885 Shares 3922 views

Wielki przysmak – gotowane mleko skondensowane


Od dzieciństwa pamiętamy słodki, niepowtarzalny smak mleka skondensowanego. W czasach sowieckich był to deficyt, a uczta pierwszych zabaw. Mleko skondensowane jest dodawany do ciasta, słodycze, słodkie bułki i eclairs, a także wielu innych słodyczy, i jest najczęściej używany gotowane mleko skondensowane. Możliwe jest kupić gotowe w sklepach lub wykonane w domu sam. Oderwać brzegi ze skondensowanego mleka etykiety, kąpieli w naczyniu z wodą i gotować przez trzy lub cztery godziny. Monitorowanie procesu gotowania. Jeśli strawić mleko skondensowane, bank może eksplodować, i trzeba będzie go usunąć ze ścian i sufitu w kuchni.

Znajdźmy się bardziej użyteczne gotowane lub normalne mleko skondensowane, które kalorii – 330 kcal na 100 gramów produktu. Podczas gotowania, produkt jest bardziej lub mniej wysokokalorycznych? Jeśli mówimy o zawartości tłuszczu dla każdego mleka skondensowanego, liczba ta jest równa ośmiu i pół procent.

Poziomy glukozy w trakcie procesu gotowania, nie zwiększa się, tak, gotowano mleko skondensowane, a normalnie ma taką samą ilość cukru w kompozycji. Jedyną różnicą jest to, że po ugotowaniu glukozy w postaci cukierków, a nie cukru, jak w przypadku tradycyjnego mleka skondensowanego.

Gotowane delikatność dwukrotnie zmniejszyć ilość witamin, a strawność Jest znacznie gorzej jako użytecznej substancji, takich jak kazeina, laktoza, witaminy A i D, wspomóc trawienie produktu podczas gotowania nie jest zapisywany.

Od brzegu dla zagęszczonego mleka produkowanego głównie z żelaza powleczonego cienką warstwą cyny, gdy materiał gotowania może przenikać na ciepło i mleka skondensowanego. Więc nie zatrute przez szkodliwych substancji, to najlepiej gotować mleko skondensowane, wstępnie przepełnienia jej brzegów z żelaza w pojemniku szklanym lub porcelanowym. Należy umieścić w garnku i gotować te same trzy lub cztery godziny.

Gotowano mleko skondensowane – składnik produktów do smarowania ciasta. A jeśli wymieszać z orzechami, po prostu pyszne!

Istnieje wiele przepisów na ten słodki domu. Mimo, że proces gotowania jest dość długa, wynik jest doskonały – pyszne, piękny dom skondensowane mleko mają sympatię zarówno dorosłych jak i dzieci.

W tym pierwszym procesie gotowania przepis trwa około pół godziny, ale próbka może być gotowane przez około godzinę. Trzeba będzie naczynia miedziane lub rondlu z grubym dnem, gdy jest to niezbędne do wypełnienia w dwóch litrów mleka i dodać wanilię. Oddzielnie należy rozpuścić łyżeczkę sody w małej ilości wody i wlać do wrzącego mleka, dodawanie nie jest funta cukru. Gotujemy nasze mleko skondensowane na dużym ogniu przez około godzinę, kiedy konieczne jest stale mieszając drewnianą łyżką to pyszne.

Jak tylko produkt będzie gęstnieć, należy dokonać ogień mniejsze. Około pół godziny później, gdy kolor zmienia brązowy, konsystencja będzie on podobny do płynnego miodu, może być wyłączony. Następnie umieścić miskę w zbiorniku zimnej wody i mieszano przez pięć minut skondensowane mleko.

Następnie przesuwamy je do słoików, chłodnym i umieszczone w lodówce, gdzie będzie jeszcze bardziej zagęścić. Okazuje się, bardzo smaczne.

Jest też inny przepis. Wziąć litr mleka, wymieszać z 1,5 szklanki cukru. Dodaj szczyptę sody oczyszczonej i gotować na małym ogniu, aż zgęstnieje. Czas gotowania tutaj będzie jeden i pół do trzech godzin w zależności od partii. Pan neemalirovannaya garnitur, ale z grubymi ścianami. Okazuje się bardzo smaczne gotowane mleko skondensowane.

Jeśli nie ma czasu, ale chcą gotować to przysmak w domu, należy recepturę, w której w ciągu zaledwie 15 minut można osiągnąć pożądany. Zmieszać szklankę mleka z 200 gramów sproszkowanego cukru i dwudziestu gramów masła. Umieścić miskę z tej mieszaniny do podgrzewania i doprowadzić do wrzenia. Ogień powinien być mały. Cały czas staram się tak często, jak to możliwe, aby wymieszać, tak, że wszystkie składniki są rozpuszczone.

W czasie pożaru wrzenia dokonać średniego i dalej gotować przez kolejne dziesięć minut, stale mieszając. Następnie wyłącz skondensowane mleko. Ona jest gotowa. Przy ochłodzeniu produkt dalej zagęszczać.