485 Shares 3256 views

Podróż do Kijowa. Teatr Lalek – miejsce, które warto odwiedzić

Nie jest tajemnicą, że wielu dorosłych marzą o powrocie do dzieciństwa. Ale nie trzeba na nowo maszynę na to czasu. Dość ich dzieci przychodzą do Kijowa. Teatr Lalek, położony na prawym brzegu Dniepru, przypominający bajkowego miasta, które ożywają ulubione postacie z bajek dla dzieci.

Historia teatru

Kijów Akademicki Teatr Lalek – najstarszy na Ukrainie, ponieważ powstała prawie sto lat temu – w odległej roku 1927. Pomysł stworzenia teatru, które byłyby interesujące dla młodych widzów, pojawiła się w Artysta Ludowej Ukrainy Alexander Solomarskogo i aktorki Iriny Deevoy. W tym czasie teatr powstał w Teatrze Kijów dla dzieci im. Franko. Pomysł był wspierany przez krajowy aktora aktorów Andriyevskaya F., M. Kozłowski, A. Michajłow, Zaliznyak, Vishnevsky, T. Vasnetsov, Soroca, J. Zhovinsky. Byli pierwsi aktorzy pracujący w teatrze.

Pierwszy sezon został otwarty przez takich spektakli dla młodych widzów, jak „starożytnego Pietruszka” (tradycyjna komedia lalek, zabieg literacki, który powstał M. Kozłowski) i „Muzyk” (autorstwa L. Glibov na instsenizatsii P. Scherbinsky).

Nowo powstała Teatr rozpoczął swoją pracę w terenie na Chreszczatyk, który wcześniej zajmował teatr „Red Flag”. Jednak dziesięć lat później został przeniesiony do wału Jarosława w budynku obecnego Domu aktorów. Jest teatr nadal działać przez dwadzieścia lat, aż dostał budynek Synagogi Chóralnej. Dopiero w 1997 roku synagoga została zwrócona do społeczności żydowskiej, a Kijów Teatr Lalek pozostało bez miejsca na osiem lat. Pomimo tego, że aktorzy nie przerwać pracę. Przedstawienie zostało wydane na wynajętych klubów, szkół i przedszkoli. Dlatego cały ten czas, publiczność nie zapomni swoich bohaterów.

współczesny teatr

Nowy etap w historii teatru lalkowego rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy rozpoczęto budowę obecnej siedziby została zakończona. Praca nad nim trwała przez rok pod nadzorem architekta Witalij Yudin. Nowy budynek, położony w dzielnicy europejskiej, był jednym z tych miejsc, które mogą pochwalić Kijowie. Lalkarstwo ma wspaniały widok na pałac, ze wszystkimi niezbędnymi atrybutami do niego – wieże i kolumny. Trzypiętrowy budynek może pomieścić dwie sale – 300 i 110 widzów. Ponadto teatr jest Muzeum zabytkowych lalek, które zebrane marionetką wszechczasów.

Podróżując w bajce dla dzieci zaczyna się wciąż na dziedzińcu teatru. Jest urządzony w odpowiednim stylu bajki. można zobaczyć zabawny kształt z bajkowych bohaterów, interesujących klombów i fontanny, schody, znajdujących się w pobliżu Muzeum Wody. Według dyrektora teatru, aby dostać się na wizytę do Kopciuszek czy Śpiąca Królewna, że wystarczająco dużo dzieci, aby przyjść do Kijowa.

Teatr Lalek: plakat dla dzieci

90% składa się z repertuarem klasycznych teatralnych lalek. Wśród nich są opowieści ludowych ( „Gingerbread Man”, „rzepa”, „Hen Ryaba”) i zachodnie dzieła klasyczne dla dzieci ( „Piotruś Pan”, „The Magic lampa Alladyna”, „Kopciuszek”). Bardzo popularne opowieści znany pisarz dzieci G. Anderson ( „Mała Syrenka”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Brzydkie kaczątko”).

Do tej pory, aktorzy teatru odbyło klasykę dramatu, muzyki i artystycznego wyrazu. Zdaniem dyrektora artystycznego teatru, nowoczesny gatunków sztuki negatywnego wpływu na świadomość małe dziecko i nie robią nic dobrego. Dlatego teatr tworzy takie występy, które byłyby przypomina najmłodszych widzów prawdziwy świat wokół nas. Po tym wszystkim, kiedy kurtyna idzie w górę, dziecko musi czuć zainteresowanie, i nie bój się.

Jak mówią sami aktorzy, najtrudniej zagrać dla publiczności dzieci. Ich zainteresowanie jest prawdziwa. A jeśli w trakcie wykonywania przez dziecko nie zwraca uwagi na to, co dzieje się na scenie, to można nazwać kompletnym ustawienie niepowodzenie.

Repertuar dla dorosłych

Raz w roku teatr lalkowy dla dzieci w Kijowie zbiera starszych widzów. Oto starożytna tradycja rocznie produkować nową lalkarstwo dla dorosłych. Ten rodzaj pracy jest bardzo różni się od sprawozdania z realizacji dziecięcego, ponieważ aktorzy musieli „wrócić” do gatunku dorosłych. Dorosły przygotowuje się do poważnej komedii lub melodramatu. Największy sukces spośród takich produkcjach to: „Przez dwa zające” (na podstawie sztuki Staritskogo) i „Pieśni Puszczy” (w zależności od produktu z Lesya Ukrainka), „Czarci Młyn” i „Boska Komedia” (oświadczenie VI akcje), „Dekameron”.

lalki

Główną rzeczą, bez której nie może wykonywać żadnej teatr lalkowy jeden – jest w rzeczywistości właścicielem kukiełki. I nie był wyjątkiem i jeden, który uwielbiony Kijów. Teatr Lalek oferuje dwa tysiące lalek, także nowe produkcje są tworzone i nowych „aktorów”.

Jednak główne lalki można nazwać weteranami sceny. Większość z nich została zachowana od czasów pierwszych występów. Oczywiście, od czasu do czasu, kiedy przywrócona, ale honorowy wiek marionetek sprawia, że gra bardziej interesujące.

Nowe lalki wykonane są również w teatrze. W celu realizacji tylko jedną lalkę, trzeba wydać więcej niż miesiąc. Jego sposób wytwarzania polega na tworzeniu formy gipsowe i mechaniki obrazu i odzież. Wszystko jest ręcznie, co ostatecznie kończy się tylko w rękach aktorów. Włożyli w charakterze lalek i duszy. Nowe produkcje mogą uczestniczyć ponad trzydzieści takich lalek.

aktorów teatralnych

Po wizycie w teatrze wydaje się, że najbardziej utalentowanych aktorów-lalkarzy zebranych jest Kijów. Teatr Lalek ma 24 wysoko wykwalifikowanych aktor-lalkarz najwyższe i pierwsze kategorie, jak również czołowych mistrzów sceny. Należą V. Rusal, Vladimir Malin, A. Ross, S. i L. Yasinovka Churkin, którzy dzielą się swoim doświadczeniem z młodymi talentami.

Od 1990 roku teatr organizuje międzynarodowe festiwale, które zaangażowane zespoły z krajów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Od 1995 roku teatr jest częścią Międzynarodowej Organizacji z Teatru Lalek Unima.