95 Shares 9479 views

Opiekun – to … symbole i amulety słowiańskie

Nasi przodkowie wierzyli, że wszystkie ich otaczającej przestrzeni jest zamieszkany przez duchy i mitycznych stworzeń. Było między tymi podmiotami a zło i dobro. Pierwsza kategoria odnosi się bramkarz. Jest to dość abstrakcyjne, ale bardzo pozytywny obraz.


Bogini lub syrena?

Legendy Bereginya ewoluowały przez naszych przodków od niepamiętnych czasów. Według większości ekspertów, nazwa ta pierwotnie wyznaczony bóstwo, którego głównym zadaniem była ochrona wszystkich żywych istot. Keeper – jest ucieleśnieniem wszystkich dobrych i pozytywnych sił natury. Uważa się, że to bogini chronić podróżnych z machinacji złych istot w gęstwinę lasów i bagien, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych obsianych pól.

Keeper – Dobry Boże dla wszystkich, którzy cześć tradycji swoich przodków i szacunku dla przyrody. Ale nawet to może prowadzić do gniewu, jeśli nie racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, zanieczyszczanie wody i niszczenia lasów. W niektórych legend i opowieści Bereginja są duchy natury, które żyją w stawach. Od czasu do czasu udać się do banku, zazwyczaj w nocy. Nie są one swingujące na gałęziach drzew i czesanie jej długie włosy.

Zdjęcia Bereginya-syreny w opowieściach ludowych

Opiekun jako bogini płodności – jest ucieleśnieniem sił fizycznych i kobiecej mądrości. Nasi przodkowie wierzyli, że bóstwo jest zawsze docenia człowieka przez jego duchowych cech, czystości serca i umysłu. Dobrzy ludzie boją się spotkania z Bereginya nie powinien mieć. Ale ci, którzy nie szanują naturę lub zapomniane tradycje swoich przodków, bogini mogła surowo karane.

Kilka różnych obrazu Bereginja opisano w niektórych wybranych legendy. Wiele opowieści ludowych to nazwa odnosi się do duchów wodnych. Bereguinias w tych legendach pojawiają się dla obserwatora jako młody, doskonale składa się z kobietami. Wychodzą w nocy na nabrzeżu i zabawy. Bereguinias nie może poruszać się z dala od wody, jak umrą, jeśli ich włosy są suche. Beauties grać ze sobą, śpiewać piosenki z magicznych głosów, co wieńce kwiatów i łodygi samotnych podróżnych.

Strzeż Bereginya być młodzi ludzie. Pomimo faktu, że Keeper – jest zawsze duch rodzaj i niewinny, sporna, to może zwabić podoba Ci się ten młody człowiek w wir jeziora, i zniszczyć – łaskotanie. Uważa się, że duchy wodne boją się ziela piołunu, wystarczy rzucić na nich, aby przełamać zaklęcie.

Czasami oskarżony Bereginya i małą szkodę ludzkości. Nasi przodkowie wierzyli, że woda może przemycić dziewicze samice zaopatrzenie rzemieślniczych, podarte sieci rybackie, zepsuć tama lub młyny Millstone. Oczywiście, wszystkie te sztuczki przeprowadzono dla zabawy, a nie złośliwości.

pochodzenie Bereginya

Istnieje kilka wersji how tam Bereginja. Według najbardziej romantyczny z nich dobre duchy zaprzyjaźnił się dziewczyna, która zmarła przed ślubem. Bereginya często przedstawiany z pięknym, ale smutne twarze. Te obrazy stają się przyczyną przekonania, że istoty te odradzają dusze dziewcząt, popełnił samobójstwo lub nadużywane.

Według innej wersji, Keeper – jest duch mądrego kobiety z dobrego serca, najsilniejszym rodzajem czarowników.

Jaki jest strażnik?

Nasi przodkowie wierzyli, że opiekun ma bardzo długie włosy i jasny zielony odcień. Przed ludźmi to bóstwo powstać w postaci pięknej zielonooki kobieta z doskonałych rysach twarzy i proporcje ciała. Bereguinias-syrena często pojawił się przed podróżnych w nago, ale czasami może to być ubrany w podkoszulek. Ich włosy są często ozdobione kwiatami. Opiekun (jako uosobienie sił fizycznych) mogą być wyświetlane w ubraniach bogatych ludzi. Czasami bogini włosów pleciony w grubych i długich warkoczy, kolory dojrzałych kłosów pszenicy.

symbole dietetyków

Warto zauważyć, że opiekun dotyczy niższych panteon bogów słowiańskich. Nasi przodkowie postrzegana go bardziej jako mityczna pomocnika i obrońcy. Obraz stworzenia pozostaje dość abstrakcyjny, bez wyraźnych cech indywidualnych.

Istnieje również słowiański symbol. Keeper – runa, które symbolizuje samo przeznaczenie i los. Często jest uważany za znak przypomnieniem faktu, że większa moc może zarówno dać życie człowieka i zabrać ze sobą.

Każdy z nich posiada magiczną herb Bereginya. Są ona grzebienie długie włosy. Z pomocą ducha temat można zalewać dowolne miejsce. Ulubiony drzewo Bereginya uważane brzoza – symbol ziemi rosyjskiej. W folklorze jest często opisywany panny wodne, kołysanie na gałęzi wierzby płaczące, które rosną w pobliżu wody.

Keeper – lalka ludowa

W niektórych regionach kraju jest również znana lalka ludowa Keeper. Mówimy o potężnym talizmanem, a nie dziecka zabawki. Nasi przodkowie czcili ich kobiety jako gospodyni domowa, opieka matki i żony mądry. Zbiorowy wizerunek lalki zawiera wszystkie najlepsze cechy kobiecej natury.

Najczęściej ten amulet umieszczone naprzeciwko drzwi wejściowych. Jego głównym zadaniem było chronić dom przed złymi duchami i ludzi o złych intencjach. Dobry i długo oczekiwany goście Doll Keeper miała spotkać się i angażować się w domu. W niektórych regionach, to amulet, wręcz przeciwnie, uważają osobiste. Lalki te ukryte przed wzrokiem ciekawskich i tylko od czasu do czasu wychodzi, będąc sam, podziękować lub o coś zapytać.

Podobnie jak wszystkie inne amulety słowiańskich Bereginya lalka miała dokonać doświadczony fachowiec spotkać zbiór reguł i rytuałów. Dziś ta wiedza posiadać tylko jedną. A jednak jesteśmy gotowi powiedzieć ogólnych zasad do stworzenia własnego opiekuna.

Master-class na dokonanie talizman

Aby pracować na dowolnym talizman powinien zacząć sam, ze spokojnym nastroju i czystych myśli. Przygotuj wcześniej wszystkie niezbędne materiały. Główna zasada – Doll Keeper powinny być wykonywane bez jednego ściegu z igłą. Do pracy trzeba klapki z naturalnych tkanin białych i czerwonych nici w tonie, można użyć koronki i wstążki odpowiednich kolorach. Jeśli możesz – weź trochę kory dla korpusu przyszłych lalek.

Start z produkcji tuszy. Dla niego jest to konieczne, aby włączyć słomy lub szmatki kory. Jeśli lalka jest całkowicie włókienniczy, wyginać, wygięta klapa na pół i za pomocą nitki wybrać głowy do tułowia. W przypadku stosowania jako podstawa brzozy rolek korą się oddzielnie tekstylnych nici splotu przedramiona i głowa.

Keeper – amulet, który nie ma twarzy. Ale do produkcji głowy ważne jest, aby korzystać z białą szmatką.

Przed rozpoczęciem tworzenia Doll Dress, ważne jest, aby utworzyć swój kształt. W tradycji słowiańskich Bereginya koniecznie miała duże piersi. Ta część korpusu jest wykonana z tego samego zwoju tkaniny, przeciągnij nici.

Kolejny krok – ubrania lalek. Ze skrawków tkanin trzeba zrobić spódnica, koszula i fartuch. Pamiętaj, że nie można użyć igły, wszystkie elementy muszą być zabezpieczone tylko za pomocą nici. Nie zapomnij zrobić kapelusz. Aby przyciągnąć bogactwo i dobrobyt w domu może być dodatkowo przymocowany do ciała Bereginja worek zboża i monety.

Czy jest miejsce dla Bereginya we współczesnym świecie?

Większość współczesnych ludzi uważa tradycji naszych przodków jest beznadziejnie przestarzałe i znaczenia w dzisiejszym świecie. Wielu nawet nie zna znaczenia słowa bramkarz, a na próżno. Po tym wszystkim, podobny do tego bóstwa być prawdziwą kobietą. Mówimy o dobrej gospodyni, matki i żony. Podczas swojego życia, każda z płci pięknej odgrywa różne role, od córki do babci. W każdym z jego wieku powinien mieć na celu kultywowanie i pokazać tylko najlepsze cechy charakteru. Keeper kobieta zawsze będzie szczęśliwy i zdolny do budowania silnej i zjednoczonej rodziny.