506 Shares 7334 views

Wartość tatuażu "lotos" we współczesnym świecie

Dziś młodzi ludzie zyskują dużą popularność tatuażu kwiatów. Obrazy takie są niemal zawsze symbolem przyrody, uosabiając cykl jego narodzin, świt, życie i śmierć, odrodzenie. Żyjąca roślina daje nacisk na osobę w celu realizacji jego wewnętrznego świata, rozwija pragnienie działania w niestandardowy sposób.


Symbol lotosu na wschodzie

Kwiaty w kulturach różnych narodów mają wiele znaczeń. Na przykład tatuaż "kwiatu lotosu", którego znaczenie zostanie rozważone poniżej, przyszedł do nas ze Wschodu. To był Wschód, który wypełniał lotos o głębokim duchowym znaczeniu. Dzięki kształtowi w kształcie kubka ten kwiat uosabia kobiece. To filiżanka, którą uważano za symbol kontynuacji rodziny, życia, miejsca narodzin, długowieczności i dobrobytu, zdrowia i nieśmiertelności, czystości duszy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wartość tatuażu "lotos", można zauważyć, że ten kwiat, a mianowicie jego struktura, uosabia związek między początkiem mężczyzny i kobiety.

Tak więc, w Indiach, lotos jest skorelowany z narządem narządów płci żeskich – yoni, który uosabia boginię matki, początek wielkiej sakralnej siły.

Symbol lotosu w Indiach, Rzymie i Grecji

Przyszło nam z Indii znaczenie tatuażu "czerwonego lotosu". Czerwony kwiat jest symbolem tego kraju i stanowi ogromną siłę twórczą. W Egipcie reprezentuje intelekt i królewskość. W starożytnym Rzymie i starożytnej Grecji lotos był godłem bogini miłości iw hinduizmie reprezentował cały wszechświat, wyzwolenie od grzesznego życia i nieśmiertelności. W Iranie roślina ta jest związana z życiem kosmicznym.

Ponieważ lotos jest dziś symbolem Wschodu, wyraża czystość, płodność, czystość i czystość, duchowy wzrost, połączenie Księżyca i Słońca, spokój, harmonię i szczęście. Znaczenie tatuażu "lotosu" może się różnić w niektórych krajach, ponieważ każda kultura nadaje jej szczególne znaczenie. Zanim to zrozumiesz, musisz wziąć pod uwagę, co to jest lotos.

Co to jest lotos?

Lotos jest niezwykle pięknym kwiatem, świętym w oczach tubylców przez roślinę rosnącą na brudnej wodzie. Przez wiele lat rośnie na podmorskich terenach, ma pod wodą i nad wodą liście. Ci, którzy unoszą się na wodzie, o płaskim kształcie, siedzą na potężnych, prostych konarach o różnej wysokości, przypominających dużą ścieżkę. Liście rośliny są pokryte powłoką woskową, co daje im tajemniczy wygląd. Krople wody, padające na blachę, wylano, tak wiele osób przypomina perły.

Mając w sobie symbolizm Wschodu, służy jako symbol czystości. Wartość tatuażu "lotos" jest bardzo interesująca. To roślina znajduje się w traktatach buddyjskich. Ponieważ kwiat rodzi się w nieczystej wodzie, w bagnie, to jednak pojawia się w świetle czystym i nieskazitelnym. Także wszystkie istoty, które rodzą się w "świecie samsary", ale postępują zgodnie z naukami Buddy, w końcu pozbywają się obsercji. W buddyjskiej sztuce obraz lotosu jest powszechnie stosowany.

Ten święty człowiek roślin zadeklarował ważną rolę. W wielu dziełach artystycznych, na przykład, malarstwa, poezji czy rzeźby, lotos we współczesnych czasach nie stracił na znaczeniu. W dalszym ciągu jest mowa w wersecie, można ją znaleźć w obrazach, rzeźbach współczesnych.

Lotos we współczesnym świecie

Nic dziwnego, że tak wiele młodych dziewcząt i chłopców wybierało tatuaż lotosu. Kwiat ten podziwiać i nadal cieszyć się dużą liczbą ludzi ze swoim pięknem, mimo że rośnie na bagnach. Każdy, kto szuka oznaczenia tatuażu "lotosu", odkryje wiele ciekawych rzeczy. Nauczy się, że kwiat reprezentuje boskie narodziny, spokój, doskonałość i harmonię. Przezwyciężając barierę mętnej wody, kwitnie ona na powierzchni zbiornika, pozostając czysta i nieuszkodzona. Tak więc ludzie, zgodnie z religią Wschodu, jeśli postępują zgodnie z prawami, w końcu zostają oczyszczeni, zdobywając czystość myśli i ducha i daj światu piękno i bogactwo duszy.

Lotus w kulturach różnych krajów

Wartość tatuażu "lotos" dzisiaj jest dość obszerna. Wynika to z faktu, że ten kwiat w różnych kulturach i wierzeniach ma dużą liczbę personifikacji. Ale wszystkie mają coś wspólnego: lotos łączył w sobie dwie zasady, męskie i żeńskie, dlatego piękno i spokój, wraz z uporem, pragnienie pokonania przeszkód i odważnie zmierzają do celu. Może to dlatego Tatuaże z wizerunkiem lotosu są wybierane jako przedstawiciele słabszej płci i ludzi na całym świecie.

Lotos – olbrzymi piękny kwiat o delikatnym różowo-białym kolorze z przezroczystym rdzeniem. Każdy, kto go widzi co najmniej raz, pokocha się z nim na zawsze. Kwiat emituje słodki zapach, który przenosi osobę do kraju wschodzącego słońca. Starożytna legenda mówi: "Jeśli chcesz, aby się spełniło, musisz zgadywać to wraz z inspiracją do zapachu lotosu!" Po zapoznaniu się z tym wspaniałym kwiatem i jego historią, większość młodych ludzi nie chce się z nią dzielić, więc chcą uchwycić swój wizerunek na ciele.