89 Shares 3398 views

„Nissan CEFIR”: specyfikacje techniczne, opisy i opinie właścicieli

Japońska firma Nissan samochody wystarczającego popytu w wielu krajach. Oczywiście, pierwszym powodem tej popularności leży w jakości montażu oraz części używane. Ważne jest również, że producent stara się zgodne z wymogami regulacyjnymi, stale dokonywania zmian i ulepszeń prowadzi.

Historia Nissan Cefiro (krótko)

Firma Nissan Cefiro uruchomiona w 1988 roku, pojazd należy do klasy biznesowej. Jego uwolnienie trwała 15 lat. Body „Nissan-CEFIR” zróżnicowany w zależności od pokolenia. Początkowo model został przedstawiony klasyczną limuzynę z 4 drzwi. Nieco później, w sprzedaży i wagonów.

Pierwsze modele szybko zyskał popularność w Japonii, a następnie rynki zostały rozszerzone. Samochód został sprzedany z powodzeniem w krajach takich jak Nowa Zelandia, Rosja, Australia, Wielka Brytania. Nasz krajowy nabywca, ten model jest bardziej znany pod nazwą Maxima. Kup w Rosji może u autoryzowanych dealerów.

Ta popularność łatwo obyasnyaema. Jednym z pierwszych modeli, który został ukończony pięć-biegową automatyczną skrzynią biegów, to „Nissan-CEFIR”. Automatyczna skrzynia biegów, zgodnie z kierowców, jest ważną zaletą samochodu. Jednak producent nie całkowicie zrezygnować z manualną skrzynią biegów.

15 lat po pierwszej instancji „CEFIR” w 2003 roku, model został wycofany. Jego następcą był Nissan Teana, dodając do gamy samochodów klasy biznes.

Pierwsza generacja A31

Samochodów „Nissan CEFIR” pierwszej generacji był produkowany przez 6 lat od 1988 do 1994 roku. Na produkcji został odznaczony indeks A31. Na zewnątrz, był bardzo podobny do modelu Laurel, NJ, montaż, który został uruchomiony w 1968 roku przez A31 Wymiary w pełnej zgodności z instancjami klasy biznes: Długość ciała wynosi 4765 mm, szerokość – 1705 mm, a wysokość nie jest bardzo duży – tylko 1375 mm. Jeśli weźmiemy pod uwagę Cefiro technicznymi, które są w zasadzie nie różni się od znanej klasy auto biznesowym: Nissan Skyline Nissan Laurel, Nissan Silvia.

Pierwsza generacja wspominano kierowców poprzez wprowadzenie pięciu automatyczną rodzaju transmisji (APKK). W tym czasie było to wciąż nowość, jednak w opinii kierowców, całkiem przyjemne. W odniesieniu do zawiesiny zarówno z przodu jak i z tyłu, to pożyczać z modelu segmentu Skyline GT-R.

Silniki „Nissan CEFIR” A31 przedstawiono agregaty zawierającą od 2 do 2,5 litrów. zainstalowany również na silnikach samochodowych z turbodoładowaniem. A31 przyszedł z kompletną i tylnym napędem. Ze względu na te cechy, samochód zaczął być szeroko stosowany w nieformalnym wyścigów ulicznych. Niemal natychmiast po wydaniu swojego kultowego statusu została udzielona.

Druga generacja A32

W 1994 roku, kierowcy przedstawił całkowicie nowy model „” Nissan CEFIR indeks A32. Pierwszą rzeczą, która wpadła mi w oko – zwiększenie gabarytów, dzięki czemu auto stało się bardziej przestronne wnętrze i, w rezultacie, wygodne. Do konsumpcji krajowej zamiar kopii kierownicą po prawej stronie, ale po otwarciu rynku rosyjskim firma stała się specjalnie produkować modele z lewego steru. nabywca krajowy, okazy te zostały przedstawione pod nazwą Nissan Maxima.

Specyfikacja modelu A32 na rynek rosyjski

Druga generacja „CEFIR” stał przednie ponieważ zdecydowano, aby całkowicie zrezygnować z innych opcji. Samochody zostały wyposażone w dwa rodzaje jednostek:

  • litrowy silnik może wystawić maksymalną moc znamionową 155 KM;
  • Elektrownia do 3 litrów – 193 KM

Skrzynia biegów – mechaniczne i automatyczne. Bezpieczniki „Nissan CEFIR» Bezpiecznik B, D, E, F, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66; Automatyczna – Circuit Breaker 1 i 2. Modele z silnikiem 3,0 występów aerodynamicznych właściwości porównywalne do samochodów sportowych.

Model nabycie Nissan Cefiro A32 na rynku europejskim

Japońska firma dostarczyła tego modelu w Europie, z trzema rodzajami silników. Były jednostki 24 zawór 2, 2,5 i 3 litrów. Ostatni układ napędowy pozwala kierowcy polegać na sile 220 koni. Sprzęt APKK panowały w tych samochodach. Warto zauważyć, że Nissan wprowadza nową kolorystykę. Druga generacja modeli „Tsefito” były produkowane głównie w spokojnych barwach. Jasne kolory, zdecydowano się całkowicie zrezygnować. Samochód zjechał z linii montażowej w dwóch wersjach nadwozia: sedan i kombi. Model ten został wycofany w 1998 roku

Trzecia generacja A33

„Nissan CEFIR” A33 – trzeci i ostatni pokolenie od tej linii. Zaktualizowana Model trafił do sprzedaży w roku 1998. Zespół trwała 5 lat, aż do roku 2003 podczas restyling spółki osiągnęła wielki nacisk na wygodne, zarówno dla kierowcy i pasażerów. Wewnątrz użyciu drogich materiałów wykończeniowych, kolorów idealnie podkreślić przynależność do klasy biznesowej. Ogólne opcje: 4785h1780h1440 mm. Pojemność bagażu – 525 litrów.

Urządzenia techniczne również zostało poddane restyling. Trzecia generacja została zakończona z dwoma rodzajami silników: VQ25DD (maksymalna moc – 210 koni.) I (moc granica – 160 KM) VQ20DE. Urządzenia te pozwalają kierowcy i pasażerowie znajdujący się wewnątrz pojazdu, aby w pełni cieszyć się sportowy charakter i doskonałą dynamikę. Biorąc pod uwagę opinie właścicieli samochodów, możemy powiedzieć, że w czasie, ten model był jednym z najbardziej popularnych. A33 platforma stalowa jest następnie wykorzystywany do automatycznego Infiniti I.

W Australii, sprzedaż trzeciej generacji modelu „Nissan-CEFIR” zakończył się rok wcześniej w roku 2002. Ale w Bangladeszu i Malezji A33 dostępny jest do dnia dzisiejszego.

Recenzje właścicieli samochodów

Wielu właścicieli samochodów dokonali już wnioski o modelu Nissan Cefiro. Warto zauważyć, że dominują w większości pozytywne opinie. Wielu, reseeding na tym wozie, raz w stanie odczuwać komfort. W środku dużo miejsca. Pasażerowie na tylnym siedzeniu nie czuć wstydu, nawet te, których wysokość jest równa do dwóch metrów.

Właściciele, którzy kupili samochód z kierownicą po prawej, początkowo przeżywa pewien dyskomfort. Jednakże, jest to kwestia przyzwyczajenia. Podczas jazdy „Nissan-CEFIR” można porównać z powietrza: tak potężny w swoim silniku. izolacja hałasu w kabinie jest doskonała, drugi brzmi całkowicie niesłyszalny. Ogólnie rzecz biorąc, braki w tym modelu zostały znalezione.