795 Shares 3624 views

Nokia 5310 XpressMusic: dane techniczne i opinie

Gama produktów fińskiej firmy – producent telefonów komórkowych stała się prawdziwa bomba eksplodowała na rynku urządzeń mobilnych. Nawiasem mówiąc, w zakresie aparatury i weszła Nokia 5310 XpressMusic, która będzie przedmiotem naszej dzisiejszej recenzji.

Na linii

Gama produktów fińskiej firmy w ogóle rozpoczął umocnienia producent na rynku. Było naprawdę miło i silny pod względem skutków postępu. Tak, firma wzrosła popularność, aw efekcie sprzedaż wkradł się. Niemniej jednak, aktywny rozwój, co było typowe dla tej porze XpressMusic kategorii produktów, wymaga firmom odpowiednie kroki.

Na przykład, trzeba było stworzyć gamę rozwiązań dla przyszłych urządzeń, których liczba, nawiasem mówiąc, włączone telefony komórkowe, działa na platformie pod nazwą S40. Istnieje wiele korzyści, które mogą chwalić swoich konkurentów. Należą do nich na przykład, wzrosła w porównaniu z urządzeniami o wydajności linii S60. Nie zapominajmy o innych wymiarach.

Mark, w zasadzie, jest to możliwe, a jakość dźwięku dzwonków. Ale bezpośrednio z platformą, opcja ta nie jest w żaden sposób związany. Jeżeli oszacowanie jest logicznie, to po prostu zależy od tego, która z dodatkowym chipem jest osadzony w skład wspólnego sprzętu żelaza, a tylko. No i, odpowiednio, znaczna funkcje oprogramowania, w tym wpływ na wyrównanie.

Dla młodzieży – młodzież rozwiązanie

Starzy i amatorów Fiński producent dobrze pamiętam, co uczucie produkowane przez nazwę modelu 6500 Classic. Ale nie wszyscy sobie sprawę, że była inspiracją do stworzenia nowego urządzenia. W rzeczywistości, Nokia 5310, których cena w momencie wejścia na rynek urządzeń mobilnych było około 10 tysięcy rubli, to nic innego niż jako bezpośredni naśladowca modelu 6500.

Zagłębić się w historię specjalnego nie będzie. Należy jednak pamiętać, że analogiem odpowiedniego urządzenia został przedstawiony publiczności jako roztworu muzycznego dla młodzieży. W zasadzie, rozwój powodów leżą na powierzchni. Pomyślmy: byłoby dobrze, gdyby w arsenale fińskiego producenta przyszedł zaledwie dwa podobne modele pod względem funkcjonalności? Wydaje się, że istnieje. W przeciwnym razie byłoby to źródłem konkurencji. I dlaczego firma potrzebowała wewnętrznej konkurencji, w wyniku którego na pewno zmniejszy się skuteczność sprzedaży?

Technika specjalna

Tak więc, Nokia 5310, oprogramowanie sprzętowe, dla których dostępne są na oficjalnej stronie internetowej firmy, stał się pierwszą maszyną, która formalnie wprowadziła XpressMusic asortyment. Oczywiście, zanim to było nawet model Nokia 5700, ale to nie jest tak jasno wyraża telefony wiersza pozycjonowania. W każdym razie jedna z różnic pomiędzy urządzeniem 5310 stał się oddzielny układ dźwiękowy. Drugi „trick” od razu rzuca się w oczy. To tyle na temat projektu. Został on przekształcony w młodości, w oczekiwaniu na zakup odpowiednich odbiorców.

Opcje

Pakiet obejmuje samodzielne Nokia 5310 bateria (860 mAh) oraz ładowarkę. Tyle jeśli chodzi o klasykę. Spójrzmy teraz na dodatek. Wśród nich możemy znaleźć przewodowy zestaw słuchawkowy stereo średniej jakości. Również jest standardowy kabel microUSB – USB. W zależności od kraju, w którym telefon został zakupiony, zespół może być uzupełniony w formacie karty microSD (do 2 GB). Dobrze, sprzęt zostanie zakończona dysk, na którym Oprogramowanie jest dostępne, a ulotkę, na której można znaleźć dane, aby wprowadzić usługę Nokia Music Store.

wymiary

Średnia wielkość urządzenia dla tego segmentu. Wszystkie trzy samoloty są aż 103,8 x 44,7 x 9,9 mm. Masa maszyny zaledwie 71 gramów. Spójrzmy prawdzie w oczy: gdy telefon jest na tyle cienka. Jeśli ktoś miał doświadczenia z telefonem Sony Ericsson W 880i, natychmiast zauważy podobieństwa między tymi dwoma urządzeniami w tym zakresie.

W kieszeni urządzenie nie patyki. Leżał cicho, wygodnie. Nosić w kieszeni i jest całkiem możliwe, prawdopodobnie nawet trzeba.

rozwiązania kolorystyczne

W związku z tym, fiński producent specjalnie nie przeszkadzało. Słuchawka jest dostępna na rynku tylko dwa kolory. Ale tym razem, nie czarno-biały i niebieski i czerwony. Prawdopodobnie na linii muzycznej, że jest to konieczne. Dopasowania kolorów została przydzielona i obszar, który biegnie wzdłuż obwodu ekranu. Obecne wkładki wykonane z płyt metalowych.

Wyryty w tym samym kolorze i nazwą firmy wydrukowanej na tylnej powierzchni urządzenia.

tworzywo

Obudowa Nokia 5310 XpressMusic jest wykonany z tworzywa sztucznego, oczywiście. Kolejną, co do zasady, można oczekiwać, że będzie naiwny. Przy kontakcie z materiału matowego. Ma ciemne zabarwienie szare, blisko grafitu. Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że plastik nie jest tak źle. Wręcz przeciwnie, to ma dobrą jakość. Który pozwala na korzystanie z urządzenia przez dłuższy czas.

Tylna pokrywa jest uformowana w plamy. To tylko punkt wystarczy dżemem. A po tym, jak jednostka prezentacja pogarsza tylną pokrywę zaczyna pojawiać się całkowicie zablokował. Reszta ciała wystarczająco silna i odporna na obciążenia mechaniczne.

Lewa strona

Jest to złącze, do którego chcesz się podłączyć ładowarkę. Ten adapter sieciowy jest standardowym 2 milimetry.

Górny koniec

Tutaj znajduje się przycisk Power Management. Jest przeznaczony do włączania i wyłączania urządzenia. Najbliższe Primosten standardowe gniazdo 3,5 mm, dla którego chcesz podłączyć przewodowy zestaw słuchawkowy stereo do słuchania muzyki lub radia. Cóż, zespół dodaje gniazda standardu microUSB z którym telefon można synchronizować z komputerem PC lub laptopem. Aby chronić jest pokryta plastikowym kapturkiem.

tylny panel

Znajduje się wizjer aparatu (2 megapiksele). Niestety, inżynierowie firmy nie dodać dodatkowy klucz do telefonu, za pomocą którego można być kontrolowanym podmiotem.

Po prawej stronie

Tutaj jest tylko przycisk, za pomocą którego można regulować głośność odtwarzania muzyki i filmów. To także pozwala na konwersję z jednego urządzenia do innego trybu audio.

panel przedni

Nie ma czujnik światła. To pomaga, aby automatycznie dostosować poziom podświetlenia, jak również klawiaturę. Przekazała go bliżej w słuchawce, a raczej do jego prawej stronie. Nie daleko od klawiatury, nie jest też mikrofon.

pokaz

Wszyscy pamiętamy, że model Nokia 6500 nie został wyposażony w szkło ochronne. Ten brak inżynierów spółki zostały uwzględnione i tym razem udał się na spotkanie z grupy docelowej. Tak więc mamy co mamy. Mianowicie Nokia 5310, ekran jest pokryty warstwą szkła ochronnego. Krawędzie poprzednika do tematu dzisiejszego przeglądu były dublowane. Jeszcze oko ciągle trzymał się asymetrii wizualnej, choć w rzeczywistości nie było.

Rozmiar wyświetlacza – tylko dwa cale. A rozdzielczość 240 x 320 pikseli. W milimetrach jest 31 x 41. Ekran jest zaprojektowany, aby wyświetlić 16 milionów kolorów. Należy zauważyć, dobrej jakości. Kolory są bogate i żywe, a obraz – jest całkiem jasne. Nasz model różni się od konkurencji tym, że jego wyświetlacz jest umieszczony nie wiele lepiej. Zwłaszcza jeśli porównamy ten parametr z jej tworów Sony Ericson.

Matryca utworzona na technologii TFT. W zasadzie obraz w naturalnym świetle nie zniknie, wyświetlacz słońce nie utykać. Prawdopodobnie osiągnęliśmy to dzięki zastosowaniu szkła bezpiecznego jest, a teraz widzimy, że było to uzasadnione. Niemniej jednak pod pewnym kątem urządzenie rozpoczyna blikovat. A następnie nie są nieograniczone obroty w poszukiwaniu komfortu. Na maksymalny komfort użytkowania na ulicy (w bezpośrednim świetle słonecznym), ponieważ może być zapomniane. I mały rozmiar ekranu wpływa. Ale to będzie musiał zaakceptować, ponieważ decyzja ta nie jest niczym innym niż kompromis, który miał udać się do fińskiego producenta.

Co mogę powiedzieć więcej? Jest to, że ekran może się zmieścić trzy linie serwisowe i dziewięć wierszy tekstu. W większości sytuacji czcionki to znaczy, że to za mało. Ale użytkownik może zmienić domyślną czcionkę za pomocą odpowiednich ustawień.

Liczba właścicieli

Pod względem jakości ze względu na urządzeniu nie zaszkodzi. Opinie wskazują, że rozmówca jest słyszany wyraźnie, że mikrofon działa prawie idealnie. Sygnalizacja wibracjami nie jest duży, ale nie małe natężenie. W każdym razie czuł się w jego kieszeni. Główną wadą tego modelu, które jest obchodzone przez użytkowników, – niska objętość głównych dynamiki dźwięku. Jednakże, jeśli są do słuchania muzyki na słuchawkach tylko, ale ten brak nie jest niczym martwić.