447 Shares 8722 views

Wiciokrzew Blue Bird: opis odmiany, zdjęcia, cechy uprawy

W tym artykule chcemy mówić o wiciokrzew. Jest to bardzo popularne krzewy w naszych ogrodach i ogródkach przydomowych. Zakład posiada dekoracyjny wygląd, a jednocześnie skromny, a to owocuje bardzo wcześnie, dając bogate w witaminy owoce.

Wiciokrzew Blue Bird

Wiciokrzew jest niski krzew. Roślina jest bardzo odporne na działanie różnych warunkach klimatycznych i rodzaju gleby. Kultura sama przyszła do nas z odległych regionach Rosji: Kamczatce, Magadan, Sachalin i Wyspy Kurylskie. Istnieje od dawna wiadomo, że tej rośliny i zostały wykorzystane przez mieszkańców jako lekarstwo na wiele chorób. Szczególnie cenne są owocem kultury, z której gotować pyszny dżem.

Obecnie istnieją takie odmiany krzewów: Kamchadalka, Gzhelka, Viliga Morena, Kopciuszek, Altair, Amphora, Leningrad, niebieski ptak. Istnieją inne gatunki, ich liczba wynosi kilkadziesiąt. Wszystkie z nich pochodzą z jednego ogrodników progenitorowych.

Jaki jest wiciokrzew Blue Bird? Jest to jedna z odmian, które przychodzą do nas z Kamczatki. Szybko znalazł swoich fanów wśród ogrodników. Dzięki jego zdolność do przystosowania się szybko, zakład stał się bardzo powszechne. gatunek wiciokrzew Blue Bird ma szczególną wartość, ponieważ ich owoce. Mają słodki smak, a jednocześnie niektóre kwasowość, która jest o wiele mniej niż w innych odmianach.

Być może jest to tylko roślina z której można zebrać wkrótce po okresie zimowym. W maju już bezpieczny delektować się owocami błękitnej, w której tak wielu z kwasu askorbinowego, które mogą konkurować z czarnej porzeczki.

Wiciokrzew Blue Bird: opis

Jak już wspomnieliśmy, matką wszystkich odmian jest Kamczatka wiciokrzew. Że niebieski ptak został pochodzi od niego. Jest to wczesna odmiana powszechnego celu. Owoce roślin niebiesko-czarny aromatyczne i smaczne, o charakterystycznym powłoki woskowej. Perespevshie obsypany krzewów owocowych, ale są dobrze zachowane. Doświadczeni ogrodnicy przed dojrzewania pod krzewami rozłożone trochę czystego materiału, aby uniknąć uszkodzenia upraw. Kultura dość dobrze rodzić. Wydajność wynosi 1,6 kg w tuleję.

Wiciokrzew Blue Bird, a także inne odmiany, jest w potrzebie zapylaczy. W opinii ekspertów, najlepiej nadaje się do tego innych odmian hodowlanych: niebieski wrzeciona Kamchadalka, Kopciuszek, dwubarwna Morena. Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem jest treść w jednym miejscu co najmniej trzech odmian.

Wiciokrzew Blue Bird – silny rozprzestrzeniających krzew o owalnym kształcie raczej cienkich gałęzi. Młode pędy mają przewagę, a ostatni rok objęty kory. Kultura sprawia mrozy zimowych i nawet zimno podczas kwitnienia. Ale ciepło lato i zima za odwilż nie jest tak nieszkodliwe dla niej.

Stopień niebieskiego wrzeciona

Wiciokrzew siny wrzeciono – wczesne dojrzewanie odmiany, wyhodowane syberyjski Instytut Ogrodnictwa Lisavenko nazwa MA Został przetestowany w miejscach pilotażowych od 1980 roku. Krzewy tej odmiany są energiczne i rośliny, one osiągnąć wysokość jednego metra. Wiciokrzewu ma okrągłe i dość rzadkie korony. Pędy roślin nie mają przewagę i malowane na zielono. Ponadto słoneczny strona arkusza ma inny odcień od cienia. Liście są duże, owalne ciemno zielony kolor.

Wrzeciono wiciokrzew siny różni się od innych odmian dużych jagód. Wszędzie tam, gdzie rosną rośliny, owoce zawsze będzie duży i wygląda jak wrzeciono. Podobno to właśnie był pomysł na nazwę odmiany. Jagody malowane w kolorze niebieskim z silnym woskowym nalotem. Sama powierzchnia owoców jest bardzo gęsta i wyboista.

Miąższ owoców jagodowych w tym przypadku ma bardzo delikatną konsystencję o świeżym smaku. W suchych warunkach pogodowych owoce nabyć pewną gorycz. Berry właściwości smakowe są bardzo różne od locus rośliny.

kultura owocowania w połowie czerwca. Niebieski wrzeciono ma zastosowanie do wysoko wydajnych i wczesnych odmian dojrzewania. Z jednej krzewów mogą być montowane od połowy i do 2,5 kg w owocach. Kultura jest zimotrwałości i odporna na suszę, w tym samym niewielki wpływ szkodników.

Sadzenie i pielęgnacja

Rozwieść Honeysuckle Blue Bird? Sadzenie i pielęgnacja roślin ma swoje własne cechy. W zasadzie sama kultura jest skromny. Nadal trzeba znać pewne niuanse, jak rośliny wiciokrzew i co robić w przyszłości, aby uzyskać przyzwoity plon. Oczywiście, sama roślina ma dekoracyjny wygląd, ale dla wielu rolników zainteresowanie jest jagody, więc wydajność – jeden z głównych parametrów.

Podstawowe zasady kultury uprawy:

 1. Wiciokrzew Bush kocha słońce.
 2. Raz na dwa lata w glebie na pewno zrobić humus.
 3. Czasami przycinanie należy zrobić pędy do prawidłowego wzrostu.
 4. Zimą rośliny powinny obejmować.
 5. Wiosna, kiedy nerka jest objęta krzewach ptaków jakieś zdjęcia.

Podstawowa opieka dla upraw jest zredukowana do realizacji tych zasad. Ale musimy pamiętać, że w zasadzie, zakład jest jałowa, więc trzeba mu pomóc. Wiciokrzew wymaga zapylenia krzyżowego. Dobrze, gdy istnieją dwie lub trzy odmiany roślin w okolicy, to problem jest rozwiązany przez siebie. Eksperci radzą, aby korzystać ze specjalnych rodzajów zapylaczy zapylenie: sikorki, Kopciuszek, niebieski wrzeciona, Laura Morena Cinderella.

Wiciokrzew Blue Bird wczesne owocowanie, nie podlega choroby i nie boi się zmian temperatury. Jednakże, jeśli chcesz przeszczep krzewów w ogrodzie, to lepiej poczekać do końca lata. Szklarnia lub w doniczkach, można to zrobić na jesieni, a następnie korzenie dostosować lepiej.

Krzewy są wystarczająco wytrzymałe i owoców przez 20-30 lat. Pierwszy plon jagód można uzyskać po przeszczepie jest nie wcześniej niż za dwa lub trzy lata. Dlatego nie należy oczekiwać szybkiego skutku.

Preparat do uprawy gleby

Przed sadzić wiciokrzew, konieczne jest, aby przygotować glebę odpowiednio, ze względu na jego jakość i rodzaj, wiele zależy. Nie wszystkie ogrody domu pochwalić czarną glebę.

W sprawie przyszłego miejsca lądowania tulei powinna przygotować drenaż, który pomoże odżywczych żywienie i normalny napowietrzanie. W glebach piaszczystych należy dokonać mieszaninę gliny i torfu. W gliniastym piaskiem i torfem. Ponadto, nie jest zbędne wejściem do każdego nawóz. Cóż, w takich przypadkach korzystać obornik lub kompost z torfu.

Co do wapna, może być oceniana tylko w miejscu jego potrzeby: jest odpowiednia dany grunt, czy nie.

Zakup sadzonek i sadzenia

Poprzez zakup sadzonek kultury z pewnością powinny wybrać wysokość nie mniej niż trzydzieści centymetrów roślin. Jednocześnie, tuleja musi być co najmniej trzy lata i mają dobry system korzeniowy. Należy zauważyć, że roślina nie miał żadnych objawów choroby. Oczywiście, najbardziej do przyjęcia rozwiązaniem jest zakup sadzonek uprawianych w doniczkach.

Wiciokrzew jadalny (podane w artykule zdjęcie) można stosować na swoim miejscu jako zabezpieczenie. Jest to konieczne, aby utrzymać dystans między krzakami przynajmniej dwóch nogach. Głębokość wgłębienia, przy sadzeniu, jest nie większa niż czterdzieści cm i o średnicy wystarczająco do sześćdziesięciu centymetrów.

Każda studzienka powinna zapłodnienia posypać wapna na glebach kwaśnych, a następnie napełniania i uszczelniania wierzchniej warstwy gleby. Po wysianiu rośliny muszą podlewane.

Troska po posadzeniu

Wiciokrzew jadalny Blue Bird po obchodzi potrzeby sadzenia. Bush jest absolutnie konieczne obficie podlać. W okresie wegetacji roślin zwilża się przez cztery do pięciu razy. dorosłych roślin będą musiały trzy do czterech wiader wody. Podlewanie jest lepiej wieczorem, aby uniknąć znacznego parowania.

Gleba zaleca się poluzować aż około połowy lata. W takiej opieki potrzebują tylko młodych krzewów. Poluzować bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić korzeni. Można mierzwa glebę wokół trzonka, aby zapobiec szybką utratą wilgoci.

przycinanie krzewów

Wiciokrzew jadalny (podane w artykule zdjęcie) wymaga przycinania. Odbywa się to przede wszystkim do uzyskania dobrych zbiorów. Kadrowanie pozwala zapewnić dopływ promieni słonecznych na gałązce i pozbyć się problemu pędów.

odmian roślin uprawnych Niebieski ptak ma swoje własne cechy:

 1. Najlepszy czas na przycinanie pędów – to marzec, kwiecień, gdy nerki nie są jeszcze obudził.
 2. Wiciokrzew pędy są przycinane tak, że są one lepsze niż oddziałów w przyszłości.
 3. Oddzielnie rosnące gałęzie nie należy skrócić blisko ziemi, to lepiej zostawić je o pół metra długości.
 4. Pacjenci pędy podlegają natychmiastowemu przycinania.
 5. Jako jeden ze środków do zwiększenia wydajności można użyć przerzedzając sadzonki, który rozprzestrzenia się na ziemi.
 6. Jak dla młodych gałązek, konieczne jest, aby zostawić najmocniejszy, gładkie i zdrowe.
 7. Aby odmłodzić stare krzewy rozcieńczać je rocznie.
 8. Bez potrzeby nie jest konieczne, aby wyciąć wierzchołki pędów.

Recenzje gatunku Blue Bird

Wśród doświadczonych ogrodników, istnieje wiele odmian fanów. Co jest dobre Honeysuckle Blue Bird? Recenzje tego formularza sugeruje, że roślina jest dość skromny i mało wymagająca do gleby, warunków klimatycznych. Główną zaletą tej odmiany są słodkie jakości smak jagód. Roślina jest odporna na mróz i rozbicia, podatne nie tylko na mróz. Wady to brak plonów plantatorów odmiana, która zawsze chce się poprawić.

Musisz zrozumieć, że owocowanie zależy od jakości opieki i przycinanie. Więc zawsze jest coś do dążyć.

Ogrodnicy pamiętać również właściwości dekoracyjne rośliny. Ma piękne zielenie, wygląda szczególnie imponująco w okresie owocowania. Krzewy mogą być używane nawet jako zabezpieczenie.

Gatunek Blue Bird wybrany przez tych ogrodników, którzy poszukują najwcześniejsze jagody na miejscu. Jest to rodzaj wiciokrzew jest wczesne etapy dojrzewania. Więc owocować wcześniej niż ich rówieśnicy.

choroba

Wspominaliśmy już, że Blue Bird jest dość odporny na różne choroby. Jednak z czasem stare rośliny mogą być zatrudnieni przez innych mieszkańców ogrodu różnych chorób. Dlatego doświadczeni ogrodnicy woli po zakończeniu procesu owocowania wiciokrzewu mieszanina Bordeaux, który jest dobrym środkiem zapobiegawczym przed chorobami grzybiczymi.

Projekcja roślin koronowe należy oczyścić przed chwastami, które zapobiega pokonanie krzewów.

Przydatne właściwości jagód

Wiciokrzew – to nie tylko roślina ozdobna. Od dawna doceniane przez ludzi za użyteczne właściwości. W medycynie ludowej od wieków wiciokrzew jest stosowany jako lek do leczenia różnych chorób. Niniejsza kompozycja jagody witaminy, glukoza, fruktoza, witaminy A, C, G, jak również kwasów organicznych.

Jeśli chodzi o witaminę C, jej owoców nie mniej niż truskawki i cytryny. Kompozycja mineralna, niektóre mogą konkurować z wiciokrzewu. Jagody zawiera miedź, mangan, magnez, fosfor, wapń, potas.

Ciekawostką jest fakt, że skład owoców dotkniętych locus. Jeśli, na przykład, roślina rośnie w klimacie suchym, który obniżonym kwasowość i zwiększonej zawartości cukrów i taninami, więc przejmują jagody goryczy.

Roślinności w wilgotnych warunkach zwiększa zawartość witaminy C. To z tego powodu wiciokrzew uprawianej w klimacie umiarkowanym kontynentalnym jest tak bogaty w cukry proste i witaminy C.

Zamiast epilogu

Wiciokrzew – dobra roślina do ogrodu. To jest nie tylko zdobią, ale z należytą starannością daje dobry plon jagód, bogate w składniki odżywcze i witaminy.