643 Shares 5183 views

Aberrant trzustka: diagnoza, objawy i leczenie

Przyrostowy lub nieprawidłową trzustki – rzadki nieprawidłowości przewodu żołądkowo-jelitowego, w którym oprócz głównego gruczołu jest inny. Narząd znajduje się śluzu części żołądka, żołądka lub dwunastnicy ścianki 12, jelicie krętym lub w jelicie cienkim, krezki. Uważany jest anomalią i pojawia się w dodatku do głównego korpusu, z tego samego materiału, ale to nie ma nic wspólnego z nim. Jakie są objawy i patologii potrzebie podjęcia rozważyć dalej.


Co kryje się pod pojęciem „nienormalna trzustki?”

Extra żelaza jest wynikiem nieprawidłowego rozwoju. Uważają, że pojawienie się tej choroby nie jest to konieczne, w niektórych przypadkach, sama nie wykazują w ogóle, a prawie nie przeszkadza osobie żyć pełnią życia. Wykryć nieprawidłowości mogą przypadkowo podczas laparotomii, które zostało zaplanowane z innego powodu. Na przykład, gdy trzustka jest sprawdzana pod kątem nieprawidłowości podczas zabiegu usunięcia choroby wrzodowej żołądka lub jelit, zapalenie pęcherzyka żółciowego operacyjnego gojenia calculous w formie.

Nieprawidłową tkankę i normalnych gruczołów korpus składa się z tych samych elementów. Nieprawidłową trzustki składa się z przewodu, który otwiera świetlik w żołądku lub w jelitach. W rezultacie, dodatkowy sprzęt może rozwijać trzustki w ostrej formie. Rzadkich chorób należą krwawienia z przewodu pokarmowego.

Przyczyny akcesoriów gruczołu

Do tej pory naukowcy walczą nad głównym numerze: z jakiegoś powodu, tworzą podwójne nieprawidłowej przewodu trzustkowego. Ale istnieją wiarygodne doniesienia, że anomalia występuje w łonie matki, a wpływ na jego rozwój wielu niekorzystnych czynników:

 • niekorzystne tło ekologiczne, dotyka kobiety w czasie ciąży dziecko;
 • choroby genetyczne;
 • palenia i napoje alkoholowe w czasie ciąży;
 • często depresja i stres;
 • Choroby zakaźne, które zostały przeniesione do kobiety podczas noszenia dziecka, a wśród nich – kiła, różyczka, opryszczka i inne;
 • śmieci przez ciąży preparatów kobiety.

Objawy choroby

Kliniczne objawy obecności nieprawidłową trzustki zależy od rozmiaru i lokalizacji. Jeśli jest on w obszarze ściany żołądka, objawy są bardzo podobne do manifestacji zapalenie błony śluzowej żołądka, a jeśli znajduje się w dwunastnicy 12, w tym przypadku, na wyświetlaczu mogą wskazywać na rozwój choroby wrzodowej. Ponadto, nie mogą to być objawy zapalenia trzustki, pęcherzyka żółciowego lub wyrostka robaczkowego. Objawy te nie powodują pacjent do lekarza i patologia przez długi czas nie można wykryć.

Jednak w większości przypadków objawy nie pojawiają się prawie skarg, pacjent pojawi się tylko wtedy, gdy rozwój powikłań. Są to:

 • Procesy zapalne;
 • perforacja jelit, żołądka lub ściany;
 • martwica;
 • krwawienia;
 • niedrożność jelit.

Najczęściej pojawiają się komplikacje, jeśli dodatkowo żelazo jest zlokalizowane w jelicie cienkim. Powikłaniem jest w tym przypadku jego niedrożność. A dalsze zapalenie ciała jest obecny, pacjent może wystąpić niestrawność, silny ból w otrzewnej.

Podczas badania laboratoryjne mogą być zidentyfikowane i giperlipazemiya hyperamylasemia.

postacie chorób

Istnieje kilka form raka nieprawidłowy. To może być reprezentowane:

 • wszystkie istniejące elementy trzustki: przewody wydzielnicze lub ich części;
 • tylko część trzustki, odpowiedzialnych za produkcję soku żołądkowego;
 • bezpośrednio do części endokrynnej przyczynia się do wytworzenia ważnych hormonów regulujących poziom glukozy we krwi;
 • gruczolistość – tkanka trzustki osadzone w dużej dwunastnicy brodawki 12 (to miejsce otwierania przewodów gruczołu dwunastnicy 12).

Umieścić nieprawidłową lokalizację prostaty

Może znajdować się nieprawidłowych trzustkę w żołądku i innych narządów:

 • przełyk;
 • dwunastnicy;
 • Ściany pęcherzyka żółciowego;
 • wątroby;
 • śledziony;
 • jelita cienkiego;
 • krezki jelita cienkiego przetłoczenie lub śluzówki jamy brzusznej.

Jak rozpoznać chorobę?

Patologia można wykryć za pomocą różnych metod, wszystko w zależności od tego, gdzie jest zlokalizowana. Jeśli trzustki nienormalna plaster znajduje się na ścianie dwunastnicy 12, w jelicie grubym lub żołądka, a następnie w tym przypadku będzie łatwe do zidentyfikowania. W większości przypadków jest wykrywany podczas badanie przesiewowe. Wiek pacjentów, którzy najczęściej diagnozowanych chorób jest 40-70 lat.

Identyfikowanie anomalii na kilka sposobów:

 • Endoskopowo. W tym przypadku żelazo jest duża wyspa wielkości tkanki gruczołowej, często przypominający polipa, który znajduje się na szerokiej podstawie. Często na szczycie tej wyspie może być zmuszony do tyłu, co jest oznaką endoskopowej gruczołu nieprawidłowy. Jeśli zatem uzyskać dokładne dane są trudne w czasie tego badania, aby zrobić biopsję powierzchni.
 • X-ray. W tym przypadku, anomalia może być w dużym stopniu, co jest widoczne w postaci klastra kontrastu. Jednak w tym przypadku może być widoczna i ujście kanału, który jest również kontrastowały.
 • US. Wykonując ultradźwiękowego dodatkowego sprzętu, mogą być postrzegane jako przyczyniające się do tej struktury, hypoechogeniczne obecności dodatkowych wnęk i przewodów bezodbiciowej.
 • CT jamy brzusznej. Badania te pomogą zidentyfikować dławik w przypadku, że znajduje się na ściankach wydrążonego korpusu. Badanie to pomaga postawić diagnozę różnicową złośliwości. W przypadku inwazji guza na sąsiednie narządy i otrzewnej przerzuty. Jednakże różnicowaniu może być trudne, jeżeli nowotwór jest zlokalizowany w warstwie podśluzówkowych (mięśniak, tłuszczak i miosarkoma).

Leczenie nieprawidłową trzustki

Pacjenci, u których zidentyfikowano nieprawidłowości, uważa się, że kiedyś będzie musiał iść pod nóż chirurga. mogliby zadać pytanie: czy usunąć nieprawidłową trzustkę? Pozostawić bez opieki nie może być, ponieważ jest to niebezpieczne, ponieważ może się zdarzyć, tkanki nowotworowej. W momencie jego odkrycia musi być pilnie przejść szereg badań, które pomogą wyeliminować rozwoju nowotworów złośliwych. Ale po ostatecznej diagnozy zaleca usuwanie anomalii, ale sposób ten dobiera lekarz w zależności od lokalizacji komórek rakowych.

Jeśli dodatkowy korpus jest surfaktant, zalecana endoskopowa elektroekstsizitsiya. Jeżeli korpus ma torbieli, a następnie w tym przypadku odbywa się to okienko cyst.

Leczenie zachowawcze jest również pomaga w przypadkach, gdy nie istnieje ryzyko przejścia w raka. Zalecany dla długo działających leków, najlepsze analogi somatostatyny „” dopasowanie. Jednocześnie terapia objawowa.

Nieprawidłową trzustki z jamy ciała nie jest szkodliwy dla pacjenta, o ile będzie to opracowania procesów patologicznych. Dlatego obecność dodatkowego leczenia raka pacjentów nie może być używany, ale stały monitoring przez specjalistę powinno być.

Powikłania i konsekwencje

Warto pamiętać, że całkowicie ignorują istnienie anomalii w trzustce nie warto, bo dla każdego negatywnego wpływu może łatwo prowadzić do rozwoju takich schorzeń:

 • zapalenie trzustki – zapalenie dodatkowego żelaza;
 • krwawienie z żołądka i jelit;
 • złośliwy nowotwór trzustki lub gruczołu akcesoriów.

Zapobieganie powikłaniom z akcesoriami gruczołu

Jeśli istnieje nadmiar żelaza, a następnie monitorować potrzebna jest jego dalszy rozwój w sposób regularny. Że nie powoduje powikłań masa niezbędnej profilaktyki:

 • Trzymać się diety: więcej w diecie, aby dodać lekkostrawne białko, błonnik pokarmy wzbogacone. Minimum tłuszczu i niczego, co byłoby zwiększonego apetytu.
 • Biorąc leki ułatwiające proces trawienia, na przykład, „Creon” w postaci mini-mikrokulek. Kapsułki można łatwo mieszać z żywnością w żołądku oraz wprowadzenie jelita. Jest to konieczne, gdy nie ma generowanie własnych enzymów.
 • Rzucenie palenia i alkoholu.

Jeśli zastosujemy się do zaleceń i jest stale obserwowany przez lekarza, dodatkowe żelazo nie powoduje żadnych niedogodności. W każdym razie, to wymaga stałego monitorowania przez specjalistę, aby szybko zidentyfikować komplikacji i podjąć niezbędne środki.