638 Shares 5208 views

Piekarnik dać na drewnie. piece na drewno do domków letniskowych własnymi rękami

Jeśli zdecydujesz się na zbudowanie pieca dać na drewnie, ważne jest, aby zapoznać się z technologią pracy.


Wymagania w stosunku do pieca

Niezależnie od modelu piekarnika zostanie wybrana, to musi przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa dla tego rozliczenia osobny fundament. Ponadto, projekt nie powinien stykać się z powierzchnią ściany drewniane. Przed pieca muszą być umieszczone w arkuszu ze stali nierdzewnej. Podczas budowy należy wykonywać prace izolacji w tych miejscach, gdzie jest piec przechodzi przez sufit i ściany. Podczas pracy należy monitorować natężenie trakcyjnych i zapewnia czystość komina. Specjaliści doradzić wyposażyć podstawę ślepego, który składa się z dwóch rzędów.

porady ekspertów

Jeśli zdecydujesz się na zbudowanie pieca dać na drewnie, otrzymasz wiele korzyści, wśród nich są funkcjonalność i wydajność tej konstrukcji, jak również wystarczająco mały rozmiar. Utrzymanie urządzeń jest bardzo prosta, jest skromny i można rozpocząć nawet po długim okresie bezczynności. Ważne jest, aby pamiętać, że nagrzewa piec nie będzie tylko zimno, ale także ciepła. Konieczne jest zatem zapewnienie trybie starego pieca. On zakłada zawór, który odcina ciepłego powietrza wchodzącego do pieca. Będzie podgrzewa się powierzchnię do gotowania.

Wybór lokalizacji

Jeśli budować piekarnik dać na drewnie, należy zauważyć, że do domu na wsi nie pasuje typ ogrzewania wody. Budowa będzie pozbawiony rur i chłodnicy, więc projekt powinien być ustawiony tak, aby pokryć jak największą liczbę pokoi.

Jeśli dom ma pokój z aneksem kuchennym, podczas gdy piekarnik jest najlepszy umieszczony pomiędzy nimi. Konstrukcja w żadnym wypadku nie powinny być w kontakcie ze ścianami zewnętrznymi. Jeśli wykluczyć dużych wahań temperatury, urządzenie może trwać znacznie dłużej.

niuanse lokalizacja

jest korzystne, aby piec był usytuowany w pomieszczeniu, które jest najbliższa wyprowadzenia. Najprawdopodobniej jest to kuchnia. Po zidentyfikowaniu lokalizację dla rozpoczęcia budowy, konieczne jest, aby sprawdzić, czy rura ma przechodzić między krokwiami i belkami systemu dachowego. W celu zapewnienia bardziej znaczący piec oporowy powinien być ustawiony tak, że jego rurka była jak najbardziej zbliżona do grzbietu.

Konstrukcja fundamentu

Podczas budowy pieca dać na drewnie z rąk jest bardzo ważne, aby rozpocząć wyposażyć fundację. Powinien on być umieszczony oddzielnie od głównego fundamentu domu. Jeżeli dwie znajdują się w pobliżu fundamentu, wówczas tworzą odstępy pomiędzy nimi powinien być wypełniona materiałem izolacyjnym. Jest to ważne, jeśli odległość jest nie mniejsza niż 5 cm pogłębienie podstawa powinna być 30-70 cm dla napełniania roztworem potrzebnego do mieszania cementu, piasku i żwiru w stosunku 1: .. 3: 1. Fill warstwy powinny być wykonane, z których każda musi być wzmocniona. Podstawowy poziom powinien być usytuowany poniżej powierzchni podłogi w 2 rzędy muru.

Kreator rekomendacja

Podczas budowy pieca dać na drewnie z rąk jest bardzo ważne, aby kontynuować dalszą pracę po upływie 20 dni, konieczne jest, aby ustawić fundament siły. Podstawa pieca powinny być wyświetlane na tak zwanym poziomie zerowym. Oznacza to, że pierwsze dwa rzędy są układane na pokrycia dachowego, które muszą być rozmieszczone w dwóch warstwach. Są Master Series musi sprawdzić na poziomym i ukośnym linii ze sobą. Warto pamiętać, że dla tych cegieł nie będzie miał obciążenie cieplne, ale są one nadal być płasko. Taki wymóg wynika z faktu, że całe obciążenie konstrukcji spadnie na nich.

Wykonywania prac murarskich

Podczas budowy opalanych drewnem pieców dla domu i ogrodu do następnego etapu jest, aby rozpocząć prace murarskie. Jeżeli nie można określić wymiary konstrukcji, można przyjąć jako podstawową przedstawiony poniżej. Tak więc, urządzenie może mieć rozmiar równy 89 x 63,5 cm. Następnie wysokość jest równa 189 cm. Położyć pierwszym rzędzie należy wykorzystać technologię nazwie ślepe podstawą, technika ta została opisana powyżej. Podczas instalowania drugiego i trzeciego wiersze powinny zacząć wyposażyć dolne kominy. Kolejne dwa rzędy pokrywają dolną komina. należy użyć 6 i 7 wierszy do tworzenia popiołu. Ta część muru ma do rozliczenia z cegły szamotowej. Na następnym rzędzie zamontowane kraty. konieczne jest przeprowadzenie sprzęgło z luzem 5 mm, przy użyciu elementów metalowych. Będzie to niezbędne dla rozszerzalności cieplnej. W przeciwnym razie grubość murze może spowodować pękania cegieł. Powstałe luki do wypełnienia typu izolatora azbestu.

Cechy dzieła

Gdy rozwija się piecowe z drewna w wyniku czego, w kolejnym etapie płytkę stykową. Ponieważ płyta jest najlepiej używać żelazka. Jej grubość powinna wynosić 6 mm. Do montażu w cegłach powinien przygotować kwaterę. Komora do gotowania może być utworzony z 14 do 20 rzędu. Wysokość tej składowej jest równa 42 cm. Kolejna seria obejmuje montaż zaworu, co jest konieczne, aby wentylować komorę gotowania. Podczas gdy drugi zawór będzie konieczne, aby zmienić tryb letnie i zimowe. W 22-tym cyklu 26-go w stos poziomy komina. Ale następna liczba będzie główny zawór.

oprogramowanie zabezpieczające

Przy opracowywaniu są cegielni dać na drewnie, ważne jest, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu, przede wszystkim w tych miejscach, gdzie zrobić komin przechodzi przez sufit, ściany zewnętrzne powinny nakładać przy użyciu wełny bazaltu. Musisz zainstalować przewody prowadzące, to zainstalować rurę pionowo. R powinno być prowadzone tak długo, jak aż do nachylenia dachu nie będzie 0,5 m. Ważne jest, aby zainstalować ponadgabarytowych klapę, która będzie produkować czysty podczas pracy. W celu uniknięcia utraty sztywności elementów dachowych, powinny one być stałe, a następnie dokonać cięcia. W momencie, gdy rura przechodzi przez dach stanowi element konieczne nakładanie wełny bazaltowe.

Wskazówki dotyczące najważniejszych dzieł

Jeśli wolisz piekarnik dać na drewnie, a następnie przy użyciu cegieł z pewnością będzie konieczne przy stosowaniu połówek. Materiał do cięcia mogą być produkowane przy użyciu szlifierki. Ważne jest, aby pamiętać, że takie produkty powinny być skierowane w stawach plaster. Wewnętrzne ściany komina powinny być tak gładkie jak to możliwe, jednakże wykluczyć stosowanie tynków do tego. Dlatego podczas układania ścian kominowych należy czyścić wilgotną szmatką. W celu zapobieżenia przedostawaniu się roztwór do otworu czop powinny być wykonane z pianki. Można go owinąć mokrą szmatką, a następnie powiesić na drucie.

wniosek

Jeśli zdecydujesz się dać piec z drewna, żelaza cast Model nadaje się również do tego celu. Jednak w tym przypadku, będzie musiał odwiedzić sklep odpowiednich towarów.