772 Shares 6322 views

Dokonywanie Okonie tarczowe z rąk. technologia produkcji

Ridger – urządzenie do obróbki gleby. Jego zastosowanie w gospodarstwie domowym i skalę przemysłową. Do użytku osobistego można dokonać Okonie tarczowe z rąk.


Płyta Ridger: co to jest?

Struktura zapasów jest prosta. To wygląda jak metalowa rama do której przymocowane są koła i koła są zawieszone. Płyta Ridger starają się uczynić swoje ręce. rysunki projektowe i komponować samemu. W celu zmontowania urządzenia będą potrzebne następujące elementy:

 • ściągacze (śruby) – pomocy regulowania kąta obrotu dysków;
 • Smyczy w kształcie litery T;
 • Koła o określonej średnicy;
 • Rack (2 szt.).

Regulowane stojaki zmienić odległość między krawędziami płyt. Minimalna szerokość 35 cm, maksymalna – 70 cm.

Jedziemy te same kąty obrotu powinien być wystawiony. Można to zrobić za pomocą ściągacze. Stok z dysków nie jest regulowany. Liczba ta nie zmienia się po montażu konstrukcji.

Jeśli sprzęt będzie używany do chodzenia ciągnika, muszą być dostarczone średnicę koła maszyny. Powinien on wynosić 70 cm, szerokość – 10-15 cm Zatem koła nie uszkodzą ołtarza i rośliny posadzone ..

Ponadto, wykaz może być stosowany ręcznie. Główne elementy konstrukcyjne podobne do tych opisanych powyżej. Zatem Hiller uchwyt jest rurą metalową o średnicy 2-5 cm. Ten parametr zależy od wielkości przyszłej budowy. Dla niego jest przyspawany wszystkie elementy wyposażenia.

Robimy zapasy na własną rękę

Płyta Ridger zbudować własnymi rękami, nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych. Może być wykonany z dostępnych narzędzi.

Z pewnością każdy człowiek ma w szafie stare garnki, który nie cieszy. Musimy pokryć z nich. Powinny one mieć średnicę wynoszącą 40-60 cm. Są one niezbędne do ostrzenia krawędzi, na przykład na tokarce.

Następnie trzeba zgiąć pokrywę w taki sposób, że z jednej strony ma wypukłą powierzchnię, a po drugiej – wklęsła. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że podczas dokonywania Ridger dysku z rękami, byłby podnoszony z ziemi i pokryte krzewami. Ponadto, można używać garnków i starych kół donicy.

Ponadto potrzebne będą:

 • Smyczy w kształcie litery T;
 • ściągacze (2 szt.);
 • Rack (2 szt.).

Wszystkie elementy konstrukcyjne spięte śrubami. Aby zwiększyć ich wytrzymałość mogą być ze sobą zespawane. Regulowane koła podłączyć przewody. Są one umieszczone symetrycznie po obu stronach. Odległość między nimi powinna odpowiadać szerokości między rzędami.

Powstały konstrukt jest przymocowane do wspornika za pomocą głównego silnika kultywatora, śrub i podkładek. Konieczne jest, aby sprawdzić jakość połączeń, tak że po wprowadzeniu tych Okonie tarczowe z rąk, w procesie, nie są zdeformowane.

Zasada działania urządzenia

Opisany sprzęt jest przeznaczony do uziemienia aż ziemniaki i inne uprawy roślinne. I pomimo tego, że można go kupić w sklepach, ekonomiczny Okonie dysku tworzyć własne ręce. Jest on dołączony do chłopów za pomocą śrub, podkładek i korkiem. Podczas chodzenia Koła ciągnika zacznie się obracać. W tej chwili uchwycić ich część gleby i stworzyć poduszkę. Napędy obrotowe pozwalają grunt mielenia i poluzować ją.

Okonie dysk ręcznie z rąk do wykonania i każdy może. To pomaga szybko i skutecznie uprawiać glebę przed sadzeniem i po zbiorach. Również wykorzystać go do obsługi nawy i Hilling ziemniaki. Jak już powiedzieliśmy, to urządzenie jest zamontowane na lub kabiną za dyszel.

Parametry Hiller dysku

Sprzęt ten jest szeroko stosowany w rolnictwie. Z pomocą grzebieni uzyskuje się nawet i na wysokim poziomie. W związku z tym skrócenie czasu wymaganego do obróbki rozstawie i pracować dość proste urządzenie.

Istnieją pewne parametry, które mają być spełnione przez wytworzenie Okonie dyskowych. powinni zrobić to samo z własnymi rękami, należy pamiętać o następujących:

 • Grubość płyty;
 • ich średnica;
 • Materiał do wytwarzania;
 • mechanizm regulacji urządzenia.

Skupiając się na proponowanym art rysunku można zrobić inwentaryzację na własną rękę i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dane inwentaryzacji

Zalety urządzenia:

 • łatwość użytkowania – urządzenie dołączone do jednoosiowy lub metalu młotkowego;
 • wytrzymałość – konstrukcja jest solidnie przymocowane za pomocą śrub i podkładek;
 • długie życie – życie sprzętu przez ponad 10 lat (z należytą starannością);
 • Elastyczność – narzędzia mogą być wykorzystywane do wszelkiego Hilling roślinnego.

W ogrodzie nie może się obejść bez takiego urządzenia. Można je nabyć gotowe lub wykonać samodzielnie. Okonie, którzy sprzedają w sklepach, są wyposażone w najwyższej wydajności. Mają jedną wadę – wysoki koszt. Domowe produkty mogą być zbudowane z materiałów złomu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze.