238 Shares 7512 views

Jak zatuszować piekarnika tak nie pęknięty: Zalecenia

Ogrzewanie piec jest nadal bardzo popularnym sposobem ogrzewania domów prywatnych. W związku z powyższym, wszystkie kwestie związane z tym procesem jest dziś bardzo istotne. Najczęściej pieca przerywa się z powodu dużej liczby pęknięć, które sprawiają, że niebezpieczne działania, ponieważ w nich, tlenek węgla wchodzi do pokoju. W obliczu podobnych problemów, właściciele prywatnych domów zastanawiają się: „co i jak zatuszować piekarnika tak nie pęknięty?” To jest problem będziemy zwracać uwagę na ten artykuł.


Przyczyny awarii wyjścia pieca

Przed szuka najlepszego sposobu rozwiązania problemu, należy ustalić przyczynę pęknięć. Może to być:

• niska jakość roztworu stosowanego;

• naruszenie wykańczania technologii;

• skurcz cegieł;

• nierównomierne ogrzewanie;

• nieprzestrzeganie zasad działania pieca.

Jeżeli piekarnik jest spadł z powodu niewłaściwie wypełniony w piwnicy, podczas wypalania ze wszystkich pęknięć rzuci dym drzwi oporowe są szczelnie zamknięte, a cegła będzie stopniowo rozpadać. Po wykryciu takich problemów należy natychmiast zdemontować całą konstrukcję, aby wzmocnienie fundamentów i położyć go ponownie. Można jednak zrobić bez drastycznych środków w niektórych przypadkach. Fakt, że mały skurcz piekarnik w pierwszych kilku lat, uważa się za całkiem normalne, a w przypadku małych pęknięć, po prostu dobrze uszczelnić.

Wszystkie inne przyczyny mogą być łatwo usunięte, ważne jest, aby zajmować się tylko jak zatuszować piekarnika, aby uniknąć pęknięć.

Określenia stopnia uszkodzenia

Zanim przejdziemy do rzeczy, należy wziąć pod uwagę szkody i określenia ilości pracy. Jeśli na powierzchni pieca były małe pęknięcia (nawet w dużych ilościach), w celu wyeliminowania potrzeby w celu ich usunięcia i wyczyszczenia cegieł wyściółki gipsu. Kiedy cała tapicerka jest usuwany, można przystąpić do rozmazywania szczelin. Na tym etapie, każdy zastanawia się, w jaki sposób rozwiązanie do pokrycia piekarnika, aby uniknąć pęknięć.

Do tych celów można użyć jednego z następujących mieszanin:

• gliniany i piasku;

• specjalnej zaprawy do pieców;

• z szamotu;

• pieca kleju.

Nie możesz zdecydować, co można zatuszować piekarnika tak nie pęknięty? Rozważmy każdego przykładu wykonania oddzielnie.

Z mieszaniny gliny i piasku

Osadzanie pęknięć przy użyciu roztworu glinki – najprostszy i najbardziej ekonomicznym sposobem pieca konserwatorskich. Jakość naprawy nie będzie gorzej niż w słowach nowopowstała i drogich materiałów.

Dla tych celów, można podjąć żadnej marki gliny, co najważniejsze, że miał za mało zanieczyszczeń, jak to możliwe. Jakości surowca po kąpieli powinna być olejowy, gładka i giętka. Przed zabazgrać glinianym piecu (nie pęknięty palenisko dalej jako powierzchnia) należy zwrócić uwagę na cechy rozwiązania gotowania.

Jak zrobić własną kit gliny

Ugniatanie mieszaniny przeprowadza się w kilku etapach.

1. Przed gliny zmieszanego z piaskiem, należy moczy się w ciepłej wodzie przez co najmniej 12 godzin.

2. Wet roztwór powinien być dokładnie miesza i przerwać wszelkie grudki uformowane. W tym stanie, glina jest znacznie lepiej połączony z piaskiem.

3. W celu przygotowania mieszanki roboczej jest zaleca się 4 części glinki i 2 części piasku. Ten ostatni składnik musi być tak czysty i wstępnie przesianej. Objętość cieczy w zależności od stopnia wilgotności wszystkich składników.

4. Jeśli nie chcesz wybielić piekarnika, w etapie mieszania roztworu dodać wapna. Wyrobić wszystkie składniki aż do uzyskania konsystencji śmietany. Otrzymaną mieszaninę pokryta folią polietylenową, i pozostawiono do odstania na 12 godzin.

5. Roztwór supernatant ponownie ugniata. Aby sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo wody w nim wziąć kit w dłoniach i zwinąć ją w kulkę. Jeśli wyciskanie zaczyna pękać – dodać więcej wody.

6. Piec powinien być lekko podgrzać, dodać pęknięcia wodą, po czym można rozpocząć rozmazywania.

7. W celu uniknięcia pojawienia się nowych pęknięć glinę można dodać do słomki, jednak bardziej niezawodny sposób jest użycie siatki gipsu. Jeśli stosowane błoto w piecu, więc płatkowaną materiał pęknięć można zapomnieć długo.

szamot

Bardzo często do restaurowania starych pieców wykorzystywanych szamotowe. Materiał ten charakteryzuje się środka zmniejszającego palność, to piec wykończone to różnią się niezawodność i trwałość.

Kup ten rodzaj gliny może być w dowolnym rynku budowlanym. Sprzedawany jest w workach po 20 kg i nie powinny w ogóle drogie. Rozwiązanie pracująca wykonana jest ściśle zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

cement

Aby zatuszować ceglanego pieca można zakupić specjalną zaprawę. W sklepach jest wiele związków, które są wykonane specjalnie do tego celu. Natychmiast należy zauważyć, że ta opcja będzie kosztować dość drogie, jednak dla okładzin pieców i kominków jest optymalna.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup dedykowanego personelu – gotować w domu. Aby to zrobić, trzeba będzie się z następujących elementów:

• gliny;

• piasek;

• wodę;

• słoma;

• sól.

Glina potrzebne dobre puree, dodać wody i odstawić na 12 godzin. Po tym czasie mieszaninę należy dodać do wymaganej ilości piasku. W procesie ugniatania te dwa składniki stopniowo dodać posiekaną słomę i sól. Gliny i piasek są w stosunku 4: 1 i do co 4 wiadra glinę dodaje się około 50 kg słomy i opakowanie soli.

Uzyskana kompozycja jest w stanie wytrzymać temperatury 1000 ° C.

piec klejem

Aby piec nie wybuchnąć w przyszłości, można użyć Żaroodporny klej do jego naprawy. To należy do kategorii materiałów gotowych do kominków, które są sprzedawane na budowach. W swojej podstawowej jakości obejmują odporność na wysoką temperaturę i trwałość.

Skład tej mieszaniny klejowej zawiera proszek szamotu i gatunków ogniouodporniającego cementu. Do tej pory, istnieją dwa rodzaje kleju – plastiku i twarde.

Pierwszy przykład wykonania jest stosowany do uszczelnienia, a drugi jest przeznaczony do tynkowania całą powierzchnię pieca.

Główną zaletą kleju pieca jest bardzo szybkie suszenie, to w dużych ilościach, nie jest konieczne, aby wymieszać roztwór.

Technologia pracy

Gdy został wybrany materiał do odbudowy projektowaniu ogrzewania, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zatuszować piekarnika (nie popękane okładziny i sama cegła).

Sposób nakładania szpachlówki dobiera się w zależności od rodzaju roztworu.

Tak więc, jeśli zdecydujesz się usunąć pęknięcia za pomocą domowej mieszanki gliny i piasku, proces ten nie spowodować zbyt wiele problemów.

1. Aby rozpocząć cegły wyczyszczone starego tynku i materiał wykończeniowy.

2. Następnie piec powinien być lekko ciepły i przelana do wody tworzy pęknięć. Jest to konieczne w celu wysuszenia cegły nie wchłania wilgoci szpachlówki, jak w tym przypadku, będzie ona utracić wszystkich właściwości.

3. Teraz można rozpocząć zatykania otworów. Roztwór należy najpierw napełnić szczelnie w otworze, a pozostałość rozmazywanie na powierzchni równomiernie. Prace mogą być wykonane z gołymi rękami, ponieważ ta część jest całkowicie nieszkodliwe.

4. Ostatni etap będzie tynkowania zewnętrzne powierzchnie.

Należy pamiętać, że można korzystać z kuchenki tylko po ostatecznym wyschnięciu rozwiązanie!

Obaczcież na pokrycie piecu (nie spękany), odporne na klej na ciepło. Ten proces jest w zasadzie identyczny z poprzednim, ale różni się tym, że po zamknięciu szczeliny składu tworzywa sztucznego w całej obrobionej powierzchni stałych w piecach gatunki mieszanin klejowych ognioodpornym.

Ponieważ klej wysycha co najmniej 30 minut w tym samym dniu można rozpocząć dekorowanie pieca.

W tym artykule przyjrzeliśmy się co i jak zatuszować piekarnika tak nie popękany ani projekt, ani okładziny. Podsumowując, możemy zauważyć, że nawet najlepsze i najdroższe kompozycje ogniotrwałe nie są w stanie utrzymać piec pękaniu. Odgrywa tu główną rolę, ani na jakość materiału oraz ścisłe przestrzeganie technologii budowy i naprawy konstrukcji ogrzewania. Wykonywania pracy celowo i powoli, a następnie piekarnik będzie służył przez długie lata.