182 Shares 5288 views

Jak gotować Dolma nie jest gorsza niż w Azerbejdżanie?

Dolma – prawdziwy orientalny posiłki, niesamowite w ich nieprzestrzegania trywialności naczynia, nieco przypominający znane wszystkim nadziewane, ale tylko małych i głównie w liściach winogron, choć nie jest to danie i liście figowe i nawet kapusty.

Ale potem, najbardziej dotkliwie powstaje pytanie: jak zrobić Dolma? I jeszcze jedno: jeśli ugotować smaczne dolma można za pomocą liści winorośli, gdzie się je? Ściśle mówiąc, w Rosji najczęściej przygotować to danie z liści kapusty i papryki nawet słodkie, ale tylko przez kilka innych nazw – „nadziewane” i „nadziewane papryki”. Jak widać, wpływ Wschód był tak silny, że nawet nasza kuchnia narodowa zatrzymany wiele orientalne motywy.

Więc jak zrobić Dolma. W pierwszym przybliżeniu można powiedzieć, w przygotowaniu tej wspaniałej napełniania naczynia zawinięte w liście, w klasycznej wersji tej winogronowych liści. Baranie, warzywa lub ryż można stosować jako wypełnienie. W zależności od konkretnej receptury nadzienia można dodać rodzynki, orzechy, sok z cytryny, przyprawy, suche mięta, zioła i kto jeszcze chce coś – to zależy od wyobraźni kucharza.

Wypełnienie może być wypełniona i nieporęczne warzywa – bakłażan, pomidory, papryka, cukinia i inne, które są zwykle nadziewane. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy naczynie zwane dolma, lub po prostu powiedzieć „nadziewane pomidory”? Jeśli farsz zawinięte w liście kapusty, jak zalecane przez wielu kochanek, będzie to najprawdopodobniej nadziewane … Jednak prawdziwym Eastern Dolma wygląda na świątecznym stole bardziej reprezentacyjny.

Więc właściwie przygotować dolma jest możliwe tylko z liści winogron. Wtedy nie ma ich tylko dostać – i wszystko będzie w porządku. Dobrze, jeśli obszar bezpośrednio pod oknem rośnie winogron, ale w środku pasa, zjawisko to nie jest bardzo często można spotkać, a mieszkańcy dużych miast są mało prawdopodobne, aby balkonów uprawianych winogron i innych roślin, takich jak ziemniaki lub cukinii i dobrze odżywionych jagnięcia też będzie na balkonie uważnie. W konsekwencji, dla składników dolma trzeba się spieszyć do rynku. Można tam znaleźć świeżych liści winogron lub nawet słone. W skrajnym przypadku będzie pasować i konserwy i supermarket. Tylko solone lub marynowane liście najpierw muszą być moczone w wodzie przez kilka godzin, udał się do nadmiaru soli. Świeże liście muszą być myte, wlać wrzącą wodę i moczyć przez kilka minut.

Dobrze, aby owinąć liści przygotowany. I jak zrobić Dolma z jagnięciny – klasyczny? Aby to zrobić, wziąć 350 gramów nie jest szczególnie tłuste mięso baranie, dwie średnie cebule, chociaż może to być duża, w zależności od osobistych preferencji, zieleni, 70 g ryżu, przypraw. Na sos, trzeba wziąć kilka ząbków czosnku i 150 gramów jogurtu bez dodatków różne trendy.

Aby przygotować wyśmienite Dolma, szczególnie dobrze przemytego ryżu wlać gorącą wodą – i pozwolić im stać. W międzyczasie, jagnięcina z cebulą przebierał, dodać posiekane zioła i przyprawy. Następnie z ryżem trzeba spuścić wodę, dodać do farszu i dobrze wymieszać. Napełnianie. Nawiasem mówiąc, mięso i cebulę jeszcze lepiej, aby nie skręcić i posiekać nożem. Ale to zależy od dostępności pewnych umiejętności.

Teraz część zabawy. Aby właściwie przygotować Dolma, trzeba umieścić liści winogron na deskę, to położyć około łyżkę mięsa mielonego i schludny i ładnie opakowane. Cały proces może być powtarzany aż do zakończenia składników.

Weź miskę (nie na patelni!) Z grubym dnem, przykryć warstwą liści winogron, a już na swoich płaszczach bardzo ściśle określone Dolma. Top – inną warstwą liści winorośli, płytę o odpowiedniej wielkości, – nie Dolmy płynął, wlać do wody soli do poziomu górnych liści i – na wolnym ogniu przez około godzinę.

Podawać z sosem jogurtowym z drobno posiekanym czosnkiem. To wszystkie zalecenia, jak gotować Dolma. Są nawet przepisy na nadzienia – z ryżem, orzeszki piniowe i rodzynki, na przykład. W tym momencie po prostu trzeba nie bój się eksperymentować.