589 Shares 5368 views

Niż zajmować dzieci w obozie? Doradca Rady

Dzisiaj, lider w obozie zdrowia dzieci lub na letni plac zabaw dla szkoły dziennej może być prawie każda osoba. Ale najczęściej to wszyscy studenci uczelni pedagogicznych, którzy chcą zarabiać na wakacjach i zdobywać doświadczenie. To dla nich mały artykuł jest napisany o tym, jak dbać o dzieci w obozie. Pomimo faktu, że istnieją ogólne programy, faceci często pozostają bezczynni, co jest obarczone różnymi incydentami. Organizacja wolnego czasu dla swoich oddziałów jest jedną z głównych obowiązków doradcy.


Zacznijmy więc. Niż zajmować dzieci w obozie?

1. Sport. Zagraj w siatkówkę, badmintę lub piłkę nożną. Wszyscy znają te gry sportowe. Ci, którzy nie chcą wziąć udziału, powinni być fanami lub sędziami.

2. Kreatywność. Tu wszystko zależy od wieku i płci dzieci. Młodsi uczniowie chętnie będą rzeźbić, rysować i składać wnioski. Ze starszymi dziećmi wszystko jest bardziej skomplikowane. Dziewczyny lubią to, oprócz tego, że splatają perełki, a faceci mogą być zainteresowani złożonym projektantem. To jest po prostu, gdzie go dostać w obozie?

3. Udekoruj pomieszczenia drużyny: rysuj plakaty, gazetę ścienną, wklej zdjęcie każdego dziecka i napisz o tym coś.

4. Ukryj skarb i rozłożysz notatki wokół obozu. Każdy z nich powinien wskazać lokalizację następnego, a ostatni powinien porozmawiać o tym, skąd leży "skarb". Jest to świetna opcja na zabranie dziecka na wakacje w obozie!

5. Wycieczka lub trekking. Zanim zabierzesz dzieci w obozie z tym ciekawym rodzajem wypoczynku, musisz uzyskać pozwolenie od opiekuna lub reżysera. Muszą wiedzieć kiedy, gdzie i jaka będzie Twoja kompozycja i jak szybko wrócisz. Możesz iść na spotkanie ze wschodem słońca, w najbliższym lesie lub nad brzegiem rzeki lub nad morzem. Dzieci muszą mieć kilka dorosłych. Pomyśl o celu podróży – do kręcenia filmu wideo, zbierania materiałów do rzemiosła, wieszania podajników do ptaków itp.

6. Zrób film z obozu lub oddziału. Można to zrobić nawet w telefonie komórkowym. Najważniejsze, a następnie zamontować go na komputerze w jednej serii wideo. A może kręcisz cały film, pisząc scenariusz?

7. Co odróżnia obóz letni dla dzieci z obszaru dziennego? Zajęcia, które odbywają się co wieczór! Przygotuj całość tańca, szkicu lub wesołej piosenki!

8. Dlaczego zabrać jeszcze dzieci do obozu? Gry! Mogą to być gry stołowe, takie jak lotto, szachy i szachownice, a także mobilne: wyścigi wyścigowe, zabawy. Poniżej podajemy przykłady takiej aktywności:

– Uczestnicy stoją w kręgu. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara przypisano numer: od jednego do … Po tym wszyscy zaczynają klaszczyć dwie ręce naraz, dwa klaskanie, bez przerwy. Pierwszy gracz dzwoni swój numer dwa razy, kiedy dotyka kolan, a drugi drugiego dziecka, kiedy klaszczy dłonie. Nie tracąc całościowego rytmu klapsów, osoba, której numer został nazwany, wymienia numer jego i drugiego uczestnika. Najważniejszą rzeczą w grze nie jest złamanie rytmu i nie zatrzymywanie się.

– Podzielić oddział na drużyny 3-4 osób i podać listę zadań. Ustal, w jakiej godzinie powinny zostać wykonane. Drużyna, która wykonała wszystkie pierwsze, otrzymała nagrodę lub została zwolniona z niektórych obowiązków. Najważniejszą rzeczą jest opracowanie śmiesznych i ciekawych zadań.

Hide-and-seek, bouncer, "Morze zmartwienia raz …", "uszkodzony telefon" – wszystkie te gry są również świetną alternatywą dla dzieci w obozie! Dare!