521 Shares 7693 views

Zwężenie naczyń o różnej lokalizacji

Zwężenie naczyń krwionośnych jest dość częstym objawem. W tym przypadku, każdy może go podejrzewają, bo najczęściej towarzyszy mu wystarczająco jasne objawów klinicznych.


Zwężenie naczyń mózgowych

Ten objaw co najmniej raz w życiu odwiedził przez każdą osobę. Fakt, że może spotkać i mieć w pełni zdrowe. Kliniczne objawy zwężenia naczyń mózgowych często zawroty głowy o różnym nasileniu. W tym przypadku, czasem osiągnąć taką siłę, która może prowadzić do tego omdlenia. W tym przypadku, osoba traci przytomność i upada. W przypadku, gdy dana osoba pojawia się tak silne zwężenie naczyń, leczenie powinno być wydane jak najszybciej, w przeciwnym razie pacjent może dostać się do bardzo niebezpiecznych sytuacji (np podczas prowadzenia samochodu).

Ponadto osoba z takim zjawiskiem patologicznym może wystąpić dość silne bóle głowy. Jednocześnie mogą być noszone jako krótko- i trwałe. Ból jest zazwyczaj bardzo zakłócony człowieka, a on często odnosi się do lekarza.

Takie zwężenie naczyniowe nie zawsze ujawniają proste. Fakt, że zauważył nie jest stała. W rezultacie, niektóre kilka razy, pacjenci są narażeni na bardzo skomplikowane i kosztowne badania, i mają nawet najbardziej doświadczeni specjaliści nie wykazują absolutnie żadnych nieprawidłowości.

Zwężenie szczególnie wieńcowych

W tym przypadku nie są wystarczająco jasne znaki. Osoba wyraził tłoczenie, ciągnięcie, tępy ból w sercu i mostka. często może być podane w lewym barku i ramienia.

Oprócz ciężką stenozą ból naczyniowego w tej dziedzinie to towarzyszy dość wyraźne osłabienie. Człowiek zmuszony do zatrzymania wykonanie jakiegoś działania.

Do leczenia zwężenia jest najczęściej stosowany lek „Nitrogliceryna”. Jego technika prowadzi do znacznego rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi do serca.

Zwężenie tętnicy nerkowej

W takim przypadku, jeśli nie jest nienormalne zjawisko u ludzi istnieje znaczne zwiększenie ciśnienia tętniczego. W tym przypadku, może pojawić się ból głowy w tył głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty nawet.

W rezultacie osoba może tworzyć tak zwane „złośliwego nadciśnienia”. Ta choroba jest trudna do wyleczenia. Konwencjonalne leki przeciwnadciśnieniowe zazwyczaj nie pomagają.

O zwężeniem kończyn dolnych

Z tej diagnozy, pacjent może pojawić się dość silny ból w nogach. Jeśli zwężenie naczyń krwionośnych obserwowany przez dłuższy czas, po czym dana osoba ma tzw owrzodzeń troficznych. Gdy istnieje taki stan, pacjent nie jest w stanie wykonywać swoje zadania, jeśli jest to związane z ruchem.

Jak można zauważyć, zwężenie naczyniowe inna lokalizacja może przejawiać się przez wiele objawów. Ponadto, każdy z nich bardzo niebezpieczne. Występowanie co najmniej jeden jest wystarczający powód, aby odwołać się do specjalisty.