742 Shares 6315 views

Znamiona melanocytów, brodawkowaty znamię (zdjęcie). Graniczyć znamię melanocytowe – w …

Prawie każda osoba na Ziemi, że nie ma czarnego koloru, istnieje co najmniej jeden mol, medycyna nazywa nie tylko jako znamię melanocytowe. Nieco nietypowe dla języka rosyjskiego słowo „kret” zostało zapożyczone z łaciny i oznacza wszystkie ten sam pieprzyk lub znamię. W trakcie życia, z nieznanych powodów, nowych moli gdzie wcześniej nie było jasne skóry, a stary znika gdzieś. Niektórzy ludzie to przeraża, inna niedogodność, zwłaszcza gdy ciemne plamy zaczynają „ozdobić” czoło, nos, policzki. Spróbuj zrozumieć, jakie są mole, lub naukowo, znamiona, co oni są, gdzie są i czy można w jakiś sposób wpływać na ich wygląd.


Co to jest znamię

W skórze zwierząt i ludzi są specjalne komórki – melanocytów, które wytwarzają ciemny pigment – melaniny. U zwierząt wpływa na kolor określa kolor oczu. U ludzi, melanina odpowiada za intensywność Słońca, która jest chroniona przed promieniowaniem UV i innych szkodliwych promieni ciała. Gdy pigmentem jest równomiernie rozłożone w komórkach skóry, ma jednolity odcień barwy. Jeśli nagle – do jeszcze nieznanych powodów, nauka – w oddzielnych komórkach gromadzi się nadmierna ilość takich obszarów na tle zacznie się wyróżniać, to znaczy, że to znamię spot lub znamię barwnikowe. Znamiona melanocytów – jest taka sama. Kolejne synonimy tych samych pojęć – znamię melanoformny lub nevokletochny. Barwa tych formacji zależy od czarnego do lekko brązowego, czasami fioletowy. Jeżeli czerwona znamię (wino) kolor, jest nazywany opalenie NEVI i tworzą dużych stężeń bez pigmentu i kapilary są zbyt blisko powierzchni skóry. Na przykład: znamię flammeus na głowie i czole ma Gorbaczowa, ostatniego prezydenta Związku Radzieckiego.

Niektórzy ludzie mogą być na tym samym poziomie ze skórą, podczas gdy inne działają nieco powyżej jej powierzchni melanocytów znamię. Zdjęcie powyżej przedstawia lekko wystający pigmentowy Nevi. U niemowląt, oznaczenia te są prawie nie zaobserwowano, chociaż naukowcy mają skłonność wierzyć, że są one po prostu zbyt małe, aby być widoczne. Objawia się wyraźniej zaczynają gdzieś w 9-10-latków. W większości przypadków, proste Znamiona pigmentowe zachowują się spokojnie i nie ma innych niż defektów kosmetycznych, które nie dostarczają problemy.

Rodzaje znamion

Znamię melanocytowe skóry jest dwojakiego rodzaju:

1. Wrodzona

Wielkości te tworzenie pigmentu małych (1,5 cm średnicy), średnich (do 10 cm) i duży lub olbrzymiego (ponad 10 cm). Znamiona wrodzone dowolnej wielkości ze wzrostem dziecka zwiększa także w średnicy. Najbardziej niebezpieczne są znamiona średni, duży i olbrzym, ponieważ często przerodzić się w czerniaka złośliwego. Jakie są przyczyny niemowlęta rodzą się z dużych i olbrzymich ekspertów znamię powiedzieć dokładnie trudne. Według statystyk, około 5% dzieci urodzonych z olbrzymim znamię, nie jest rozwój raka skóry w pierwszym roku życia lub trochę starszy. Dlatego rodzice, którzy mają dzieci, które urodziły się z dużych znamion należy zawsze skonsultować się ze specjalistą. Jeśli gigant Znamiona się na twarzy, lekarz może zalecić jej do laserowego wybielania, a jeśli w innych częściach ciała – skreślenia. Ta druga procedura jest zalecane w przypadku dużej znamię jest ciemny i nierówna powierzchnia.

2. Nabyte

Przez całe życie może pojawić pigmentowe dowolnym miejscu na ciele, w tym głowy, narządów płciowych, palmy, podeszwach stóp. Brytyjskie Naukowcy odkryli, że duża liczba moli w addukcie wynosi około 2-krotnie obniża ryzyko osteoporozy i znacznie zmniejsza pojawianie się zmarszczek i degeneracja znamię w złośliwego czerniaka u około 16% pacjentów ze znakami pigmentacji.

Przyczyny moli

Naukowcy w konkretnym przypadku nie można powiedzieć, dlaczego dana osoba posiada znamię melanocytowe. Ale istnieje wiele wspólnych przyczyn pigmentacji.

Na przykład, wady znamiona może wystąpić wtedy, gdy dodaje się miejsce podczas ciąży:

1. zakażenie wewnątrzmaciczne (opryszczka, ospa, toksoplazmoza i inne).

2. Przyjęcie ciąży, niektóre leki.

3. Zwiększone spożycie witaminy A.

4. spożyciu alkoholu.

5. Cukrzyca w ciąży.

6. Brak mikroelementów.

7. dziedziczności. Bardzo często już wbudowane w DNA, które pojawiają się znamiona melanocytów dziecka na organizm w określonym miejscu. I często dziedziczne znamiona są identyczne dla dziecka i jego matki, lub bardzo blisko tego.

Nabyte znamiona mogą wystąpić z następujących powodów:

1. Duże dawki promieniowania ultrafioletowego. Tan nieregularny i nadmiernego porywania Solarium Provoke zwiększona Melanina, co prowadzi do powstawania moli.

2. Zmiany w poziomie hormonów. Obejmuje to każdy stan (choroba, ciąża, dojrzewanie, menopauzy, stres, i tak dalej), w której znajdują się hormonalne zakłóceń. Oni z kolei powodować dodatkowe pigmentacji skóry, chociaż w niektórych przypadkach wręcz przeciwnie, może doprowadzić do zaniku istniejących moli.

3. Promieniowanie.

4. rentgenowskiej.

5. Urazy skóry. Mogą one powodować ruch melanocytów bliżej powierzchni skóry, to znaczy ciemne plamy staną się bardziej widoczne.

Klasyfikacja moli

Znamiona medyczne Nazwa czasami powodować pewne zamieszanie. Ale w rzeczywistości, wszystko tutaj jest dość proste i logiczne. Ludzka skóra zawiera warstwy: naskórek (najściślej umieszczone na powierzchni), skóry właściwej (średnia, najbardziej mm) i podskórnej (najgłębszy). W zależności od lokalizacji klastra melanocytów, następujących rodzajów plam barwnikowych:

– znamion naskórkowych (znajduje się w górnych warstwach skóry – naskórka);

– wewnątrz skóry (odpowiednio melanocyty nagromadzenie obserwowane w głębsze warstwy skóry właściwej) -;

– krawędź melanocytów znamion (ilość melaniny jest zwiększana pomiędzy naskórka i skóry właściwej);

– hypodermal (lokalizacja pigmentu w podskórnej) – ten typ znamię wygląda prawie nie objawiać, ale w pewnych okolicznościach, melanocyty mogą być przemieszczane bliżej powierzchni skóry.

Struktura i charakter objawów są następujące rodzaje znamion:

– zespół;

– nietypowe;

– powrotu;

– brodawkowaty melanocytów znamię;

– niebieski;

– spot mongolski;

– owłosione (od mola wzrostu jednego lub więcej włosy, zazwyczaj koloru ciemnego, niezależnie od blond człowieka lub brunetka).

– Sutton znamiona, Clark, Spitz,

Rozważmy kilka gatunków.

Co jest brodawkowaty wewnątrz skórna znamię melanocytowe barwnikowa

W ten długi i nieco trudne do zrozumienia definicji podpisanych kilka pojęć. W ten sposób wspomniany wyżej, określenie „melanocytów” i „pigment” oznacza nagromadzenie barwnika melaniny w melanocytach wytwarzania. Śródskórne znamię nieodłącznie oznacza stężenie melanocytów w głębszych warstw skóry, na zewnątrz stanowi wybrzuszenie wystające nad jego powierzchnią. Jego synonimem jest w medycynie termin „śródskórne znamię melanocytowe”. Jeżeli ma ona kolor ciała, ale nadal znajduje się na nodze, istnieje duże podobieństwo z brodawczaka. Stąd nazwa – brodawkowaty znamię. Takie formacje występują głównie na owłosione głowy (część), twarzy, szyi, lecz może wystąpić w dowolnej innej części ciała. Ich kolor, oprócz struktury fizycznej, czasami brązowy, brązowy, czarny i pagórkowaty niejasno przypomina kalafior. W medycynie można znaleźć jego inne nazwy, takie jak znamię Warty, liniowych, hiperkeratotycznymi. 2 rozróżnić formy – organiczny występują sporadycznie znamiona papillomatoznye i rozpowszechnione na tych guzków warty dużo. Często są one umieszczone tam, gdzie duże naczynia krwionośne i nerwy. Jeżeli dana osoba ma takie prawo, może to być oznaką choroby centralnego układu nerwowego, takie jak epilepsja. Choć wewnątrz skórna brodawkowaty melanocytów znamiona na skórze, pojawiające się na narodziny, stopniowo zwiększając stale, to należy do łagodnych rodzajów melanomoneopasnym zmian pigmentowych. Pomimo tego, będzie to na pewno trzeba zobaczyć specjalisty dermatologa, że postać, it znamię, brodawczaka lub czerniaka. Szczególnie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli kret papillomatoznyh nagle zaczął boleć, swędzenie lub odbarwieniu. Poprzez utworzenie diagnozę, lekarz przeprowadza oględziny oraz, jeżeli to konieczne, sprawia Siascopy, ultradźwięk, biopsję.

Wyrafinowany znamię melanocytowe

Definicja ta jest stosowana, gdy mol pochodzi z naskórka, skóry właściwej wzrostu. Zewnętrznie wygląda nieco jak brodawki o średnicy nieprzekraczającej 1 cm, tak jak u innych znamion, kompleks jest uważany za łagodne, ale, zgodnie z danymi medycznych, ponad 50% przypadków może przerodzić się w czerniaka. W związku z tym, że należy do formacji melanomoopasnym. W swojej struktury złożone znamiona mogą być gładkie, szorstkie, owłosione gruzełkowaty i zabarwienie często ciemne – brązowy do czarnego.

znamiona atypowe

Uważa się, że mniej więcej co dziesiąta osoba ma na skórze nietypowy lub dysplazji znamię melanocytowe. Zdjęcie powyżej pokazuje, jak może to wyglądać. Nazwa ta znamiona dane otrzymane w wyniku jego jasne, nieostrych granic asymetria, rozmiar (z reguły, przekraczają 6 mm), odmienność innym moli. Barwa atypowych znamion mogą być bardzo różne – od bladobeżowy lub różowy do ciemno brązowego. W medycynie, nie jest synonimem tworzenia pigmentu – Clark znamię. W przypadku, gdy w takim dziwnym znamieniem muszą mieć pewność, aby skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma czerniaka. Lekarze uważają, że znamiona atypowe sami nie niosą zagrożenia dla zdrowia, ale ludzie, którzy są, są narażone na ryzyko zachorowania na raka skóry, a to nie jest konieczne, aby umieścić plam pigmentowych. Podczas życia nietypowej znamion, jak każdy inny, może zniknąć przez siebie, ale to nie powód osoby zagrożone wykluczeniem.

powrót znamię

Tak zwane ciemne plamy, które pojawiają się w miejscu, gdzie nie było usuwane kret. Odspajania znamię zwykle oznacza, że liczba moli tkaniny nie były całkowicie usunięte, a potrzebna jest druga operacja.

znamię Spitz

Jest to kolejny zmian barwnikowych, dzięki którym ludzie są narażeni na ryzyko wystąpienia czerniaka. Pojawiają się na skórze znamion takich miejscach częściej u dzieci poniżej 10 roku życia, ale dorośli jak również nie są one ubezpieczone. Charakterystyczną cechą znamię Spitz jest jego szybki wzrost. Więc, nagle pojawiły się na skórze, w ciągu zaledwie kilku miesięcy, może on zwiększyć średnicę od kilku milimetrów do centymetra lub więcej. Inną jego cechą nieprzyjemne – może dawać przerzuty do sąsiednich obszarów skóry i węzłów chłonnych. Ale mimo to, w większości przypadków, Znamiona Spitz są uważane za łagodne i łatwo leczone wcześnie.

znamię Sutton

Czasem na ciele pojawiają się znamiona z białym obrzeżem wokół krawędzi. Są dwa nazwiska – znamię melanocytowe Sutton i Znamię Suttona. Niektórzy ludzie, takie wykształcenie są rzadkością, w innych może być wiele, głównie na plecach. Biała obwódka, naukowcy wierzą, jest spowodowane przez fakt, że komórki niszczy komórki układu odpornościowego. Z biegiem lat, znamiona Sutton może odbarwić lub całkowicie znika, pozostawiając pamięć o jasnym miejscu. W większości przypadków takie graniczy krety nie są niebezpieczne. Jednakże badacze stwierdzili, że ich obecność, zwłaszcza w dużych ilościach, może być związane z obecnością użytkownika chorób, takich jak zapalenie tarczycy i bielactwo lub czerniaka, który nie został pokazany się.

Becker znamię

To znamię jego rozmiar przypomina znamię melanocytowe giganta. Około jednej czwartej przypadków ta pigmentacja występuje u płodu w łonie matki. Charakterystyczną cechą znamię Beckera są:

– wzrost o włosach;

– wysypka na ich trądzik;

– wzrost wielkości aż do punktu, a następnie zatrzymania wzrostu i rozjaśnienie barwy.

Większość z tych znamion jest osobą do końca życia. Niebezpieczeństwo stanowią one, ale ich właściciele od czasu do czasu jeszcze potrzeba, aby pokazać się z dermatologiem.

Jak niebezpieczne znamiona

Niektórzy ludzie uważają, że kret może w końcu przekształcić się w czerniaka i innych nowotworów skóry. Jednak jest to błędne. W większości przypadków, każdy mol (lub melanocytów znamię) nie zagraża. Martwić i od razu biec do lekarza (dermatolog, onkolog) muszą jeśli nagle ze znamieniem miały miejsce następujące zmiany:

– zmiana koloru, nie obchodzi, w jaki sposób;

– stało się asymetryczny (na przykład, wypukłe z jednej strony);

– zmienia kolor obręczy lub znamienia struktury;

– kret zaczął boli, swędzi, krwawi;

– dramatycznie zwiększyć rozmiar znamieniem.

We wszystkich przypadkach, gdy nowo pojawiły mol różni się od istniejących, czy stary nagle stała się niezwykła, jak konieczność jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Co zrobić z molami?

Jeśli znamiona robi i nie drażnić, a jeśli znajdują się one w pewnych obszarów skóry, a następnie konieczności po prostu oglądać. Jeśli są tam, gdzie często można rannych (na dłoniach, podeszwach, wokół szyi, na głowie, wokół talii) lub na twarzy, co powoduje uszkodzeń kosmetycznych, zaleca się, aby je usunąć. Ładowanie takiej operacji jest konieczne tylko do lekarzy – chirurg, dermatolog. Znamiona naskórkowe są zalecane, aby usunąć tylko operacji. Kalibracja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, więc bezbolesne. Brodawkowaty skóry melanocytów znamię, zwłaszcza mieści się w nodze, czasami korzystne usunięcie ciekłego azotu. W ostatnich latach jest on również stosowany Laserowe leczenie znamion i ich wycinania radionozhom.

Po operacji, lekarz zwykle kieruje usuwane fragmenty, do badania histologicznego być całkowicie pewnie w nieobecności raka.

Całkowicie niedopuszczalne usuwanie znamion na własnych, tradycyjnych metod. Bardzo często ludzie starają się pozbyć papillomatoznyh znamion na nogach, bandażach swój wątek. Prowadzi to do krwi nakładających dostęp do mola, a może tak naprawdę spaść. Ale w większości przypadków ta metoda „leczenie” prowokuje zmiany w komórkach naskórka lub skóry właściwej tych i prowadzi do katastrofalnych skutków.