281 Shares 1751 views

CFNA (silnik) właściwości, cechy, problemy

Niemieckie samochody robione są znane ze swojej niezawodności, jakości wykonania, trwałość. Popularność na całym świecie i wygrali dzięki imponującej specyfikacji technicznej w tworzeniu specjalne miejsce zajmują elektrownie, wśród których są dość nowoczesne i stosowne do dnia dzisiejszego pozostaje CFNA – pojemność silnika 1,6 litra.

produkcja

CNFA jest wbudowany 4-cylindrowy silnik spalinowy z zaworem 16, układu wtrysku paliwa. Jedną z cech tego modelu jest to sieć dystrybucji gazu mechanizm DOHC – w głowicy są teraz dwa wałki rozrządu położone.

Obecnie na rynku można znaleźć dwie główne wersje tej instalacji – pojemność 105 i 85 KM, a także napęd paska rozrządu. Przed 2015, wszystkie silniki były wyłącznie produkcja niemiecka, ale teraz na rynku krajowym istnieją modele i jednostki zebrane w fabryce w Kałudze. Ich główną różnicą od „Niemców” – Napęd paska rozrządu.

parametry techniczne

Do 190 km / h pozwala przyspieszyć niemiecką CFNA silnik. Cechy do najczęściej postać 105 KM z manualną skrzynią biegów w tej nie można nazwać imponująca:

 • objętość robocza – 1598 cm3;
 • Moment – 153 Nm przy 3800 obr / min..
 • Przyspieszenie do 100 km / h – 10,5;
 • Moc – 105 KM lub 77 kW przy 5600 obj / min.,;
 • Marka Zalecane paliwo – AI95.

Nie jest zadowolony, a zużycie paliwa. Podczas jazdy w mieście muszą wlać 8,7 litra na 100 km na trasie – 5.1, w cyklu mieszanym – 6,4 litra. Ponadto, wybór automatycznej przekładni zwiększa zużycie paliwa o ponad pół litra.

Ich charakterystyka nie wywołujące modyfikację, która ma CFNA (silnik) – pojemność CNFB 85 KM. Podczas jazdy z manualną skrzynią biegów, będą:

 • Moc maksymalna – 85 KM i 63 kW przy 5200 obr / min.
 • Maksymalny moment obrotowy – 145 Nm przy 3750 obr / min.
 • Prędkość maksymalna – 179 km / h;
 • Przyspieszenie do 100 km / h – 11,9 sekundy.

Aby zakupić modele są dostępne tylko z manualną skrzynią biegów. Spożycie takiego połączenia 105 jest podobna jednostka silne. Ale różnice pomiędzy silnikami i pojawiają się w ich konstrukcji. Po pierwsze, to mocniejsza instalacja System posiada bezstopniową zmianę rozrządu na wałku dolotowym. Cechą zespół 85 l. a. Jest możliwość korzystania z 92-oktanowej benzyny bez żadnych konsekwencji.

Konstrukcja silników

Firma Volkswagen w rozwoju jednostki nie planują wprowadzić zupełnie nowe elementy – silnik okazał się całkiem zwyczajne, ale pewne tendencje są nadal obecne.

Główne cechy CFNA silnika widziany w przejściowymi – dla łatwej konserwacji wszystkie elementy są zabezpieczone zaślepkami z tworzywa sztucznego, a ważne mechanizmy podkreślono w jasnym kolorze.

Ale najważniejsze w silniku – ten blok silnika. Jest ona wykonana z lekkiego stopu aluminium, które jednocześnie zmniejszenie ciężaru konstrukcji i zwiększenia wymiany ciepła. W bloku cylindrów specyficzne kanały rzeźbiony głównego rurociągu oleju, kołnierzami i przypływ.

Rękawy różnych cienkie ściany wykonane są z żeliwa. Dostawcza główne łożyska są montowane. Głowica jest struktura monolityczna z aluminium.

środki poślizgowe i systemy wtrysku paliwa

Szczególną uwagę należy zwrócić na głównych zespołów układu smarowania – to rodzaju mieszanego. Najczęściej mechanizmy są przetwarzane w warunkach wysokiego ciśnienia i innych elementów z dwóch sposobów – Kierunkowe chaotyczny rozpyleniem wynikające z odstępów między elementami. Silnik CFNA 1,6 smar pompowany jest do wnętrza obudowy – jest uruchamiany wał korbowy. Jest wymienny filtr pełnego przepływu z porowatego papieru.

Głównym zadaniem rozproszonego systemu wtrysku paliwa wynosi mieszaniny surowca podczas całej pracy silnika. To zadanie jest możliwe dzięki harmonijnej pracy wtryskiwaczy i dławiący węzeł. Pierwszy są odpowiedzialne za tworzenie się mieszanki paliwowo-powietrznej, drugi – do dokładnego dawkowania wprowadzanego bloku cylindra powietrze. Gdy przepustnica jest otwarta, masa powietrza wlotowego i zaostrzone dawka mieszaniny palny.

Poprzez taką funkcjonowania programu w CFNA silnikiem wchodzi zrównoważoną ilość mieszaniny palnej w każdym momencie jego funkcjonowania. To z kolei zmniejsza zużycie energii elektrycznej, ilość emisji toksycznych i uzyskania maksymalnej możliwej mocy. Steruje układ paliwowy z komputera wraz ze sterownikiem.

Funkcje usługowe

Producent gwarantuje prawidłowe działanie silnika ponad 200 tys. Km i terminowego i jakości usług. Konserwacja powinna być przeprowadzana co 15 tys. Km podczas jazdy w normalnych warunkach i są dwukrotnie bardziej narażone na ciężki.

Na początku trzeba będzie wymienić olej silnikowy. Zaleca się, aby wypełnić smarujący 5W40 płynu z tolerancją VW-Norm 502 – to nie tylko dostarczenie silnika VW CFNA normalne funkcjonowanie, ale również zwiększy jego żywotność, zmniejszyć ilość zużytego paliwa. Jednocześnie przeprowadzić wymianę filtra oleju.

Całkowicie zmienić układ chłodzenia cieczą nie jest to konieczne. Konieczne jest jedynie, każde 15 tys. Km sprawdzić jego numer i poziom wypełnienia, jeśli to konieczne. filtry powietrza i zmiana paliwa jest dwa razy mniej, ale jeśli jedziesz w warunkach zapylenia, pierwszy element należy wymieniać co 7,5 tys. kilometrów.

We wszystkich innych przypadkach należy stosować się do wymagań zwykłej konserwacji – regularnie sprawdzać pasy, węże oraz linię przewodzącą, CFNA i silnik nie dokonywać napraw samemu.

pracować szczególnie

Prezentowana maszyna poważnych problemów w pracy nie powoduje. . Jeśli kupisz samochód z fabryki, pierwsze 1-1,5 tys km pilnować poziomu oleju silnikowego – podczas przerwy w zaobserwowano wzrost jej konsumpcji, ale niższa od wartości krytycznej, ilość smaru nigdy nie spadła.

Podczas jazdy w ekstremalnych ciepła ze zbiornikiem wyczerpani kierowcy mogą przeszkadzać głośny szum pompy paliwowej. W tym czasie można rozwiązać ten problem przez zastąpienie elementu filtrującego z układu paliwowego. Bardzo często martwi się o brzęczenie, zwłaszcza gdy drzwi kierowcy są otwarte – tak działa ten sam pompę i zmniejszyć poziom hałasu nie będzie działać.

Częstym problemem

Każdy właściciel samochodu z osiągami silnika miała do czynienia z innym problemem – uderzenia, tarahtenie dźwięk wysokoprężnego podczas pracy. Przyczyny zwiększonego poziomu hałasu zawarte w specjalnej formie tłoków, oraz w „sztywności” kolektora wydechowego. Rozwiązaniem tego problemu jest możliwe na dwa sposoby:

 1. Instalacja zmodyfikowane tłoki oznaczone ET – to jest preferowanym rozwiązaniem dla maszyn, których zainteresowanie jest jeszcze nie koniec, ponieważ praca jest zobowiązany do prowadzenia centrum serwisowym.
 2. tłoki zamienne i kolektor wydechowy na 4-2-1 beskatovy podczas przeprogramowanie jednostki sterującej – W ten sposób nie tylko pozbyć się hałasu, ale również zwiększenie zdolności zakładu, ale będzie musiał posiadać własną rękę.

Aby przeprowadzić taką pracę musiałby właścicieli VW Polo – przywilejem tych pojazdów jest silnik. I wykonywać procedury naprawcze będą musiały być okresowo – po nieokreślony czas będzie zapukać ponownie – ten projekt silnika. Ale dźwięk idylli akustycznej jest uszkodzony tylko i nie ma wpływu na zasoby i nie sygnalizują typowe usterki.

Należy pamiętać,

Poważne kłopoty można nazwać pukanie pod maską podczas jazdy na niebezpieczne drogi. Jeżeli zawieszenie maszyny, przekładni kierowniczej w porządku, uszkodzona lewa poduszka silnika. Ona często nie wytrzymują obciążenia i należy go wymienić.

Aby przedłużyć żywotność, wlać wyłącznie paliwa wysokiej jakości o minimalnej liczbie oktanowej 95 w silniku CFNA – problem niestabilnej pracy, szarpnięć i wstrząsów podczas ominąć partii. W przypadku trudności w uruchomieniu silny mróz sprawdzić rozrusznik.

Często problemem jest pojawianie się pęknięć na standardowym kolektorem wylotowym. Wady można wykryć, jeśli zwrócić uwagę na zmiany w dźwięku silnika. Rozwiązywanie problemów z instalacją bardziej nowoczesnego „pająka” 4-1 lub 4-2-1 z jednoczesnym Ponowna instalacja oprogramowania komputerowego oprogramowania.

Budżet Rozwiązaniem tego problemu może być argon spawanie łukowe. Ale per se mogą być wykorzystane dopiero po upływie gwarancji, albo tracisz prawo do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

jednostka strojenie

W niektórych zawartych marginesu mocy silnika CNFA co zapewnia stabilną pracę przez długi okres. Ale można skorzystać z zapasów i zwiększenia mocy. Wykonywanie prostych operacji moc może zostać zwiększona z 105 do 130. W tym celu:

 1. Kupić i zainstalować kolektor wydechowy 4-1 lub 4-2-1 bezkatovy.
 2. Wykonanie lub zakup systemu zimno wlotu powietrza.
 3. Przeprogramowane ECU.

Taka manipulacja odbywa się zwykle właściciele VW Polo. Inne dodatkowe operacje nie ma sensu przeprowadzać, na koszt wszystkich prac będzie wyższa niż cena dla bardziej wydajnych i nowoczesnych silników.

zalecenia

Aby przedłużyć żywotność elektrowni, ubrany tylko w zaufanej stacji autobusowych. Różnica w jakości paliwa niemieckiego i krajowym poważny wpływ na zasób.

Cała materia w tłoku powlekania węgla – jest szybko wykorzystane przez zastosowanie drugorzędne paliwa, która prowadzi do drgawek. W żadnym wypadku nie pozwalają na instalację przegrzaniem. To znacznie wpływa na zużycie oleju, którego brak prowadzi do chwili „sklejaniu„tulejki korbowodów.

Z tych powodów, kierowcy są zachęcani do monitorowania głównie na jakość stosowanego paliwa i poziom oleju silnikowego. Silnik CFNA opinii o najbardziej pozytywnym środka. Aby wybrać samochód z takim moszczu energetycznym dla tych, którzy szukają rozwiązania budżetowej na spokojnym i mierzonej napędu.