486 Shares 4060 views

Najciekawsze fakty dotyczące dzieci i dzieci

Dzieci sprawiają, że życie jest śmieszne, nieprzewidywalne, czasami nawet szalone, ale niezwykle szczęśliwe. Przekupują ich spontaniczność, szczerość i zaufanie w świecie. Ale czy wszyscy znają życie dzieci i starszych dzieci? Ten artykuł zawiera najbardziej niezwykłe i interesujące fakty dotyczące dzieci.

Niesamowite fakty o najmniejszych

Kiedy pojawia się noworodek w domu, wydaje się tak kruche i bezbronne … Niewiarygodne, ale to wrażenie jest w dużej mierze zwodnicze. Dzieci mają niezwykłe zdolności, ponieważ są trudniejsze niż się wydaje. Te interesujące fakty dotyczące dzieci w najwcześniejszym wieku zostały udowodnione przez naukowców, ale nie warto sprawdzić ich "zdolności do pracy" w domu z nowo powstałymi rodzicami.

 1. Jeśli zanurzysz dziecko w wodzie przez 6 miesięcy, instynkty sprawią, że będzie utrzymywać oddech i pływać jak pies. Po osiągnięciu przez dziecko dziecka w wieku sześciu lat, jeśli ta nieprzytomna umiejętność nie została ustalona, zniknie.
 2. Do tego samego wieku niemowlęta mają unikalną zdolność oddychania i jednocześnie połknięcia. Po 6-7 miesiącach niemowlęta tracą tę funkcję. Ale po sześciu miesiącach życia uczą się oddechu przez usta, niemowlęta z wcześniejszego wieku dostają powietrze tylko przez nos.
 3. U noworodków silnie rozwija się odruch odruchowy. Dziecko może zostać przez jakiś czas w powietrzu, przylegając tylko do palców dorosłego. Udowodniono więc, że dziecko pierwszych dni życia ma mocniejszy uchwyt niż miesiąc dziecka.

Nie eksperymentuj jednak z tą cechą: pomimo siły małych palców dziecko może odłączyć palce w dowolnym momencie.

Czułość małych dzieci

Nie da się przeoczyć na:

 • Słodkie cechy małych dzieci;
 • Ich zabawne nawyki;
 • Ich pierwsze "aga" i śmiech.

Wygląd dziecka w rodzinie jest związany nie tylko z kłopotami i brakiem snu, ale istnieją co najmniej trzy urocze powody, dla których ludzie decydują się zostać rodzicami.

 1. Nawet przed urodzeniem dziecko uczy się odróżnić matkę od zapachu i głosu.
 2. Niemowlęta są najbardziej uśmieszkami: przeciętny uśmiech uśmiecha się 200 razy w ciągu dnia. Okruszka zacznie robić to świadomie przez 1,5-2 miesięcy. Do tego czasu rodzice mogą być dotykani anielskimi uśmiechami we śnie, zwanym również "wędrówką".
 3. Niemowlęta wpływają na matkę jako prawdziwą narkotyk. Nawet w czasie ciąży ciało kobiety produkuje specyficzny hormon – oksytocyna. Daje upijne nastrój i spokój. Podczas porodu wzbudza się silne uwalnianie oksytocyny. I kolejne dawki hormonu wchodzą do organizmu, gdy kobieta:
 • Troska o swoje dziecko;
 • Dotyka jego skóry;
 • Pocałuje czubek głowy;
 • Nosić i pompy na rękach;
 • Kanałuje go.

Dzieci – właściciele supermocarstw

Niektóre cechy i cechy dziecka są niewiarygodne. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tylko takie superbohaterowie Hollywood mają takie możliwości. To niesamowite, że w rzeczywistości te ciekawe fakty dotyczące dzieci Dotyczyć każdej osoby do określonego wieku.

 1. Młody organizm ma zdolność regeneracji. Jeśli przez przypadek dziecko straciło część palca (w płycie paznokciowej), prawdopodobne jest, że przywrócenie uszkodzonego obszaru nastąpi bez interwencji medycznej.
 2. Na samym początku życia mózg noworodka wykazuje przesadnie szybki wzrost: 1% na dobę.
 3. Niemowlęta mogą spać bez zamykania powieki, z otwartymi oczami.
 4. Będąc w łonie matki, przyszłe dziecko potrafi leczyć uszkodzone narządy, wysyłając "na ratunek" unikatowe właściwości ich komórek macierzystych.

Dzieci – "transformatory"

Noworodki mają prawie 100 kości więcej niż dorosły. Stopniowo łączą się, przekształcają, a ich liczba staje się mniejsza. Do tego momentu kości małych dzieci są bardziej elastyczne i sprężyste, lepiej przystosowane do wstrząsów. To tłumaczy, dlaczego dzieci często padają, ale rzadko uzyskują poważne złamania i urazy.

Inną różnicą w strukturze szkieletu jest brak noworodków. Ich formacja może trwać do 6 lat.

Ciekawe fakty dotyczące dzieci z innych krajów

Różnice kulturowe w różnych krajach dotyczą nie tylko nawyków żywieniowych, poglądów filozoficznych czy akceptowanych norm społecznych. Podejścia do wychowania młodego pokolenia poza granicami państwa macierzystego mają swoje znaczne różnice. Ciekawe fakty dotyczące dzieci z innych krajów stwarzają okazję do lepszego zrozumienia mentalności jej mieszkańców.

 1. W niektórych krajach wschodnich wiek zazwyczaj uważany jest nie za moment narodzin, ale od momentu poczęcia, to znaczy, noworodki rodzą się 9-go miesiąca.
 2. W Japonii istnieje zakaz słów, które dają wyraźną negatywną ocenę – złą, złą. Na przykład obok parkingu szkolnego wisi znak ze zdjęciem, na którym są wypoziomowane rowery. I jeszcze jedno, gdzie są niedokładnie rzucone. Z pierwszego napis brzmi: "Więc rowery są przez dobre dzieci", a na drugim – "Tak dobre dzieci nie wkładają rowerów".
 3. Prawdziwymi rekordzistkami dla narodzin bliźniąt lub bliźniaków na świecie są kobiety z Nigerii: w wyniku co 11 porodów rodzi się więcej niż jedno dziecko. Ale w Japonii zdarza się znacznie rzadziej – 4 przypadki na 1000 ciąż.

Jest jednak coś wspólnego, które łączy wszystkie kraje. Praktycznie we wszystkich językach świata "mama" i "tata" brzmią bardzo podobnie, ponieważ są to pierwsze dźwięki, które dziecko może wymówić.

Ciekawe fakty z życia dzieci

Dla każdego rodzica radość zebrania ciekawych faktów z życia dziecka na pamięć. Prowadzenie specjalnego albumu, w którym możliwa jest rejestracja osiągnięć dziecka jest popularne:

 • Dzień, w którym zęby przełamały okruchy;
 • Data pierwszych kroków i słów;
 • Waga i wysokość w miesiącach, wielkość dłoni i stóp.

Dzieci są najciekawszymi stworzeniami na naszej planecie. Przeciętne dziecko w wieku 3-4 lat wymaga 900 pytań dziennie, a wkrótce zaczyna się interesować sobą. Rodzice będą użyteczni, aby pamiętać o najciekawszych faktach dla dzieci ich życia. A kiedy dziecko staje się dorosłym, taki album zawsze będzie zachowywał przyjemne wspomnienia.