333 Shares 6510 views

Basen w szklarni. Zalety szklarni poliwęglanu

W gorące lato każdy właściciel domu na wsi lub willi powstał pomysł, aby wyposażyć na działce prywatnym basenem. Zatrzymuje się tylko jeden – czasochłonnej pielęgnacji. Konieczne jest, aby filtrować wodę, a także przeprowadzać regularne czyszczenie basenu gruzu, liści lub coś do ukrycia.

Basen w szklarni

Znacznie łatwiej jest dbać o krytym basenem. Tak, i można go używać na znacznie dłużej niż na otwartej przestrzeni. Zazwyczaj okres ten rozciągnięty od połowy wiosny do początku jesieni. Jeśli ustawienie grzejnika, nie ma potrzeby czekać na słoneczny dzień korzystać z basenu będzie możliwe w każdych warunkach pogodowych. Ale budowa obiektów na basen będzie kosztowne. Alternatywą byłoby basen w szklarni. Zazwyczaj następuje to standardową konstrukcję podstawową formę o wymiarach 3×4 metry. Podstawowym materiałem do ścian szklarni – poliwęglan.

Basen w szklarni z poliwęglanu: korzyści

Instalacja wewnątrz pomieszczeń poliwęglanu nad basenem ma szereg zalet:

  • Galicja jest sprzedawany w zestawie, więc nie ma potrzeby zakupu dodatkowych komponentów sprzętowych dla instalacji;
  • basen w szklarni ukrywa się od wścibskich oczu;
  • w szklarni może utrzymać komfortową temperaturę nawet podczas deszczowej pogody;
  • woda w krytym basenie będzie równie ciepły;
  • Szklarnie ścienne dobrze chronić turystów przed owadami.

W końcu, odpoczynku w kraju lub we własnym domu, basen w szklarni wykonane z poliwęglanu (zdjęcie) mogą być wykorzystywane do kąpieli całą rodzinę. Nie powinniśmy bać się wiatr, deszcz, i ekstremalnych temperatur, jak zamknięta kopuła cieplarnianych zapewni niezawodną ochronę. A dzięki stałej puli stali ramie w poliwęglanu cieplarnianego może trwać Ci więcej niż kilkanaście lat.

Materiał i kształt szklarni

Gdy wybór pokrywa do basenu jest wykonana, to jest czas, aby włączyć do poszukiwań najbardziej szklarni. Zaleca się, aby wybrać projekt używając tylko poliwęglan. Niniejszy materiał ma dobre właściwości izolacyjne i utrzymuje ciepło lepiej niż inne. Powierzchnia ramy może być wykonane z różnych materiałów. Kiedy samoinstalującego szklarnie zazwyczaj korzystają drewniane bary. Poza ich schować arkusze z poliwęglanu. Jeśli kupisz gotowy zestaw, fundament szklarni jest wykonana z metalu. Nie mniej należy zwrócić uwagę i forma szklarni. W zimie, chcesz wykluczyć upadku kopuły. Doświadczeni ogrodnicy wolą wybrać szklarnia z dachem w formie sklepienia. W tej postaci śnieg nie gromadzi się na dachu, który zapobiega ugięcia pomieszczenia.

Dobór i montaż basenu z poliwęglanu

Po zamontowaniu poliwęglanu cieplarniany, gotowy do zainstalowania sam basen. Można kupić gotowy pojemnik lub zrobić to samemu. Na rynku istnieje wielu producentów, ale korzystne są tylko znanych firm, które mają dobrą reputację.

cena zakupu różni się znacznie w zależności od otaczającego zakresu i materiałów stosowanych w produkcji. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ściana basenu powinna składać się tylko z grubej folii polipropylenowej.

Objętość basenu mogą być różne. Dorosły wystarczy mieć 10 metrów sześciennych. Opcja ta jest bardzo przestronny, więc jeśli Twój budżet jest ograniczony, można wybrać mniejszy rozmiar. Dla dzieci zwykle zbudować małą wannę.

Basen może być zanurzony w szklarni w ziemi lub zbudować nad ziemią. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela. Eksperci nie polecam zostawić wody w zimie. W niskich temperaturach, nawet opróżnić basen utrzymać najlepszych w szklarni.

Właściwości materiału używane

Eksperci wolą zbiorniki wykonane z propylenu. Związek ten wytwarza się na bazie polimerów. Folia propylenu posiada wysokie właściwości barierowe. Daje odporność produktu na tłuszcze i oleje, niektóre kwasy, na wysokie i niskie temperatury. Gruba folia z propylenu ma zapach i smak, ale ma wysoką wytrzymałość i niską gęstość. Jest produkowany w Rosji, więc jest poszukiwanie i zakup nie występuje trudność. Folia propylenu ma lepsze właściwości hydrofobowe. Ciekła podlega jednak integralności powłoki przecieki wody są wyłączone. Materiał ten jest najbardziej odpowiedni do wytwarzania zdolności basen.

pływanie w basenie trybie

Temperatura w szklarni jest znacznie większe niż na zewnątrz. Dlatego w gorącym sezonie nie jest zalecany do kąpieli tutaj po południu. Powietrze jest przegrzana od 12 do 16 godzin. Najlepszy czas na wizytę z krytego basenu w szklarni (na zdjęciu) będzie rano lub wieczorem. Jak odwiedzić południową część miejscowości, trzeba dokonać tryb kąpielowy.

Szczególną ostrożność należy przestrzegać dzieci. Aby kontrolować, więc nie spędzają dużo czasu w szklarni. Pomoże to uniknąć przegrzania organizmu i sprawiają, że wakacje bardziej przyjemne.