550 Shares 9542 views

Siberian Lemming: opis, reprodukcja, żywienie

Lemmings – to małe gryzonie, które żyją w lesie i tundrze Ameryki Północnej i Eurazji. Istnieje kilka rodzajów tych zwierząt. Zatem syberyjski lemming powszechne w Kamczatki i wiele wysp arktycznych tundra Arctic.

W tym artykule dowiemy się więcej na temat tych zwierząt: co jedzą, jak wyglądają, na żywo i rasę.

rozpiętość

Ten lemming mieszka w tundrze Eurazji, pomiędzy rzek Dźwiny Północnej i rzeki Onega do dolnego biegu rzeki Kołymy. Również zamieszkuje wyspę, takich jak białe, Wajgacz, Nowosybirsku, Wrangla. Zasadniczo, południowa granica zakresu zbiega się z północnej części lasów w tundrze. Wyizolowane odrębne populacje obserwowane bagnistym tajga Kolyma niskich.

zróżnicowanie geograficzne

Należy zauważyć, że formy kontynentalnych znaczny spadek wielkości w zależności od kierunku. Więc lemming w tundrze na zachodzie mieszka największe spadki w kierunku wschodnim. Jednocześnie brązowo-koloru ochry otrzymuje czarne odcienie, sięgający do policzków, biodra i dolnej części tułowia, a tym samym znikają grzbietową ciemne paski. Zima kolorystyka szarzeje i rozjaśnia. U zwierząt Wyspy syberyjskie to niemal czysta biel. Również należy zauważyć, że wyspa tworzy znacznie większy ląd.

wygląd

Lemming – zwierzęcia, które w krótkim gryzoni: jej długość ciała – 18 cm, a ogon – do 17 mm. Osiąga ciężarze 130 g, a cięższa samce samice o 10%. Ogólny ton zwierzęcia – czerwonawo-żółte z niewielką domieszką brunatnych i szarości. Na grzbiecie nosa do ogona zasadzie jest cienki czarny pasek. Boca policzki i jasne rdzawy odcień; blado białawy brzuch okresowo z domieszką żółtego. W dziedzinie uszy i oczy są ciemne pasma rozproszonych.

Na zadzie czarna plama jest charakterystyczna dla zwierząt z około. Wrangel i Wyspy Nowa syberyjskie. futro Zima ściemniacz i lżejsze lato okresowo praktycznie biały, cienki pasek z tyłu jasnobrązowego cienia. Mainland nieco mniejsze podgatunek kontynentalny; stopniowe zanikanie taśmy i zmniejszenie rozmiaru obserwuje się w kierunku wschodnim. diploidalnej liczby chromosomów – 50 sztuk.

reprodukcja

Siberian lemming bardzo płodny. Tak więc, samica składa od 3 do 5 szczeniąt 6 razy w roku. Okresowo one rozmnażać tylko w dużych ilościach. W tym przypadku nie jest brak żywności, po którym zwierzęta popełnić masowe przesiedlenia, gdy porusza się w linii prostej, jak szarańcza, pochłaniając wszystko i że mogą żuć.

Pasza na lemingi?

Jedzą głównie turzyce, czasami gałęzie krzewów. Eating Sporadycznie jagody, owady gryźć rogi, zwierzęta poprzednio odrzuconych. Jeśli dowiedzieć się, co jeść lemingi w zimie, warto zauważyć, że czasami gryźć porostów i mchów na działce o powierzchni około metra i pół. Gdy śnieg jest ubity, często wypływają na powierzchnię.

styl życia

Na wąskich skulled Vole i kopytne lemingi jest najczęstszym rodzajem gryzoni tundry. Największą ilość osiągnie wieloboczny i tussock tundra zwykły z dobrze rozwiniętą mechowiskowych. Lemming zostanie znaleziony, zdjęcie, które zostały przedstawione w tym artykule, w dolinach rzek i jezior w niskiej górskich i podgórskich turzyca-krzew tundry do terenów podmokłych. Przenika przez bagna w strefie leśnej.

Warunkiem siedliska zwierzęcia jest dostępność pasz i dogodnych miejscach na budowę nor (torfowych i kopców brudu, mchu Sphagnum i poduszki). Wielokątny tundra (a mikrowypukła w postaci dużych wielokątów, które są podzielone pęknięcia mróz) Lemming (zdjęcia zwierząt można znaleźć w tym artykule) żyją w pęknięciach warstwy torfu, a wykorzystywanie ich do szybkiego przemieszczania się.

Charakterystyczną cechą żywych zwierząt mieszkania pod śniegiem główną część roku. W zimie są przyłączone do różnych obszarów z pokrywy śnieżnej w 0,5-1 m: korytami strumieni, rzek, jezior i suchych tundry mokradeł. Pave przemieszcza się pod wpływem śniegu, sferyczne gniazda konstruktem z różnych roślinnych i szmaty kopania komory śniegu. W zimie, syberyjski lemming zasiedla nudne.

Podczas topienia śniegu woda wylewa populacji zwierząt i są one wykonywane z rozmrożonej, po czym punkt w lecie środowisku. Tam na małych wysokościach kopać proste nory. Posiadają również różne naturalne schrony. Powierzchnia kostki przenosi się do podstaw paszy. U dorosłych kobiet w okresie wolnym od śniegu bardzo dobrze wyrażone terytorialności; młodych i dorosłych mężczyźni wędrują przez terytorium całkiem przypadkowo, zatrzymując się w różnych schroniskach tymczasowych.

wytrzymałość

Należy zauważyć, że liczba zwierząt jest bardzo zróżnicowana: czasami są praktycznie niemożliwe do spełnienia okresowo (co 5 lat) zwierzęta scurrying wszędzie, nie boją się człowieka, z dość agresywne. W tych latach wzrasta w tych samych miejscach, a liczba arktycznym lemming liczba nornica ruda – w lesie.

Siberian lemming w tym czasie powodzi w dolinach górskich i wsi, czasami próbuje przepłynąć zatokach i rzekach i ogromnej matrycy. Gdy duża liczba jego kolonie gryzoni nie osiedlenie się i do siebie może być agresywny. Gdy ta migracja może wyglądać zorganizowanych ruchów, choć każdy leming faktycznie porusza się, a tylko przeszkody zewnętrzne czasami zmuszeni są wspólnie.