706 Shares 5475 views

Łańcuch rowerowy: wielkość modelu roweru, montażu

Nowoczesne rowery mają znacznie bardziej złożone urządzenie niż stare modele, więc pod wieloma względami to trwa kilka innych opieki, w szczególności w odniesieniu do tego, jak łańcuch rowerowy musi być serwisowane. Wielkość, rodzaj i wiele innych parametrów tych składników wpływa na sposób, w jaki należy je prawidłowo stosować. Jednak wiele osób nadal działać w taki sam sposób jak my wcześniej: po prostu smarować mu kilka razy w roku, i wydaje się, że nie będzie go nosić.


W rzeczywistości, trzeba prodelyvat szereg działań mających na celu jego złym stanie podczas jazdy nie są zaniepokojeni łańcucha rowerowego. Wymiary i inne parametry takie urządzenie musi być odpowiednio dobrana w procesie absorpcji, aby produkt był wygodny w użyciu przez dłuższy czas. W tym przypadku konieczne jest, aby smarować terminowe i zmienić, jeśli chcesz, aby zapewnić „Koń żelaza” maksimum bezpieczeństwa. Ale wielu nie wie, jak i kiedy to zrobić.

Jak wybrać?

Prawidłowy dobór łańcucha jest bezpośrednio zależny od tego, ile gwiazdy są wykorzystywane w swoim rowerze. Jeśli „koń dwukołowy” ma pięć gwiazdek, w tym przypadku, to najlepiej, aby być w wersji standardowej, o szerokości 2,4 mm. Jeśli mówimy o rowerze z 6-7 gwiazdek, to trzeba dać pierwszeństwo droższych i wysokiej jakości produktów, jak również standardowe po prostu nie wytrzymuje takich obciążeń, nie wspominając o ile odpowiedzialność do tej procedury należy podchodzić z zakupem łańcucha 8 -STAR „jazda”, które są odpowiednie tylko dla najbardziej elastyczny i drogich produktów. Oczywiście, w razie potrzeby, mogą być używane i tańsze odpowiedniki, ale w tym przypadku trzeba będzie je często zmieniać, a do tego może mieć do czynienia z kaset, które sprawia, że gospodarka dość wątpliwa.

Przede wszystkim, trzeba w pełni zgodne z porozumieniem cech swoimi starymi i nowymi sieciami, w szczególności w odniesieniu do ich szerokości. Najlepiej jest użyć łańcucha od tego samego producenta, które zostały wykorzystane przed, i za to, najprawdopodobniej, będzie trzeba przeprowadzić szczegółowe czyszczenie starych produktów do płytek, aby znaleźć nazwę producenta.

Warto zauważyć, że niektóre z obwodów jest dodatkowo oznakowane zgodnie z jakości ich produkcji, a często takie oznakowanie jest stosowana w postaci liczb. Zgodnie z tym, im większa wartość liczbowa oznacza oznakowania, tym lepsza jakość ustalonego obwodu. Warto również zauważyć, jest fakt, że obwód CMR często różnią się pod względem koloru i najlepszy model wykonany jest malować tylko w kolorze złotym.

Z jakiegoś powodu, kilka osób zwrócić uwagę na ten punkt, jako długość łańcucha, to właśnie ten parametr zależy od dokładności biegu. Często zdarza się, że producenci sami dokonać ich łańcuchy dłużej niż powinny być, ale z długiej linii naprawdę nie jest wielkim problemem, zarówno z krótkim, ponieważ ten ostatni często prowadzi do najtragiczniejszych konsekwencji. Musisz wybrać co następuje:

 • Dla hybryd i obwód rower górski jest ustawiony na największą gwiazdę przedniej i tylnej, a następnie skrócono, tak aby ramka była napinacz kierunek niemal poziomo do przodu z marginesem nawet w dwóch linków.
 • Gdy stosuje się pełno zawieszenie roweru, wówczas długość łańcucha powinien być wybrany w taki położenia tylnego zawieszenia, które zapewnia maksymalną odległość między kasetą i układu gwiazdek.
 • W rowerach wyścigowych obwód jest zamontowany na tylnej małej i dużej tarczy.
 • Dla pojedynczych rowerów prędkości i rowerach planetarny długość łańcucha tuleja jest dobrana w taki sposób, że tylna oś koła bardzo pewnie osadzony w szczelinach w ramie.

Podczas korzystania z zwarcie optymalnego wyniku zdarzenia – niezdolność do zmiany biegów, ale w rzeczywistości często całkowicie złamać przełącznik, który jest również często bije parę szprychy koła, i sam obwód pod takim obciążeniem po prostu mogą się złamać podczas pracy.

Kiedy to się zmieniło?

Jak to jest w przypadku innych części, w trakcie pracy można po prostu założyć łańcuch rowerowy. Wymiary tego elementu tutaj nie odgrywają żadnej roli, ponieważ zużywa się nawet najbardziej wysokiej jakości produktów, ale często każdy problem można rozwiązać całkowicie niezależnie w razie potrzeby. Należy rozumieć, że istnieje jakaś odpowiedź na pytanie o powód, dla którego nie jest to zużycie, ponieważ istnieje wiele czynników, które wpływają na ten proces. Gleby, warunki atmosferyczne, rodzaj i sposób smarowania, czas jazdy – o tym wszystkim, bo w końcu nosić łańcuch rowerowy. Wymiary i inne niuanse trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze, który z nich jest najlepszy do stosowania podejścia do niego.

Dlatego każdy rowerzysta będzie przydatna wiedzieć, co to są te elementy i jak trzeba je do serwisu.

Co to jest?

Obwód na rowerze jest głównym mechanizmem „koń dwukołowy”, a to standardowy napęd łańcuchowy wałek, przekazywać moment obrotowy do napędzanego koła zębatego. Właśnie dzisiaj wykonane trzy rodzaje produktów:

 • lekka;
 • pół-link;
 • jeden prędkości i wysokiej prędkości obrotowej.

Warto również zauważyć, że połączenie pomiędzy różnej szerokości, a odległość pomiędzy stykami do zamocowania urządzeń. W tym przypadku, istnieje kilka powodów, dla których łańcuch rowerowy można nosić, ale można odróżnić jedne z najczęściej stosowanych należą:

 • niekorzystne warunki pogodowe;
 • Zbyt długi czas pracy z sieci;
 • Sposób i rodzaj smaru;
 • wykonanie.

Produkty te wymagają szczególnej uwagi. Trzeba wiedzieć , jak wyciągnąć łańcuch na rower , gdy jest ona smarowana, wyczyścić i wymienić. Widziałem zbyt wiele zużycie jest dość prosta – ona regularnie spada, skoki i rozciąga się znacznie.

smar

Istnieje wiele opinii na temat jak wyciągnąć łańcuch na rowerze, i czy ogólnie nasmarowane. Niektórzy uważają, że smarowanie jest ogólnie nie jest wymagane, ponieważ olej zaczyna gromadzić duże ilości brudu, co prowadzi do przyspieszonego zużycia łańcucha. Inni, przeciwnie, myślę, że jest on prawidłowo wykonany smarowanie zwiększy ogólną żywotność mechanizmu. Ale tutaj istnieje wiele pytań dotyczących sposobu stosowania środka smarnego i co zrobić, jeśli jest ona następnie leci łańcuch na szybkim rowerze?

Jest to możliwe do przeprowadzenia tej procedury za pomocą standardowego montażu. Można również użyć sprayu, ale w tym przypadku konieczne jest, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ olej nie może spaść tylko na łańcuchu, ale także na innej części roweru. Jeśli umieścisz niewłaściwy olej, wynik mechanizmu nadmiernie zabrudzony, a zdarza się tak, że łańcuch leci także w rowerowych wysokiej prędkości.

Cechy, które powinny być brane pod uwagę

Podstawowa zasada tej procedury – prawo do obserwowania trzy punkty, w których obecność oleju jest koniecznością – to jest:

 • gdzie umieścić nit ociera wewnętrznych płyt;
 • Miejsce, w którym zewnętrzne i wewnętrzne płytki kontaktowej;
 • wewnętrzna powierzchnia wałka.

Dość często podczas noszenia na łańcuch roweru wyścigowego, smarowanie może spowodować pewne problemy związane z występowaniem pęcherzy powietrza. Przy użyciu standardowego oleju technologia smar w sprayu pęcherzyków powietrza zawsze pozostają wewnątrz szkła, który nie pozwala olej przekazać. Ale nawet jeśli to jeszcze dostanie się do wnętrza, to będzie już być skażone, ponieważ płyta zewnętrzna bardzo szybko pokryta kurzem z drogi.

Znacznie mniej problemów, jeśli wykonane naciąg łańcucha rower „bezstakannogo” typu. Takie wyroby są ułożone tak, że jeśli nawet kapać olej w szczególności wideoklipu, ruch będzie spadać do środka, a tym samym przemieszczenie z niej powietrza, oraz przez różne szczeliny również spaść na zewnętrznych płyt. Ponieważ płyty boczne są smarowane od wewnątrz, cały brud jest obecny zostanie całkowicie oczyszczone za pomocą przepływu oleju, a tym samym nie powinien nawet martwić zanieczyszczenia z rolek, ponieważ są one całkowicie usunięte bez większej pomocy w procesie interakcji z zębami.

Co w użyciu?

Najczęstszym zdecydowanie są dwa główne rodzaje tłuszczów – Polski i motocykla.

Te ostatnie są gęste materiały w połączeniu z rozpuszczalnikiem, który różni się wystarczająco dużą szybkość parowania. Wszelkie velolyubitel wie, że lepki smar nie może wnikać do miejsc, gdzie są one naprawdę potrzebne, a płyn nie są zbyt długie opóźnienie w łańcuchu. To z tego powodu, że najlepiej jest, gdy wszystkie długości łańcuch rowerowy smarowania olej silnikowy, a dzięki zastosowaniu specjalnym rozpuszczalnikiem, może łatwo przenikać nawet najbardziej niedostępnych miejscach, po czym sprawa jest całkowicie lotny i ma grubość materiału, który może służyć przez długi czas.

Pasty działają podobnie, gdyż stosowanie kombinacji smarów płynnych oraz lepkich, ale warto zauważyć, że w tym przypadku obwód zostanie obniżona do stopionej cieczy o dużej lepkości, i pod wpływem ciepła, mieszanina staje się ciekła, wchodzących we wszystkich miejscach, gdzie jest potrzebna się, po czym chłodzi i działa przez dłuższy czas. Główną wadą tej metody można nazwać, że tylko za jego realizacja może wymagać sporo czasu.

czyszczenie

Wspominaliśmy już, że smar jest dość lepki materiał tak, że wystaje na tyle szybko, pył drogowy. To z tego powodu, że w trakcie eksploatacji pojazdu należy zwrócić szczególną uwagę na procedurę czyszczenia.

Znajdź dzisiaj oznacza dla efektywnego oczyszczania łańcucha nie ma trudności, ponieważ nowoczesne sklepy oferują swoim klientom dość szeroki zakres czyszczenia płynów z różnych kompozycjach i smaku. Jednak główną wadą tych cieczy, które są przetwarzane przez łańcuch na rowerze – cenę, to nie mogą one stać wszystkich. W związku z tym, przeważa większości przypadków nowoczesne rowerzyści wolą stosować zwykłe środki, takie jak benzyna lub aceton.

Istnieje kilka specjalistycznych narzędzi, które jest wystarczająco szybki do normalnego łańcucha na rowerze. Cena takich narzędzi jest dość niski, ale główną wadą jest to, że większość mają wystarczająco silny i ostry zapach, więc oczyścić je w pomieszczeniu nie jest zalecane. Należy pamiętać, że dziś sam łańcuch jest całkiem możliwe, aby kupić w cenie około 150 do 400 rubli.

Ponadto, konieczność stosowania ścierki, szczotki, a mały pojemnik, do którego wlewa się czynnik czyszczący. Jeśli układ nie jest zbyt mocno zabrudzona, to w takim przypadku byłoby wystarczy przetrzeć szmatką, ale poza tym to jest najpierw moczone w zbiorniku płynu czyszczącego, a następnie staje się luźna tam z pędzlem. wymiana płynu będzie musiał spędzić tak długo, jak nie jest całkowicie jasne, procedura może nawet w niektórych przypadkach ciągną się od dłuższego czasu.

Skąd wiesz, że nadszedł czas, aby wymienić łańcuch?

Wiele osób uważa, że terminowe wymiana łańcucha nie jest tak ważne wydarzenie, ponieważ zawsze można utrzymać się aż do ostatniej chwili, a dopiero potem go zmienić. W rzeczywistości, nie powinniśmy zapominać, że ogólna żywotność kasety rower kilka razy więcej w porównaniu z eksploatacji łańcucha, a jeśli to nie zmienia się w czasie, to byłoby przeprowadzić wymianę dwóch elementów. Możliwe jest przedłużenie łańcucha życia, jeśli właściwie rozumieć jak zmiany biegów.

pomocnych wskazówek

Jest na to sposób, który pozwala na długi czas, aby nie martwić się, jak umieścić łańcuch na rowerze po jej nabyciu. Najpierw użyć jednego produktu, ale po pojawieniu się najmniejsze podejrzenie zużycia, to został zastąpiony przez inny, ale nie wyrzucaj starych. Jeśli ponownie istnieją podejrzenia, a następnie umieścił trzeci, a dopiero po częściowym zużyciu na tylnym siedzeniu pierwszego – i tak w kółko. Metoda ta pozwala na uzyskanie pełnego i jednolitego stosowania wszystkich trzech łańcuchów, ale niewielu wolą korzystać z tej technologii, ponieważ wymaga dość żmudnych podejścia.

Jeśli produkt jest zużyta i nadszedł czas, aby to zmienić, zostanie on przedłużony, niezależnie od tego, ile jednostek w łańcuchu rowerowym. W tym przypadku, to zawsze pojawiają się i odpadają, w wyniku masowych trudności w pracy.

Jak mogę ją zmienić?

Głównym problemem jest to, że w celu prawidłowego usunięcia produktu, a to nie boli któregokolwiek ogniwo łańcucha rowerowego. W celu zlikwidowania go bez żadnych uszkodzeń, konieczne jest, aby wycisnąć, który jest obecnie sprzedawany w niemal każdym normalnym sklepie rowerowym. Dalsze postępowanie odbywa się w następujący sposób:

 1. Umieścić ogniwo łańcucha ścisnąć tak, że kołek umieszczony w przedniej osi sprzęgła wydaniu.
 2. Delikatnie obróć uchwyt do wyciśnięcia kołka i zatrzymują się tu tylko wtedy, gdy konieczne jest prawie wyciśnięte. Niezwykle starannie śledzić proces tej procedury, ponieważ istnieje ryzyko całkowitego wytłaczanie i włóż go z powrotem jest często bardzo trudne.

Natychmiast usunąć i zainstalować łańcuch jest możliwe za pomocą specjalistycznego lider zespołu zamku.