się na drugi dzień. Następnie przygotowuje się zaparzony odsącz i destyluje.

Moonshine z ryżu bez drożdży na szafranu

Napój, przygotowany według tej niestandardowej receptury, ma doskonałe właściwości smakowe. Odbiór nie wymaga żadnych niezwykłych produktów. W takim przypadku komponenty będą:

 • Trzy kilogramy szafranu.
 • Dziewięć litrów księżyc.
 • 750 gramów pokruszonego ryżu.

Z powyższej listy zupełnie zwyczajnych produktów, które mają zwykły smak, masz silny oryginalny napój.

Etapy przygotowania

Przede wszystkim musisz zrobić ryż. Smażone do uzyskania żółtawego odcienia, w połączeniu z szafranem i wypełnionym moonsinem. Pojemnik z uzyskaną mieszaniną jest wysyłany do ciepłego miejsca w celu późniejszej fermentacji.

Pod koniec tego procesu, który trwa zwykle około pięć lub sześć dni, ciecz jest filtrowana i destylowana. Rezultatem jest dość silny zaparz ryżu.

Kolejna recepta

Ten napój ma łagodny smak i jasne nuta ryżu. Do jego przygotowania potrzebny jest:

 • Jeden i pół kilogramów zbóż.
 • 7 litrów wody.
 • 8 g suchych drożdży.

Przedmuchany ryż wylał pięć litrów wody, wysłano do pieca, doprowadzono do wrzenia i gotowano przez pół godziny. W tym czasie krupy powinny być w pełni przygotowane. Gotowany ryż chłodzi się do 65 stopni i miesza z wstępnym gruntem mielonym w młynie.

Uzyskaną masę owinięto kocem i pozostawiono do sachatyzacji. Po sześciu godzinach drożdże, uprzednio rozpuszczone w małej objętości ciepłej wody, są dodawane do mieszaniny i wysyłane do fermentacji. Średni czas trwania tego procesu wynosi około pięciu dni. Powstały zaparło jest przepuszczane przez filtr, aby pozbyć się dużych zanieczyszczeń, a następnie dwukrotnie destyluje. Gotowy zaparzanie rozcieńcza się do 40 stopni. W razie potrzeby może on trzykrotnie przechodzić przez wewnętrzny filtr węglowy.