148 Shares 5117 views

Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Walia

Jeśli planujesz podróż do Wielkiej Brytanii, nie musisz ograniczać się do Londynu. Wales zasługuje na uwagę!

Oto powody, aby odwiedzić ten zakątek na planecie.

Wydaje się, że odwiedzasz Włochy

Tak, to prawda. Małe nadmorskie miasto Portmeirion w północnej Walii zostało stworzone w stylu włoskiej wioski. W słoneczny dzień kolorowe fasady barokowych budynków sprawiają, że uważasz, że jesteś na Riwierze. Podobieństwo jest prawie nienaganne.

Czekasz na piękne plaże

W tym regionie turystyka nie jest zbyt rozwinięta, dlatego mało prawdopodobne jest, aby wyobrazić sobie wakacje na plaży w Walii. Niemniej jednak jest to naprawdę dobra opcja. Miasta nadmorskie to najlepsze plaże w Wielkiej Brytanii. Plaża Rossili na wyspie Gower była nawet najlepsza w Wielkiej Brytanii. W świecie jest dziewiąty. To niesamowite, ale tak naprawdę jest!

Walia jest niezwykła ze względu na niesamowitą przyrodę

Urocza przybrzeżna linia, wietrzona przez wiatr wyspy i malownicze doliny, gwarantuje wiele możliwości zwiedzania przyrody: można zobaczyć wiele ptaków, rekinów, delfinów, a nawet wielorybów.

Oto najmniejsze miasto w Wielkiej Brytanii

Dawid, w którym żyje zaledwie dwa tysiące mieszkańców, nie można nazwać tętniącej życiem metropolii. Niemniej jednak to miasto ma status miasta dzięki imponującej katedrze, w której pochowany jest święty Dawid, patronki Walii. W mieście warto odwiedzić bar espresso, galerię sztuki i zobaczyć zniszczone ruiny pałacu biskupiego.

Tutaj jest też najmniejszy dom

W mieście Conwy jest niezwykłym budynkiem, zasługuje na tytuł najmniejszego domu w Wielkiej Brytanii. Mały budynek stał się prawdziwą atrakcją turystyczną. Za jeden funt można wejść do budynku na wysokości 180 centymetrów. W 1900 r. Został uznany za niezdolny do życia ludzi.

Można jeździć malowniczą trasą kolejową

Kolejka Festiniogskaya biegnie na zaskakująco pięknej trasie. Nie za długa droga pozwolą, abyś przeszedł przez lasy i doliny Parku Narodowego Snowdonia, pozostawiając z portu do małego górniczego miasta Bleno Ffestiniog.

Czekasz na opuszczone stacje kolejowe

W Walii wiele cichych i zapomnianych zakątków, gdzie są małe stacje kolejowe. Niektóre z nich są porzucone, a niektóre są obecnie używane, ale przez około miesiąc jest ich około pięciu pasażerów.

Możesz wspinać się na Mount Snowdon

Jest to najwybitniejszy szczyt w Walii, w Wielkiej Brytanii jest trzecim co do wysokości. W tym samym czasie wspinaczka na Snowdon jest bardzo prosta, a gatunek z góry uzasadnia wszelkie wysiłki. Jeśli nadal nie chcesz iść pieszo, możesz iść na szczyt na trasie kolejowej – podziwiać naturę w ogóle bez żadnego wysiłku.

Jeździsz na desce surfingowej

Jeśli lubisz ekstremalne odpoczynek i nie boisz się fajnych fal na Oceanie Atlantyckim, czekasz na dolinę Conwy, gdzie znajduje się sztuczna laguna z falami. Fale są obecne przez cały dzień, dzięki czemu można szybko nauczyć się umiejętności jazdy na łyżwach na desce.

Możesz jeździć linią brzegową

Północna Walia była nazywana światową stolicą Zipline i wydaje się, że powody są dość poważne. Istnieje wiele parków z taką rozrywką, w niektórych zyplain wyróżnia się najwyższą prędkością, aw innych przekracza osiem kilometrów długości! Ponadto w lesie znajduje się park, na którym można jeździć na zipline tuż nad wierzchołkami drzew.

W Walii jest unikalny park Brecon Beacons

Wspaniałe elewacje, piękne wodospady i wspaniała przyroda czekają na odwiedzających Park Narodowy Brecon Beacons. Z terytorium rezerwatu przy dobrej pogodzie widać cztery główne łańcuchy wzgórz i podziwiać najwyższy punkt, wzrastając do 886 metrów. Jest to miejsce, gdzie można łatwo spędzić cały dzień.

Tutaj można zatrzymać się na skale

W 2015 roku Snowdonia Park ma unikalną ofertę dla turystów: możesz zatrzymać się tuż na klifie! Nie czekaj na przytulny kącik, aby złamać namiot. Musisz spędzić noc w nylonowej kolebce, zawieszonej bezpośrednio na skraju skały. To nie jest opcja dla tych, którzy często chodzą we śnie!

Tutaj możesz skoczyć z klifu

W Walii istnieje każda okazja do niezwykłego hobby – trzeba wspinać się po skały, a następnie wskoczyć do morza! To niezapomniany i bardzo oryginalny sposób spędzania czasu. Pembrokeshire jest najlepszym miejscem w Wielkiej Brytanii, gdzie warto spróbować tej rozrywki.

Możesz zobaczyć profesjonalnych nurków ze skał

W Walii odbywa się światowe mistrzostwo nurkowe, dzięki czemu kibice sportowi będą mogli odwiedzić to niezwykłe wydarzenie podczas reszty, a jednocześnie podziwiać piękno lokalnych wód.

Możesz spotkać Barry w Barry

Barry jest nazwiskiem mężczyzny, który cieszył się popularnością w latach siedemdziesiątych, a także nadmorskim miastem, w którym miała miejsce kręcenie serii "Gavin and Stacy". Są nawet wycieczki, które pozwalają pójść do miejsca, gdzie pojawia się popularny show, podczas wycieczki masz okazję spotkać się w Barrie ktoś o nazwie Barry.

Możesz wziąć trasę Dylana Thomasa

Każdy koneser literatury będzie zainteresowany okazją do podążania drogą jednego z najwybitniejszych poetów Walii. Czekasz na wszystkie ważne punkty życia Poety, pozwalając zrozumieć źródła jego inspiracji, w tym jego rodzinnym mieście Swansea.

W Walii ponad dwieście pól golfowych

Będziesz zaskoczony różnorodnymi polami golfowymi: są one położone na wybrzeżu, na szczycie gór iw dolinach. Wiele z nich zostało utworzone i wspierane przez lokalnych mieszkańców, są nieznane dla wielu sportowców – przypadkowo znajdując te ukryte skarby, możesz stać się częścią rodziny entuzjastycznych fanów tej rozrywki.

Będziesz mógł powtórzyć drogę Kinga Offy

W północnej Walii jest trasa, która prawie powtarza kontury granicy, wspomina króla Offe, który istniał w VI wieku. Naukowcy opowiadają o dokładnym zakresie trasy, ozdobionej fortyfikacjami. Ponadto nie wiadomo, czy istnieją granice symboliczne czy budynki wojskowe. W każdym razie jest to doskonała opcja dla długiego i malowniczego spaceru otoczonego dziką przyrodą.

Czekasz na ciekawe przygody w muzeum serii "Doctor Who"

W Cardiff znajduje się muzeum, w którym można zobaczyć ulubione postacie i odbyć rzeczywistą interakcję z Peterem Kapaldim. To znakomity widok.

W Walii doskonała kuchnia lokalna

Walia staje się szybko atrakcyjnym miejscem dla koneserów znakomitych potraw. Istnieje wiele restauracji oznaczonych gwiazdymi Michelin, tak że nawet najbardziej wymagający smakoszy będą zmęczeni.

Oto festiwal Hey

W mieście Hay-on-Way jest festiwal literacki, który gromadzi czołowych pisarzy, aktorów i innych gwiazd.

Możesz brać udział w wyścigu rowerów

Co lipca odbywają się konkursy, które zagrażają "oderwaniu nóg uczestników". Trzeba jeździć na rowerze trzysta kilometrów. Kończy wyścig, tylko połowa uczestników.

Tu używają kilogramów

W Wielkiej Brytanii nie wykorzystano funtów, co powinno być uwzględnione przez podróżnych: w zależności od waluty w kraju zamieszkania może to być wygodne.

W Walii można pływać na bagnach

Wreszcie, jeśli wszystkie poprzednie wskazówki i funkcje nie zaimponują Ci, możesz pływać na bagnach! Co miesiąc odbywają się zawody w pływaniu na bagnach: zwycięzcą jest ten, który szybciej przewyższy rurę przez wodę bagienną.