708 Shares 7617 views

Wielcy odkrywcy i ich odkrycia

Czas pionierów nowych ziem do Europejczyków stało koniec XV, XVI i XVII wieku. Ludzie najbardziej dociekliwi i niespokojne pogrupowane w trzech krajach: Portugalii, Hiszpanii i Rosji.


Najważniejsze odkrycia stulecia

W późnych latach osiemdziesiątych XV wieku, wielkie nawigator Portugalii już przeszukane, a na zachód i południe wybrzeża odległej Afryce, w 1492 roku, Hristofor Kolumb popłynął do Bahamów, Lesser Antilles i odkrył Amerykę, a w 1497 roku stał się również ważnym odkrycia geograficzne: Vasco da Gama I odkrył drogę morską do Indii, okrążając kontynent afrykański. A w 1498 roku, Columbus, Vespucci i Omeha były pionierami Ameryce Południowej, które mają studiował przez pięć lat, a także Ameryce Środkowej.

Rosyjscy marynarze wielkie zbadane głównie Ocean Arktyczny. Poszli całą północną Azję wielkie, otwarte Jamale i Tajmyr, Półwysep Chukotka, okazało się, że Ameryka nie jest kontynuacją Azji, pochodzących z Arktyki do Pacyfiku przez Cieśninę Beringa. Ta wyprawa była prowadzona przez wielkiego rosyjskiego odkrywcy S. Dezhnev i F. Popov. Od 1735 Khariton i Dmitry morze łaptiewów wyjazd na Syberię, z których jedna została nazwana później ich nazwa. Nazwiska wielkich nawigatorów są zwykle obecne na mapie, one składają.

Holender W. Barentsa podszedł Nowej Ziemi i Spitsbergenu. Anglik G. Hudson i jego współpracownicy odkryli Grenlandię, Wyspy Baffina Labrador półwyspu Zatoki Hudsona. S. Shampilen Francuz otworzył północne Appalachów i pięciu północnoamerykańskich Wielkich Jezior. Hiszpan L. Torres odwiedził Nowej Gwinei. Holenderski Yanszon B. i A. Tasman odwzorowane Australia, Tasmania i Nowej Zelandii wyspy.

Coś o Columbus

Tajemniczy mężczyzna wyjechał do potomków Hristofor Kolumb. Zdjęcie naturalnie jeszcze nie wynaleziono. Ale były portrety. Na nich widzimy mężczyznę z mądrym spojrzeniem i pozornie odległe od jakiegokolwiek awanturnictwa. Wszystko osobowość i kompletne zamieszanie los Hristofora Kolumba są niejednoznaczne, ogólnikowe, możliwe jest, aby napisać powieść Epic, a nawet tam nie pomieścić wszystkie koleje jego życia.

Według jednej z wielu wersji, urodził się na Korsyce w 1451 roku. W tej kwestii do tej pory naukowcy ostrej kontrowersji ostatnie sześć miast we Włoszech i Hiszpanii przysiąc, że to właśnie kolebką Columbus.

Całe jego życie – legendą. Jedno jest jasne – on mieszka w Lizbonie, a wcześniej dużo działo się w statkach śródziemnomorskich. Stamtąd, z Portugalii, i zaczął najważniejsze podróże Kolumba, który nie został jeszcze wykonany największych żeglarzy na świecie.

Kuba i inne wyspy

W 1492 roku postawił stopę na wyspie Kubie. Nie Columbus znalazł jeden z najbardziej kulturalnych narodów Ameryki Łacińskiej, aby zbudować ogromny budynek, vayavshy piękną figurę, rosną znajomy bawełnę i Europę całkowicie nieznane ziemniaki i tytoń, który następnie podbił cały świat. Do tej pory na tej wyspie urodzin Hristofora Kolumba – święto narodowe.

Pionierem tropikalnych zespołu Atlantyku, pierwszy przeniknął do Karaibów, Ameryki Południowej i odkrył cieśni centralny, który zadane na mapie Bahamy archipelagu Lesser i Wielkich Antyli, wysp na Karaibach, na wyspie Trinidad, – to Hristofor Kolumb. Zdjęcie przedstawia piękny mężczyzna, spokojnie patrząc od portretu, bez najmniejszego śladu zawirowań na twarzy.

Niech Europejczycy mówią, że w Ameryce Północnej przed Columbus drogi został protoron wikingów z Islandii od jedenastego wieku. W średniowieczu morze iść za oceanem i po raz dziesiąty – niezwykle trudne i niebezpieczne. A w każdym razie zbyt dużo ziemi w obu kontynentach amerykańskich, które przed Kolumbem nie odkryli nikogo.

Posłańcy sądu – w wielkich żeglarzy

Ferdynand Magellan urodził się w 1480 roku w północnej Portugalii, w wieku dziesięciu osieroconych. W poszukiwaniu chleba usiadł na dworze królewskim – posłańca. Iw morzu wyszedł po raz pierwszy od pięciu dvadvat, chociaż morze uwielbiał od dzieciństwa. Magellan nie na próżno marzyć wielkie nawigatorów i ich odkrycia. udało mu się dostać do zespołu F. de Almeida, który po raz pierwszy przeniósł swoje statki pod banderą Hiszpanii na Wschód.

Magellan był bardzo pojętnym uczniem, szybko opanowali żeglarskich we wszystkich zawodach. Pozostawione w Indiach, przeżywszy w Mozambiku, w końcu stał się kapitanem. Mógł wrócić do domu.

Przez pięć lat namawiał portugalskiej linijki we wszystkich korzyści płynących z wschodnimi wypraw, ale nie poszło gładko, aw 1517 roku Magellan rozpoczął służbę króla Karola, pierwszego i jak dotąd Hiszpanów, ale w przyszłości – cesarz Cesarstwa Rzymskiego.

wycieczka świat

W 1493 roku został on wydany przez papieża byka, który otworzył nowe ziemie na wschodzie – Portugalczyków, a na zachodzie – hiszpańskiej. Magellan poprowadził wyprawę na zachodzie przynieść dowód, że wyspa, gdzie istnieją przyprawy należą do Hiszpanii.

I jest to podróż, która ma tak mało i kupiecką cel, okazało się pierwszy na świecie światową trasę. pozostały one daleko w tyle i wielcy nawigatorzy i ich odkrycia są nazwane Magellan w dziecięcych marzeń. Ta podróż nie ma nic więcej, tym bardziej, że ziemia jest okrągła, założyliśmy w tym czasie, nie wszyscy podróżni.

Magellan nie udało się zaprezentować światu dowód swoich założeniach, zginął na tej wyprawie – na Filipinach. Niemniej jednak, że nie żyje pewien, że ma rację. Pozostałości zespołu powrócił do Hiszpanii dopiero w 1522 roku.

kozacki ataman

Semon Iwanowicz Dezhnov – Arctic Mariner, Kozak Ataman, badacz i odkrywca wielu cech geograficznych, urodził się w rodzinie, Pinega pomorskim, w 1605 r. Kozak Serwis rozpoczął jako szeregowiec w Tobolsku, a następnie został przeniesiony do Yeniseisk, a nawet później – w Jakucji. Wszędzie opanował nową ziemię, rzeki, nawet przekroczył Morze East Siberian przy ujściu domowej Coche Indigirka do Alazeya. Stamtąd z przyjaciółmi w dwóch prowizorycznych sądów przeniósł się na Wschód.

W Kołymie Delta wspiął się na rzekę i założył miasto Sriedniekołymsk. Kilka lat później wyprawa nadal na wschodzie – do Cieśniny Beringa, która nadal jest około osiemdziesięciu lat nie jest Bering: Dezhnev cieśnina poszedł pierwszy. Najbardziej wschodnim punkt lądu – Cape, nazwany Dezhnev odkrywcy. Ponadto, wyspa, zatoka, półwysep i wieś są nazwane po nim. W centrum miasta Wielki Ustiug w regionie Wołogdy jest pomnik dla niego. Niezawodny był człowiekiem. Uczciwy i pracowity. Hardy. Silna. Walczył. Spośród trzynastu ran – trzy Grubego. Ale zawsze i wszędzie szukał spokoju.

South Mainland

Przez XVII główne zarysy planecie Ziemia Europejczyków widział. Jednak pole nieodkryte były ogromne. Zwiad na terytorium najbardziej poszukiwanych przebiegłych kolonizatorów. Historycy nie odkryli, w jaki sposób zwykły holenderski Selyanin Abel Tasman został marynarzem, ale jego podróży przyniosły światu bezcenne odkrycie.

Arystoteles przed naszą erą był przekonany o istnieniu nieznanego południowej ziemi. "Terra Australis Incognita" ( "Terra Australis"), – opisał w swoich notatkach. Tutaj ziemia i poszedłem szukać i badacz Tasman na żaglowcu „Zehaan”. W południowych szerokościach geograficznych niegościnnej natury. Lodowaty wiatr i słońce prawie nigdy. Południe i zachód wysyła potworne burze. Takie fale nie zdarzają się blisko lądu, a następnie ziemię Południowa gdzieś inne niż tutaj. I Tasman, odbicie, zmienił uprzednio określonego kursu. Ahead był kompletny brak.

właściwy wybór

Po kursie zmienia charakteru miłosierdzia na żeglarzy – z lewej zza chmur, a słońce szybko podgrzać statek. Wkrótce pojawił się i ziemia. Okazało się, że Tasman wylądował na wyspie, który zostanie nazwany po nim, to jest dobrze na południe od lądu. Sama Australia, po prostu brakowało. Tasmania został poddany przeglądowi, odwzorowane. Wtedy miasto będzie rosnąć tutaj. I w tym momencie zrobić, nie było nic innego – klimat nieprzyjemny, ponure skały, dzika przyroda, miejscowa ludność nie może zaoferować nic.

Tasman poszedł dalej. On niezwykle szczęśliwy na otwarciu wysp. Następna była Nowa Zelandia. Jednak lokalny Maori zadowoleniem Tasman, jak również wszystkich przyszłych podróżnych, nieprzyjazny. Przeciwnie, nawet wrogie. Podczas próby nowego geodezyjnych kilku członków załogi zginęło. Dlatego Tasman pozostawił tę pracę do potomków, i „Zehaan” natychmiast udał się do domu. Nie znalazł krótką drogę w Chile. Jednak, aby udowodnić, że Australia nie istnieje.