868 Shares 9412 views

Manchester terrier: opis rasy, charakter, zdjęcia, opinie

Manchester Terrier, lub jak to nazywa, rat terrier – stosunkowo niedawno wprowadzone rasa psa, wyhodowana na Wyspach Brytyjskich, który jest szczyt popularności nastąpił w epoce wiktoriańskiej. W przeciwieństwie do dawnych czasów, kiedy manchester terrier używane polować i zabijać szczury i inne gryzonie, dziś są one w większości przypadków działają jako pies do towarzystwa. Jest to ułatwione przez fakt, że Manchester Terrier jest przyjemny w codziennym życiu i jest bardzo lojalny wobec swojego właściciela i członków jego rodziny. Ponadto, zwierzę jest małe i nie wymagających opieki i konserwacji.


Jak doszło do tej rasy?

Według naukowców, przodkowie rasy były powszechne na Wyspach Brytyjskich przez długi czas. Z biegiem czasu, to szczególny rodzaj wyróżniało – czarno-tan terrier – haired psy, jest niewielkich rozmiarów i doskonałej polowania dla myszy, szczurów i królików. Najbardziej zbliżone do współczesnych psów manchester terrier były hodowane przez koniec XVIII wieku kinologów i naukowców z Manchester, John Hume, cross whippet z czarno-tan terrier. Eksperci pies nie wykluczają, że w przyszłości rasy odświeżonych Bloods West Highland White Terrier.

Jego ostateczna nowoczesna forma Manchester Terrier ma do połowy XIX wieku, a dopiero na końcu tej rasy psów uczestniczyć w wystawach, które przyczyniły się do ich dużo popularności i rozpowszechniania. Na początku XX wieku, kilka klubów fanów Manchester Terrier została zorganizowana. Aż do II wojny światowej, rasa aktywnie rozprzestrzenia dla Europy i został przywieziony do Stanów Zjednoczonych.

Podczas wojny, Manchester Terrier niemal zniknęły, pozostały tylko w poszczególnych hodowców. Przywróciliśmy rasy przez długi czas, a dopiero w 1962 roku została uznana przez angielski Kennel Club.

Dwóch różnych ras lub gatunków?

Aż do końca lat 50-tych XX wieku uważano, że Manchester i toyterer – to dwie zupełnie różne, ale bardzo podobne rasy psów. Dopiero po przyjęciu w 1959 roku przez rasy FCI średnia liczba 71 wszystkie nowoczesne federacje i organizacje uznały, że kieł manchester terrier i angielskim zabawka Manchester – dwie odmiany tego samego gatunku, różnią się tylko wagi, wielkości i kształtu uszu. Przedstawiciele obu rodzajów cienkie uszy i małe, wysoko i blisko siebie wzajemnie. Są wąskie u nasady i wskazał w górę. Na to Manchester uszy są ustawione prosto i wyżej, jako przedstawicieli manchester terrier, jeśli nie zostały przycięte, może być w postaci pączka lub stania. Jeśli szczeniak uszy przycięte, będą stały i długo.

Jak on wygląda?

Silny, mała, krótkowłosa terrier. Pies elegancki, z długim, suchym kształcie klina głowy i klarowny, czujnych oczu. Muskularny i zwarty korpus wskazuje na wysoką mobilność, wytrzymałość i wielką siłę Manchester Terrier, pozwalając mu długo gonić ofiarę. Bite, jak większość terierów, nożyczki, choć proste, ale ta rasa nie jest uważane za wadę. W Anglii, uszy są pozostawione bez ulgi, wiszące na chrząstki, podobnie jak w większości innych terierów. W Stanach Zjednoczonych przyjęła odmienne podejście: Manchester Terrier dać spiczastym uszy wyprostowanymi przycięty kształt w szczenięcia. Ich oczy są w kształcie migdałów, małe i ciemne.

Standardowe manchester terrier powinien ważyć nie mniej niż 6, ale nie więcej niż 10 kg, a angielska – 6 kg. Wysokość nie przekracza 41 samców i samic – 38 centymetrów.

kolor

Manchester terier może być tylko czarny z jasnego koloru brązowego mahoń. Linia wyraźnie widoczne, oddzielając główny kolor oznaczeń. Ile i jakie podpalaniem może wynosić od przedstawicieli tej rasy można znaleźć szczegółowo w Związku Kynologicznym i hodowców, którzy znają na pamięć standardu rasy.

wełna

Gładki, krótki, lśniący płaszcz i przypominający fur seal – powinno wyglądać zdrowe włosy manchester terrier. IT haired psy, osłona wełny, które nie wymagają szczególnej opieki, ponieważ wylinka jest praktycznie nie istnieje. Aby utrzymać dobrą rodzaju wystarczy wyczyścić zwierzę okresowo zjeżył pędzla lub rękawicy gumowej. Pies Zdrowie Główna – gęste, lśniące lustro, ale nie miękka wełna.

Osobliwością tej rasy jest trwałą niechęć do wody i różnych kąpieli. Tak często nie narażać swojego zwierzaka takich procedur tylko wtedy, gdy jest po prostu zbyt dużo zabrudzone. Po kąpieli sierść psa dokładnie wytrzeć ręcznikiem wykonane z naturalnych tkanin. Nie zapomnij wytrzeć manchester terrier i jeśli podczas spaceru został uderzony przez deszcz.

Jak dbać?

Choć Manchester Terrier – pies, który wymaga minimum opieki, konieczne jest ścisłe monitorowanie stanu zdrowia oczu i uszu zwierzęcia. Najczęstszymi chorobami tej rasy są zaćma, jaskra, postępująca atrofia siatkówki, epilepsja, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, a także wrodzona choroba von Willebranda. Ze względu na krótki płaszcz Manchester terier nie toleruje niskich i wysokich temperaturach. Oczywiście, pies słońce lepsze i bardziej przyjemne niż na zimno, ale uniknąć przegrzania i utrzymać przez długi czas w palącym promieniowaniem jest również nie warto.

osobowość

Co to jest, charakter i dość kontrowersyjne, to piesek jest! Nikt nie kwestionuje, że nabożeństwa, najwyższej aktywności i umiłowanie wolności – charakterystyczny jakość pies rasy manchester terrier. Zanim znajdziesz sobie PET-manchester, należy rozważyć, czy będzie w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby nie tylko komunikację, ale również do jego wychowania. Faktem jest, że jeśli szczenięta nie otrzymują niezbędną opiekę i uwagę, będą dorastać, by stać się agresywne, hard-nosed i Wayward psy, co jest prawie niemożliwe, aby przekwalifikować. Biorąc pod uwagę to wszystko, właściciele manchester terrier mają od szczenięcia kształtować swój charakter, pokazując wyraźnie, co robić i co może być nie może.

Należy również pamiętać, że Manchester – psy jednego właściciela, który popełnił całe swoje życie. Są lojalni i nawet dobrze usposobiony do innych członków rodziny i dzieci, z którymi będą grać, ale tylko wtedy, gdy nie będzie to trochę denerwujące. Jeśli dom ma inne zwierzęta, psy tej rasy jest łatwo dostać się wraz z nimi. Wystarczy pamiętać, że szczur zwierzę, myszy lub chomika, nawet dla najbardziej wykształconego ściśle Manchester Terrier – produkcji, a w pewnym momencie instynktu może działać. Dlatego nie zaleca się mieszanie gryzoni i takich terierów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że pozornie spokojny i zabawny w stosunku do obcych manchester terrier był tylko udaje. W rzeczywistości, te psy są bardzo nieufni wobec obcych i przy pierwszych oznakach niedopuszczalnych standardy zachowań tererskim powiadomi szczekanie właścicielu. W rzadkich przypadkach możliwe agresja, ale to zależy od charakteru poszczególnych cech i szkolenia psa.

szkolenie

Jak wspomniano powyżej, manchester terrier trzeba dość wcześnie Zakończenie posłuszeństwa i socjalizacji. Należy zauważyć, inteligencję i pomysłowość tej rasy, która w dobrej relacji z właścicielami dość szybko dowiedzieć się, co jest wymagane od nich, starając się wygrać pochwały i zachęty właściciela. nie powinny być stosowane do chamstwa Manchester Terrier i przemocy, ale uczciwość, spójność i wymagania twardości pomoże w kształceniu zwierzaka.

Gdzie kupić i ile to kosztuje?

Dziś w Rosji jest prawie niemożliwe, aby kupić szczeniaka rasy manchester terrier. Cena w zachodnich szkółek waha się od 600 do 2500 dolarów. W naszym kraju jeszcze hodowców, którzy rozmnażają manchester terrier.