634 Shares 8664 views

Uszkodzenia evroprotokol: opis, ilość i obliczenia odszkodowania

Nie jest tajemnicą, że gdy drobne kolizji, uczestnicy nie mogą powodować inspektorów policji drogowej i wystarczy wypełnić evroprotokol. Od 2015 roku na evroprotokol szkody nie może przekroczyć 50 tysięcy rubli, ale procedura ta nie jest bez pułapek. Aby zacząć go wypełnić, trzeba znać pewne niuanse, aby nie wpaść w kłopoty.


Co jest evroprotokol?

Tak więc, o formie wypadku drogowego, który został wydany wraz z polisy ubezpieczeniowej, a tam evroprotokol. Ilość uszkodzeń na nim nie może przekroczyć 50 tysięcy rubli, więc, co do zasady, są evroprotokol wypadek nie jest poważny. Wraz z zawiadomieniem do firmy ubezpieczeniowej na rękach jeszcze wydane, i arkusz z opisem jego napełniania, choć nie zawsze jest kierowca.

Aby mieć pewność, aby zauważyć, drugi arkusz zostanie załączony, który jest kopią. Evroprotokol zaleca się wypełnić tylko długopisu, a także z dobrym ciśnieniem do wszystkich liter i cyfr nadrukiem wyraźnie.

Zauważyłem, istnieją dwie strony – „A” i „B”. Dokonując evroprotokol to nie ma znaczenia, kto wypełnia w jakiej części skrzydła.

Jak prawidłowo wypełnić?

Aby ofiara została zwrócona do rzeczywistych szkód kierować pod evroprotokol, ważne jest, aby wypełnić poprawnie.

  1. Wypełnienie paragrafy 1-8 zazwyczaj nie powodować trudności dla uczestników wypadku. Linie te mogą wypełnić jedną osobę.
  2. 9-12 punktów napełniania powinny być wykonane przez każdego z uczestników wypadku osobiście. To określa dane osobowe ofiary i sprawcy.
  3. Wypełnić pkt 14 musi być bardzo ostrożny. Nie musi być dokładnie opisane wszystkie wyrządzone szkody w pojeździe.
  4. W pkt 16, wypełnione wszystkie okoliczności wypadku drogowego. To wystarczy, aby umieścić odpowiednie pola wyboru.
  5. W pkt 15 i 18, każdy uczestnik wypadek weryfikuje autentyczność nad jego podpisu.

Należy zauważyć, że korekta w ogłoszeniu są dozwolone, ale niekoniecznie ich poświadczone przez dwóch podpisów.

Minusem evroprotokol koniecznie wypełnione przez każdego uczestnika indywidualnie. Musisz napisać ręcznie, bez brakuje jednego elementu.

tylko dwa

Tak, to nie wystarczy, aby prawidłowo zorganizować evroprotokol. ocena szkód jest ważna tylko wtedy, gdy oba członkowie Ruchu spełniać pewne wymagania.

Na przykład, nie można używać własnego wypowiedzenia, jeżeli wypadek nastąpił między samochody i ciężarówki i samochód z przyczepą, która jest uważana mieć dwa CU.

evroprotokol także napełnił tylko wtedy, gdy nie było kontaktu między dwoma samochodami. Jeśli jeden członek ruchu zdecydował się „uciec” od zderzenia i uderzył w słupek, a następnie w takim przypadku trzeba zadzwonić inspektorów DPS.

wymagane dokumenty

Zanim zgodzą się wypełnić zgłoszenie, należy dokładnie przeanalizować dokumenty do drugiej strony. Ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na politykę obowiązkowego ubezpieczenia OC silnika, bez którego niemożliwe jest, aby evroprotokol. ubezpieczony pojazd? Obrażenia nikt nie zwróci, jeżeli polityka wygasło lub wystawiony na inną osobę. Jeśli wszystko jest w porządku, wypłata gotówki dostaniesz.

Właściciel kadłub konstrukcja nie nadaje się dla evroprotokol wypadków. Fakt, że wypłata zakładu ubezpieczeń wymaga zaświadczenia z policji drogowej, która została wydana dopiero po zarejestrowaniu inspektora wypadków. To nie jest bardzo wygodne, więc może w przyszłości taki zakaz zostanie zniesiony.

Należy również sprawdzić, licencji i dokumenty samochodu kierowcy. Bez nich nie można dokonać zgłoszenia, jak również.

kluczowym momentem

Podczas wypełniania zawiadomienia o wypadku należy wyraźnie opisać wszystkie elementy. Należy unikać dwuznacznych wyrażeń takich jak „przyznać się do winy, ale nie w całości.” Uszkodzenia evroprotokol w tym przypadku nie będzie zwracana.

Obaj członkowie ruchu muszą uzgodnić ze sobą i jeden ma obowiązek wziąć całą winę za wypadek.

Trzeba przyznać, że konstrukcja z wypadku bez obecności inspektorów czasami rodzi wiele pytań. Duża liczba ofiar, którzy zgodzili się wypełnić zgłoszenie, a nie czekać na płatności ze względu na fakt, że sprawca oszukańczy prawidłowo zaprojektowane, a jego część papierów wartościowych nie ma główną frazę – „przyznać się do winy w całości”

Uwaga ubezpieczycieli

Należy zauważyć, że wiele firm ubezpieczeniowych nie śpieszy się do powrotu na szkodę evroprotokol i dokładnie sprawdzić takiej notyfikacji. I można je rozumieć, jak to często spotykane przypadki, w których „uczestnicy” zgodziła się na nieuczciwy zwrot wypadków.

Jest on szczególnie wrażliwy na zawiadomieniach, dla których płatność musi być znaczna. Firmy ubezpieczeniowe nie są szczególnie dokładnie rozważyć evroprotokol z błahych urazów, ale jeśli jest to kwota blisko 20 tysięcy rubli, podczas gdy uwaga wzrosła znacząco.

Aby uniknąć oszustwa, niektóre firmy ubezpieczeniowe do wysyłania własnych rzeczoznawców, którzy mogą uczciwie ocenić wysokość szkody i sprawdzić oba samochody.

Również nie zaleca się stosowania evroprotokol jeżeli wypadek nastąpił w innym regionie, gdzie nie wydano politykę OC.

niebezpieczeństwo evroprotokol

Podczas wypełniania zawiadomienia zawsze istnieje pewne niebezpieczeństwo. Zasadniczo mówimy o takich przypadkach, jeśli na uszkodzenia evroprotokol do ponad 50 tysięcy rubli. Aby tego uniknąć, po kolizji, wszystkie szkody należy dokładnie ocenić. Istnieją również sytuacje, w których poszkodowany nie zauważa wszelkie zadrapania i zarysowania, które również wymagają malowania, a zatem inwestycje pieniężne. Dlatego też nie jest to regułą, że jeśli uczestnicy nie ma pewności co do kosztów naprawy, to zawsze jest konieczne, aby wezwać policję inspektorów drogowych.

Oczywiście, ofiara w przypadku braku płatności mogą zwrócić się do sądu o zwrot mu resztę szkód, ale w praktyce sądowej są rzadkie przypadki, w których wniosek o wypłatę kwoty przekraczające evroprotokol spełnione. Jeśli ofiara jeszcze udało się wygrać sprawę, wtedy winnych będzie zobowiązany do zapłaty różnicy z uszkodzeniami kieszeni.

Jest jeszcze inna pułapka. winowajcą wystąpić do Trybunału może również nakazać evroprotokol rozpoznawania nieprawidłowy. Istnieje wiele różnych powodów, gdy zawiadomienie uznaje się za nieważny, a jeśli mu się to uda, wówczas poszkodowany będzie musiał zwrócić wszystkie fundusze firmy ubezpieczeniowej.

Jakie są zagrożenia w winowajcą?

Na główne zagrożenie dla sprawcy mogą obejmować przypadek, gdy podczas uczestników wypadków wydane evroprotokol i szkoda przekroczyła 50 tysięcy rubli. Fakt, że ustalona kwota nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych zużyciem. W takich przypadkach, ofiara może wystąpić do sądu o winnych rozpocząć trudne czasy ze sporu.

Ponadto, istnieją przypadki, kiedy ofiara złożyła pozew po naprawie, która sprawdza przekroczenia maksymalnej kwoty płatności. W tym przypadku, oprócz sumy ubezpieczenia, jest on uprawniony do otrzymywania i część rzeczywistej pieniędzy.

W związku z tym zastanowić się, jak zaakceptować rejestracji zawiadomienia o wypadku, czy też nie, powinny być nie tylko ofiarą, ale również sprawca. Jednak wszystkie te problemy można uniknąć. Ważne jest, aby znać kilka prostych sztuczek.

Jak się chronić?

Pierwszym krokiem jest, aby ocenić stopień uszkodzenia spowodowane. Należy to zrobić przed rozpoczęciem być evroprotokol. Uszkodzenia była większa niż maksymalna możliwa ilość? Sprawca nie bójmy się nazywać w salonach oraz poznać orientacyjny koszt naprawy. Możesz skontaktować się z warsztatu naprawy nadwozia i w rozmowie telefonicznej, aby opisać wszystkie obrażenia.

Nie jest konieczne, aby sądzić, że ofiara naprawia wszelkie wgniecenia i zadrapania nie będzie kosztować więcej niż 50 tysięcy rubli. Może być źle lub po prostu oszukać.

Warto również zwrócić uwagę na rok produkcji pojazdu. Jeżeli pojazd jest mniej niż trzy lata, poszkodowany może żądać odszkodowania za utratę wartości towaru i samochodu.

Jeśli szef pełzania sprawcą jakichkolwiek wątpliwości, należy natychmiast wezwać DPS maszynowego. Niech zajmie znacznie więcej czasu i wysiłku, ale w przyszłości to właśnie, aby chronić się przed nieplanowanymi wydatkami. Ale nie zapominaj, że polityka obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu jest pewna granica. Płatność nie może przekroczyć 500 tysięcy rubli. Jeżeli uszkodzenie jest bardzo poważne, i ofiar, to być może trzeba obwiniać cały samą powłokę, ale tylko przez nakazu sądowego.

W skrajnym przypadku,

A co zrobić, gdy szkoda na evroprotokol więcej, lecz ofiary dostosowuje się do projektu wypadku bez udziału inspektorów DPS?

Prawnicy w tym przypadku zaleca się, aby wymagać od niewinnego strona z potwierdzeniem odbioru, że dana osoba nie ma roszczeń finansowych wobec sprawcy.

Paragon musi zawierać cały obraz wypadku, datę, kiedy doszło do kolizji, opis wszystkich szkód, danych osobowych i oczywiście podpis. Jeśli paragon został wypełniony inaczej, jest ona automatycznie unieważniona.

Jeśli winowajcą w tym przypadku, pełzanie ulega wątpliwości, to nie zaszkodzi będzie przyciągać i osoby trzecie. Tylko dwóch świadków z ich danych osobowych i podpisów na paragonie. W sporze mogą powodować do rozprawy sądowej.

Co się stanie, jeśli nie evroprotokol dostarczone do firmy ubezpieczeniowej?

Wcześniej prowadziła zasadę, że okres pięciu dni roboczych każdy wypadek uczestnik musi przynieść politykę zakończone do firmy ubezpieczeniowej, ale teraz to się zmieniło i popyt teraz obie kopie zawiadomienia powinny być ofiarą jego ubezpieczyciela. Jeśli nie dotrzyma terminu, szkoda na evroprotokol wypłacona nie będzie. Ale to nie wszystkie problemy.

Jeżeli zawiadomienie nie zostało podane w odpowiednim czasie do towarzystwa ubezpieczeniowego, powinna być uprawniona, po wypłata odszkodowania wymagają winnych odzyskać wszystkie koszty z własnej kieszeni. Dlatego winnych nie powinien odpocząć po napełnieniu evroprotokol. Konieczne jest, aby kontrolować cały proces, aż do sprawdzenia uszkodzonego samochodu, więc nie mamy do czynienia z żadnymi problemami.

Ponadto, winowajcą jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania ofiarom środków osobistych w przypadku gdy on umieszczony na pojeździe, który brał udział w wypadku, w ciągu pięciu dni po incydencie, lub w tym samym czasie dał mu malarstwo. W takich przypadkach firma ubezpieczeniowa nie może właściwie ocenić szkody.