727 Shares 7831 views

Projektowanie restauracji – czego nie możemy zapomnieć?

Projektowanie restauracji pozwala tchnąć życie w nowym zakładzie, który będzie to wygodne miejsce. Jeśli projekt spełnia wszystkie normy, będzie przyciągnąć wystarczająco dużo klientów, a już w ciągu pierwszych kilku miesięcy, restauracja będzie płacić za siebie.


Od czego zacząć?

Tworzenie projektu jest złożonym zadaniem, które tylko przez specjalistów zajmujących się tym od wielu lat. Nie ufaj to Business Casual firmę lub niesprawdzonych ludzi.

Należy zacząć od tego, co trzeba, aby zdecydować, które części pomieszczeń będzie w kuchni, warsztatów, magazynów różnych systemów przenoszenia, jeśli są one potrzebne, gdzie umieścić zmywarkę i, co najważniejsze, aby pomieścić salę i szafa (jeśli to konieczne). W rzeczywistości, to główne decyzje, od którego zależy los restauracji.

Powyższe obszary powinny być odpowiednio oddzielone od siebie, tak że kucharz nie działają w szafie sala dla klientów, a potrawy nie brzęczały nad uchem rodziny, który przyszedł na obiad. Ale w tym samym czasie między nimi musi być funkcjonalny link, który zapewni szybką obsługę klientów.

zasady projektowania Restauracja

Gdy zostanie ustalone położenie lokalu, konieczne jest, aby zastanowić się, jak prawidłowo rozmieścić stoły w sali. Aby utrzymać standardy estetyczne, należy umieścić je tak, aby nic nie przeszkadzało klientom zjeść lunch lub kolację. Oznacza to, że tabele nie powinny znajdować się w pobliżu toalet, hałaśliwe okien, kuchniach, gdzie ktoś jest stale boom naczynia, otworzyć drzwi, odsłaniając „wypychania” z restauracji. Ponadto tabele nie powinny stać blisko wejścia.

Innymi słowy, trzeba myśleć o optymalnej liczby tabel, które mogą być umieszczone w tym pokoju. restauracja lub kawiarnia projekt powinien zawierać kilka dokumentów. Oprócz planu umieszczenia urządzenia technologicznego, nie powinno być tak schematami dla sieci elektroenergetycznych, wodociągowych i kanalizacji, schematami do wentylacji.

kawiarnie i restauracje projektowania – działa nie tylko budowniczych i projektantów, ale może i prawników.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni?

Projektując kuchnię w restauracji – część projektu, która nie może być ignorowane. W tym pomieszczeniu powinno być tylko narzędzia i sprzęt będzie kucharze i inni pracownicy samej restauracji. Kuchnia powinna być niczym zbędny.

Oprócz kilku muszli i dużej przestrzeni do gotowania w kuchni powinny być umieszczone chłodnice i podobne urządzenia do przechowywania żywności. Przypadki te nie powinny stać się głównym spiżarnia, a służą jedynie do produktów, które będą przydatne w najbliższej przyszłości.

Podstawowym materiałem jest stal nierdzewna, ponieważ powłoka jest długa i nie koroduje.

Standardy projektowe kawiarnie, restauracje muszą być ściśle przestrzegane, nie tylko, aby zapewnić komfort i szybkość pracy, ale również ze względów bezpieczeństwa.

Jak sprawić, by praca w kuchni najbardziej skuteczne?

Aby zaoszczędzić miejsce w kuchni są zwykle używane wiszące regały, półki lub taśm, które można umieścić noże i inne urządzenia potrzebne do przygotowania produktów.

Kuchnia jest lepiej podzielić na strefy, dokładnie określające granicę między nimi. Korzystnie, strefa oczyszczania posiada oddzielne i przycinania mięsa, krojenie, gotowanie sałatki cukierniczego. Odpowiednie urządzenia są w każdej strefie: ostrzy do cięcia mięsa na jeden mieszacz, mąki i walcowania PIN – w drugim. Granicy nie powinno się rozcieńczać.

Dla każdej osoby przypisanej do strefy odpowiedzialne za to, i dla inwentarza.

Z tego skutecznego podziału obowiązków proces pracy będzie najbardziej efektywny sposób i dla personelu restauracji i klientów.
Korzystnie, rozdzielone produkty również dostępne. Na przykład, nie można przechowywać oleju i innych podobnych produktów, które szybko pochłania zapachy, obok mięsa lub pachnących przypraw. Ponadto nie może być utrzymane w chłodni wyrobów, dla których określona różne temperatury przechowywania.

Jeśli przestrzegać tych norm, produkty pozostają świeże i potrawy z nich będzie smaczne.

Projektowanie restauracji wymaga ścisłego przestrzegania tych norm.

Dokumenty, które muszą być spełnione, restauracja

W projekcie kawiarni i restauracji, te momenty są kluczem, a konstrukcja i wnętrze jadalnia, należy rozważyć i przedyskutować po zatwierdzeniu przez głównego projektu.

Restauracja powinna zapewnić komfort nie tylko klientów, ale także pracownicy, więc rozwój i planowanie kryjówka wnętrze jest nie mniej ważnym zadaniem.

Standardy w projektowaniu restauracji gościem, norm budowlanych i SRN. Dokumenty te zawierają zestaw zasad dotyczących wymogów dla usług gastronomicznych, bezpieczeństwa pożarowego, właściwego projektu kawiarni lub restauracji. Monitoruje zgodność z przepisami budowlanymi, bez naruszania lub nieoczekiwanego lub ukrytego planu lotu, oświetlenie, elektryczny, niezbędnym sprzętem technicznym do przechowywania łatwo psujących się produktów, zgodność z normami i wymogami przechowywania łatwo psujących się produktów sanitarnych, jak również prawidłowej konstrukcji wyposażenia restauracji.

Jest oczywiste, że rzeczy nie są tak proste. Projektowanie restauracji – ciężka praca, więc często jest to sprawa dla zaproszonych specjalistów. Samemu zrobić projekt bez doświadczenia takiej pracy jest prawie niemożliwe.

projektowanie tarasów

Jeśli restauracja sugeruje lokalizację stoły na ulicy, trzeba wziąć pod uwagę i ten moment. Przede wszystkim musisz zdecydować, czy powinny one być tam cały czas, z wyjątkiem zimy. Jeśli tabele są na ulicy przez cały dzień i noc, powinno być umieszczone nad nimi rzucić, który uratuje przed deszczem lub gruzu. Ale jeśli zakłada się, że tabele są czyszczone w nocy iw deszczowe i zimne dni nie znosić, czasza nie jest wymagane.

Jednakże, jeśli znajduje się taras, może być używany tak skutecznie, jak to możliwe. To daje restauracji szczególny urok i pozwoli klientom do zabawy i pyszne gotowane obiad, a na słoneczny dzień, tak, że kończy się dobrze.

Ważną częścią całego wygląd restauracji jest wybrane dania. Należy dopasować status instytucji. Jeśli przyjąć, że zamożni klienci często spojrzeć wstecz na to i naczynia powinny spełniać oczekiwania: czyste gładkie błyszczące dania, szeroki wybór okulary do wina i innych napojów …

Kolejne kroki

Kiedy projekt jest gotowy do restauracji, warto pomyśleć o projekcie. Dobrze dobrane kolory, projektowanie wnętrz, miłe dla oka – to jest tak samo ważne jak przy projektowaniu zakładów produkcyjnych. Ludzie, którzy korzystają z restauracji, będzie wrócić ponownie i ponownie, starając się zanurzyć się komfortem.

Starannie dobrane personel – kolejny krok w kierunku coraz bardziej popularne wśród klientów. Jeśli kelnerzy są uprzejmi, uprzejmy i zawsze gdzieś w pobliżu słuchać nowego porządku lub odebrać dania cicho, bez rozpraszania uwagi klientów – restauracja nie będzie oblegany przez zwiedzających.

Projektowanie restauracji to ciężka praca, wymagająca inwestycji. Ale szybko płacić za siebie w krótkim czasie (oczywiście, jeśli zrobione poprawnie).