788 Shares 8801 views

Jak napisać miniaturową kompozycję "Widok z okna": podkreśla

Jeśli potrzebujesz eseju miniaturowego "Widok z okna", adresowałeś do adresu. Nie, nie znajdziesz tu gotowego tekstu, ale zrozumiesz, jak łatwo jest napisać historię podobną do tej, tak, że będzie ona Cię interesować, jak również słuchaczy / czytelników / nauczycieli.

Motywy do esejów są różne. Nie najtrudniejsze z nich – "Widok z okna". Kompozycja – dowolna kompozycja – zaczyna się od wprowadzenia, stopniowo rozwija tę myśl i zawiera krótkie podsumowanie. Wszystko jest jak w książce.

Zacznij

Każdy tekst zaczyna się od wprowadzenia, a miniaturowy "Widok z okna" nie jest wyjątkiem. Na początek możesz na przykład powiedzieć kilka słów o tym, gdzie mieszkasz, o jakiej porze dnia jest poza oknem i o jakiej porze roku. Jest idealny do łączenia. Ważne jest jednak, aby nie koncentrować się na takich szczegółach, w przeciwnym razie praca "Widok z okna domu" zmieni się w "Co się dzieje poza oknem".

Kilka wskazówek na temat tego, jaki piękny poranek (dzień, wieczór, noc) idealnie pasuje do każdego początku. Możesz trochę opowiedzieć o miłości / niechęci do tej pory dnia, krótko wspomnieć o zaletach, zaletach i wadach w innych odstępach czasowych itd. Ale, jak wspomniano wcześniej, nie daj się ponieść.

Obraz, który się pojawił

Miniaturowy "Widok z okna" powinien przekazać to, co znajduje się poza domem. Kiedy wy patrzysz na ulicę, co widzisz? Może twój dom otoczony jest przez jego odpowiedników (te same budynki mieszkalne) i nie musisz niczego opisywać? A może jest park za oknem i można zobaczyć, jak szczęśliwi mama wychodzili na spacer z dziećmi, a starsze dzieci biegały wokół fontanny? Może na ulicy jest w budowie, a masz okazję obserwować, jak ludzie w strojach pracują niestrudzenie? Czy masz góry, rzekę, las lub inne naturalne krajobrazy za oknem? Ta ostatnia opcja jest najlepszym rozwiązaniem w tym sensie, że możesz pozwolić fantazji na dzikość, ponieważ łatwiej jest opisać naturę i jej stan. Nie jest konieczne, aby las był oddalony o kilka metrów od drzwi wejściowych, czasami wystarczy, aby zobaczyć jej uroku tylko w oddali.

Czasem warto skupić się na małych szczegółach. Niewątpliwie podkreślą żywotność tego, co się dzieje. Na przykład, jeśli widziałeś psa gwałcącego kości, lub kota kłującego kotka, możesz wspomnieć o tym w swoim składzie. Jeśli zauważysz przekleństwo, nic nie powstrzyma cię od utrwalania ich kłótni w tekście. Jeśli znajdziesz znajomych grających pod swoimi oknami, skomentuj to w eseju … Opcje, jak widać, dużo.

Osobista opinia na temat tego, co widziałeś

Niezależnie od tego, co widzisz na ulicy, podstawowym zadaniem jest nie tylko opis zdarzeń, ale również przeniesienie własnego wrażenia tego, co widziałeś, ponieważ jest to miniatura "Widok z okna", a nie suche wyliczenie faktów. Powinieneś zdecydowanie wyrazić swoją opinię o tym, co się dzieje na ulicy, czy to jest normalna konstrukcja czy padające drzewo. Możesz napisać trochę o tym, co chciałbyś zobaczyć z okna. Ktoś może marzyć o wybrzeżu morskim, o leśnej polanie – wszystko zależy od twoich preferencji. Jeśli zrozumiesz, że nauczyciel z poczuciem humoru, możesz dodać trochę fikcji, a następnie wykończyć frazą w stylu "Co za szkoda, że to tylko sen".

Wnioski

W końcu możesz jeszcze raz wspomnieć, czy osobiście lubisz to, co widzisz, gdy wyjdziesz z okna. Dodatkowo można uzupełnić tekst tekstem o trwałości obrazu ulicy. Oznacza to, że jeśli opowiadałeś krótką opowieść (pamiętając o kłótni i psie), nie trzeba zbaczać, że zwykle się to nie zdarza, lub vice versa, są sytuacje okresowe i nagle. Tutaj można trochę pomyśleć, ale po pierwsze, nie da się odebrać, trzeba znać środek, a po drugie, nie jest to konieczne.