162 Shares 6007 views

Jak zainstalować Windows na netbooku z kijem

Netbook może być bardzo wygodny ze względu na jego wagę i małej wielkości. Jednak ze względu na fakt, że netbooki nie są wyposażone we wbudowany napęd optyczny, wykonywanie określonych zadań (na przykład w celu ponownego zainstalowania systemu operacyjnego) może być trudne. Jeśli nie masz zapasowego zewnętrznego napędu CD, instalacja nowego systemu operacyjnego może być realizowane za pomocą bootowalnego dysku USB.

Jeśli zdecydujesz się na sprawdzeniu, jak zainstalować Windows na netbooku, musisz rozruchowego dysku (2GB lub 4GB), które muszą być przygotowane przez pobranie z Internetu obraz ISO pożądanym, aby zainstalować system operacyjny.

Następnie możemy przystąpić do procesu instalacji. Prezentowane poniżej przewodnika dowiesz się, jak zainstalować Windows XP na netbooku (Windows 7 może powodować pewne trudności w związku ze specyfiką konfiguracyjnych).

Włóż dysk bootowalny napęd flash USB do jednego z portów USB na netbooka. Włącz komputer i naciśnij przycisk „F9”, aby otworzyć okno wyboru urządzenia rozruchowego. Klucz ten można nazwać „Fn” w niektórych modelach urządzeń. Wybierz nośnik flash jako początkowego pobrania źródła.

Nie zapomnij, aby usunąć wszystkie partycje na dysku twardym. Oczywiście, można po prostu utworzyć oddzielną partycję, ale nie jest to zalecane. Może to prowadzić do tego, co będzie wyświetlane podczas ładowania różne błędy systemowe. Formularz jedna duża partycja NTFS (szybkie utworzenie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu) i postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się kolejno na ekranie. Te instrukcje powiedzieć, jak zainstalować system Windows na netbooku.

Kilka razy podczas instalacji, system poprosi o ponowne uruchomienie komputera. Jeśli próbujesz zrobić, to zacznie ponownego rozruchu z dysku twardego, i pojawia się komunikat o błędzie. Aby tego uniknąć, trzeba nacisnąć przycisk „F9” przy restarcie i wybierz „1” do ustawiania interfejsu graficznego. Mówiąc o tym, jak zainstalować Windows 7 na komputerze typu netbook, należy zauważyć, że niektóre specyficzne wersja systemu operacyjnego, więc ta metoda może nie być odpowiedni.

Po zakończeniu instalacji XP, można zauważyć, że nie można załadować systemu Windows z dysku twardego. Jeśli nadal masz zainstalowany dysk USB, ponownie nacisnąć przycisk „F9” i wybrać opcję „GUI”. Po tym, że system operacyjny powinien być załadowany, i pytanie, w jaki sposób zainstalować system Windows na netbooku zostanie rozwiązany.

Jeśli rozruch z dysku twardego nie jest jeszcze możliwe, należy zdać sobie sprawę edycji pliku boot.ini:

Wpisz msconfig w „Uruchom”, znajduje się w menu „Start” i wybierz „Boot.ini” kartę. Spróbuj wybrać „Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchowe”. Może to rozwiązać problem poprzez znalezienie i usunięcie nieprawidłowych ustawień obciążenia.

plik boot.ini ręką może być również konieczne w przypadkach, gdzie nie ma czegoś takiego multi (o) disk (0) rdisk (O) partycji czytać. Najprawdopodobniej problemem jest to, że nikt sekcja została wybrana. To może być wyświetlany jako (0), (2) lub coś podobnego. W tym przypadku należy wykonać kopię zapasową , a następnie edytować plik.

Otwórz „Właściwości systemu” Korzystanie z menu prawym przyciskiem myszy na „Mój komputer” i wybierając „” Właściwości ". Ponadto, można wpisać „sysdm.cpl” w „Run”, który znajduje się w menu „Start”. Przejdź do zakładki „Uruchamianie i odzyskiwanie”, a następnie kliknąć na przycisk z napisem „Edycja Have”, aby otworzyć plik boot.ini w Notatniku. Dobry pomysł, aby zachować kopię zapasową – aby to zrobić, wybierz „Zapisz jako” i zapisz plik w dogodnym miejscu.

Teraz można bezpiecznie edytować plik Boot.ini, zmień liczbę sekcji, lub dostosować inne ustawienia. Zapisz plik, a następnie można załadować system operacyjny zainstalowany po ponownym uruchomieniu komputera bez twojej pamięci USB. Dlatego, aby zrozumieć, w jaki sposób zainstalować system Windows na netbook nie jest zbyt trudne.