565 Shares 991 views

Leki są szerokie spektrum działania. Działanie leków przeciwwirusowych

Pomimo faktu, że medycyna rozwinęła długą drogę dzisiaj, takie wspólne choroby takie jak grypa i SARS, nadal istnieje. Każdego roku tysiące ludzi czuje nieprzyjemne objawy, które manifestują się w postaci ból gardła, bóle mięśni, katar i kaszel. Ponieważ choroba szybko sprostać za pomocą leków przeciwwirusowych, szerokie widma.

Jak to działa?

Leki przeciwwirusowe w większym lub mniejszym stopniu stymuluje mechanizmy obronne organizmu. zaczyna on produkcję specjalnych agentów – interferonu, który jest po prostu walczą z patogenami. Wszystkie przeciwwirusowe szerokim spektrum działania, mogą być podzielone na dwie grupy. Część pobudza tylko produkcję interferonu w organizmie. Inne leki zawierają już substancji w swoim składzie. Jaki lek jest odpowiedni w danym przypadku można skłonić lekarza.

Nie czekaj do leków opartych na interferon natychmiastowego działania. Dobry wynik może dać kompleksowego leczenia. Leki przeciwwirusowe tylko pomóc przezwyciężyć chorobę wkrótce. Pacjent również trzeba pić dużo płynów, wziąć przeciwgorączkowe i leżenia w łóżku.

Co należy pamiętać?

Wszelkie środki na bazie interferonu powinny rozpocząć przyjmowanie nawet wtedy, gdy pierwsze objawy choroby. W tym przypadku, pożądane jest, aby skonsultować się z lekarzem. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do zdrowia dzieci. Nie każdy lek na bazie interferonu może być odpowiedni małe dziecko w wieku przedszkolnym. Pediatra może również skłonić dobrego agenta dziecko przeciwwirusowe.

Leki na bazie interferonu nie należą do grupy leków przeciwbakteryjnych. Dlatego też, jeśli choroba towarzyszą wyładowania ropnej z zatok lub migdałków pojawił się płytki nazębnej, która nie może obyć się bez antybiotyków. Leki są szerokie spektrum nie może dać dobre wyniki. Należy pamiętać, że nie wszystkie leki są kompatybilne. Jeśli grypa jest z powikłaniami, uzyskać pomoc od narkotyków, takich jak „Tamiflu” oraz „Relenza”. Ale powinny być one stosowane oddzielnie od innych leków przeciwwirusowych.

"Viferon"

Ten popularny lek przeciwwirusowy o działaniu immunomodulującym. Głównym substancja czynna jest interferonem. Dodatkowo, produkt zawiera dihydrat dinatriyaedetata, polisorbat, askorbinian i masło kakaowe. Lek jest dostępny w aptekach w postaci maści i czopków. Lek jest szeroko stosowany w leczeniu grypy i ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych u dzieci i dorosłych. Lek często jest częścią kompleksowego leczenia. To dziecko lekiem przeciwwirusowym, który może być stosowany już od najmłodszych lat. Nie przeciwwskazane leki także w czasie ciąży.

Oznacza „Viferon” nie ma skutków ubocznych. W rzadkich przypadkach, reakcji alergicznej może być wysypki. Anulowanie podczas gdy leczenie nie jest konieczne. Wysypka całkowicie przez kilka dni.

Najbardziej popularny jest lekiem w postaci świec, które są stosowane doodbytniczo. Noworodków jeden czopek podawano 2 razy dziennie z przerwami 12 godzin. Dzieci starsze niż 5 lat i dorosłych lek jest stosowany 3 razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi średnio 5-7 dni.

"Lavomax"

Jeśli życzą sobie Państwo szeroką gamę leków przeciwwirusowych, które tylko stymulują produkcję interferonu w pierwszej kolejności jest to do rozważenia środków „Lavomax”. Głównym substancja czynna jest tilorona dichlorowodorek. Opcjonalne składniki stosuje się takie, jak poliwinylopirolidon, hydroksywęglan magnezu, topotekan, a także stearynian wapnia. Lek jest dostępny w aptekach jak tabletki. Lek może być stosowany w profilaktyce i leczeniu ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych u dorosłych. Ponadto przewidziana jest wirusowego zapalenia wątroby, gruźlica płuc, infekcje opryszczki.

Tabletki „Lavomax” przeciwwskazany u pacjentów młodocianych i kobiet w ciąży i karmiących. Warto pamiętać, że lek zawiera sacharozę. Dlatego ludzie, którzy nie tolerują tę substancję, nie należy stosować leku. W leczeniu grypy i SARS pacjentów przyjmować jedną tabletkę dziennie przez 2-3 dni. Ponadto, lek jest przyjmowany co drugi dzień. Oczywiście, całkowita dawka może wynosić 750 mg (6 tabletek).

"Tilorona"

Ten lek przeciwwirusowy, który jest dostępny w aptekach w postaci kapsułek. Ten syntetyczny leku w organizmie, stymuluje wytwarzanie interferonu. Oznacza „tilorona” jest często część terapii skojarzonej w leczeniu różnego rodzaju zapalenia wątroby, gruźlica płuc, ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych. Kapsułki „tilorona” nie jest wskazany dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i kobiet w okresie rozrodczym. W czasie karmienia piersią lek można stosować tylko po konsultacji z pediatrą. W rzadkich przypadkach możliwe jest specyfiką leku.

Dawka dzienna leku wynosi 125 mg. W rzadkich przypadkach, lekarz może przepisać otrzymania 250 mg dziennie. Czas trwania leczenia jest określona w zależności od charakterystyki pacjenta i stopnia nasilenia choroby. Leki są szerokie spektrum działania należy podjąć ściśle według instrukcji. Przedawkowanie może prowadzić do zubożenia komórek odpornościowych. Ciało przestaje walczyć z infekcjami bez opieki medycznej.

"Amiksin"

Ten lek przeciwwirusowy w postaci tabletek. Główny składnik aktywny jest tilaksin. Ponadto, przy użyciu takich materiałów jak mikrokrystaliczna celuloza, stearynian wapnia, powidon, skrobia ziemniaczana lub kroskarmeloza sodu. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 7 lat są oznaczone „Amiksin” tabletki w leczeniu i profilaktyce grypy i ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego, zakażenia wirusem opryszczki. Lek może być zawarty w złożonej terapii w leczeniu gruźlicy płucnej, wirusowe zapalenie wątroby.

Lek ma ograniczeń wiekowych. To nie jest wskazany dla dzieci w wieku przedszkolnym. nie mogą być stosowane pigułki „Amiksin” oraz kobiet w ciąży i karmiących. Inne ograniczenia lek ma. W rzadkich przypadkach może wystąpić idiosynkrazji.

W leczeniu grypy i ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych dla dzieci i dorosłych wyznacza 1 tabletkę dziennie. Przyjmowania leku powinna być natychmiast po posiłku. Przebieg leczenia może być 3-5 dni. W przypadku wystąpienia powikłań lub działań niepożądanych należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

"Arbidol"

Jest to również lek przeciwwirusowy, przedstawione w formie tabletek. Główny składnik aktywny jest umifenovir. Powidon jest dodatkowo stosowany, skrobia ziemniaczana, sól sodowa kroskarmelozy, stearynian wapnia. Bardzo popularne w podobnym składzie leków przeciwwirusowych. Opinii pokazują, że oznacza „Arbidol” pomaga znacznie szybciej przezwyciężyć objawy grypy i przeziębienia. Lek należy do grupy czynników immunomodulacyjnych. Dlatego dorośli i dzieci starsze niż trzy lata mogą być stosowane tabletki do zapobiegania podczas sezonowych zmian temperatury.

Przeciwwirusowy dziecko (1 rok) nie będzie działać. „Arbidol” Tabletki mogą być przepisane do dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat. W czasie ciąży i laktacji nie jest przeciwwskazane leki. Ale w użyciu nadal jest zalecane tylko po konsultacji z lekarzem.

"Nazoferon"

Ten przeciwwirusowe krople do nosa na podstawie interferonu. Lek ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Może być stosowany u dzieci od urodzenia, jak również kobiet w ciąży. Krople „Nazoferon” pomaga szybko pozbyć się przeziębienia i objawów grypy. Obiekt może być stosowany profilaktycznie, jeśli nie można uniknąć kontaktu z chorym.

Krople do nosa przeciwwirusowe podaje się w początkowym stadium choroby do 5 razy dziennie. Dzieci do trzech lat, tylko po jednej kropli do każdego otworu nosowego. Dorosłych podawano dwie krople. Przed zastosowaniem środków należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Po otwarciu „Nazoferon” krople nie mogą być przechowywane dłużej niż 10 dni w lodówce.

Niekorzystne reakcje wykorzystujące przeciwwirusowe kropli występują rzadko. Środki ostrożności należy stosować leku do osób, które mają skłonność do reakcji alergicznych. Mogą wystąpić idiosyncrasy lek.

„Izoprinozyna”

Ten lek jest lekiem przeciwwirusowym posiadania aktywności immunostymulujące. Jest on wytwarzany w postaci tabletki. Główny składnik aktywny jest pranobeks inozyny. Również lek zawiera mannitol, skrobię ziemniaczaną, stearynian magnezu i powidon. Posiadają szerokie spektrum działania kompozycji o takich przeciwwirusowych. Opinie lekarzy wskazują, że tabletki „izoprinozyna”, aby pomóc uporać się z ospa wietrzna, półpasiec, opryszczka odra, zakażenia. Stosowania jako lek do leczenia grypy.

Nie powołać pigułka „izoprinozyna” Dzieci w wieku poniżej trzech lat, a także u pacjentów z kamicą moczową, dna moczanowa, niewydolność nerek. W rzadkich przypadkach może wystąpić narkotyków idiosynkrazji. W czasie ciąży, lek nie jest przeciwwskazane. Ale warto podjąć z rozwagą i tylko pod nadzorem specjalisty.

"TSikloferon"

Jest to bardzo popularny środek przeciw-wirusowe, przedstawione w postaci tabletek. Głównym składnikiem działa megluminy akridonatsetat. Ponadto, kompozycja środka leczniczego obejmuje substancje, takie jak glikol propylenowy, stearynian wapnia, kopolimeru kwasu metakrylowego, polisorbat. Działanie leków takich kompozycji przedstawiono w postaci syntezy interferonu. Oznacza to, że tabletki „TSikloferon” mają działanie immunomodulujące. Stosuje się do leczenia i profilaktyki ostrych zakażeń układu oddechowego i grypy. Ponadto, lek można stosować w połączeniu z innymi lekami do leczenia zakażeń wirusem opryszczki.

Tabletki „TSikloferon” nie jest wskazany dla dzieci do 4 lat, a także w czasie ciąży. Przeciwwskazaniem jest marskość i wrzody żołądka. Środki ostrożności należy stosować leku dla ludzi, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych. Tabletki należy przyjmować 1 raz dziennie przed jedzeniem. Przebieg leczenia jest określona przez lekarza i zależy od postaci choroby i pacjenta.

Mogę zrobić bez leków?

W przypadku wystąpienia choroby bez powikłań, jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie bez leków. Natura oferuje wiele produktów, które można wymienić tabletki przeciwwirusowe. Lista z nich, oczywiście, otwarte cytrusowych. Podczas sezonowych zmian temperatury powinien jeść tylko pół cytryny, aby chronić się przed zakażeniem. Aw okresie choroby kwaśnego produktu będzie szybko odzyskać.

Posiada doskonałe właściwości przeciwwirusowe miodu. Produkt może być spożywany z łyżką albo po prostu dodaj swój ulubiony napój. Nie należy rozcieńczać wyłącznie z gorącej herbaty z miodem. Wysoka temperatura zabija wszystkie korzystne właściwości produktu.