828 Shares 1508 views

Pieczone Jabłko w Kuchni Mikrofalowej: Przepis Gotowania

Pieczone jabłko w piecu mikrofalowym, którego przepis w różnych odmianach zostanie opisane w tym artykule, jest nie tylko bardzo smaczne, ale także użyteczny deser. W przygotowaniu nie ma nic trudnego. Najważniejsze jest uzyskanie właściwych produktów i posiadanie kuchenki mikrofalowej.


Pieczone jabłka w kuchence mikrofalowej: przepis ze zdjęciem

Z pewnością wielu ludzi próbowało tego deseru jako dziecko. Przecież zanim był taki wybór różnych słodyczy, ciasteczek i czekolady, więc większość matek przygotowała własne przysmaki. Oczywiście w czasach radzieckich nie było kwestii gotowania w kuchence mikrofalowej, ponieważ to urządzenie kuchenne stało się popularne wśród gospodyni domowej nieco później. Pieczone jabłka gotowano w piecu. Dziś, aby stworzyć taki deser, potrzebujesz dużo czasu i pieniędzy.

Najpierw spróbujmy zrozumieć następne pytanie: jak zrobić pieczone jabłka w mikrofali z miodem? Przepis na ten trakt zawiera takie składniki:

  • Zielone jabłka słodkie i kwaśne – 3-5 sztuk;
  • Orzechy włoskie – 50 gramów;
  • Gęsty miód – kilka łyżek deserowych;

Dodatkowo można używać suszonych moreli lub rodzynków jako dodatkowych składników.

Przygotowanie składników

Jak gotować pieczone jabłko w kuchence mikrofalowej? Receptura tej obróbki wymaga przestrzegania wszystkich zasad kulinarnych. Najpierw trzeba przygotować słodkie i kwaśne owoce. Kupując jabłka na deser, wybierz owoce o większych rozmiarach. Są dokładnie myte w gorącej wodzie za pomocą pędzla, a następnie ostrożnie wyciąć rdzeń nasionami, używając specjalnego noża. W wyniku takich działań powinieneś otrzymać rodzaj szklanki (oczywiście z dołu).

Przygotowanie napełnienia

Pieczone jabłka w kuchence mikrofalowej, według której się rozważamy, są bardzo smaczne. Aby takie delikatność była słodsza i bardziej przydatna, postanowiliśmy użyć specjalnego nadzienia. Do jego przygotowania starannie posortuj i prać orzechy włoskie. Następnie są suszone na piecu, umieszczając w suchej misce. Gdy tylko nakrętki zaczną "klikać", są usuwane i chłodzone. W przyszłości produkt jest uziemiony w dużej krecie.

Jeśli chodzi o suszone owoce, takie jak rodzynki i suszone morele, są one sortowane i myte. Jeśli to konieczne, te składniki można sparzyć wrzącą wodą. Suszone suszone owoce na ręczniku są dokładnie rozdrabniane lub pocięte w młynie do mięsa, a następnie dodawane do orzechów. W końcu miód miodu jest rozłożony na powstałą masę i starannie ingeruje.

Proces tworzenia deserów

To nie zajmuje dużo czasu. Delikatność powstaje dość szybko: potrzebujesz maksymalnie 10 minut. Przygotowane słodkie rzeczy są rozprowadzone w miseczkach jabłkowych. Należy pamiętać, że w trakcie obróbki cieplnej miód zacznie się gotować, więc napełnij owoce na szczyt nie jest zalecane.

Proces pieczenia

W specjalnym pojemniku musisz gotować pieczone jabłko w kuchence mikrofalowej: przepis na ten deser wymaga użycia płaskiej płyty szklanej. Wszystkie napełnione kubki jabłek są na niej umieszczone, a następnie wysyłane do kuchenki mikrofalowej. Przy maksymalnej mocy ta słodka potrawa jest gotowana przez około 4-6 minut. Podczas obróbki cieplnej jabłka są okresowo sprawdzane. Ich gotowość jest określona w następujący sposób: długie i wąskie nóż utknęło w grubości owocu. Jeśli sztućce przechodzą bez przeszkód, wtedy, deser jest gotowy.

Podawaj do stołu

Teraz wiesz jak zrobić pieczone jabłko w kuchence mikrofalowej – przepis na ten niezwykły deser został opisany powyżej. On, między innymi, zapewnia kompetentną prezentację słodkiego naczynia. Gdy jabłka staną się miękkie, ich kolor zacznie się zmieniać. Właśnie w tym momencie wyprowadza się z kuchenki mikrofalowej i ostygnie. Nie zaleca się spożywania gorących potraw. W przeciwnym razie grozi to psuciem.

Pieczone jabłka z serem domowym w mikrofali: przepis na gotowanie

To danie stanie się koroną dla każdej kobiety. Ponadto, jest to w swojej sztuce przygotowania podobnej do poprzedniej delikatności. Dlatego też, ci, którzy mogliby zrealizować powyższy przepis, mogą szybko zrobić podobną potrawę z serem. Dla niego będziemy potrzebować:

  • Pięć dużych jabłek;
  • Kilka łyżek deserowych buraka cukrowego;
  • Jedno jajko przepiórcze;
  • 50 g suchego, gruboziarnisty twaróg;
  • Trochę rodzynków lub suszonych moreli.

Delikatność jest szczególnie popularna wśród małych dzieci. To jest bardzo słodkie i pachnące.

Gotowanie owoców

Przetwarzanie jabłek na ten deser odbywa się dokładnie tak, jak opisano powyżej. Owoce myją i wyjmują środek, tworząc rodzaj filiżanek. Że nie są sczerniałe, powinny być posypane sokiem z cytryny. Jeśli owoce są bardzo kwaśne, można je słodzić szczyptą cukru waniliowego.

Przygotowanie napełnienia

Jeśli gotujesz pieczone jabłka w kuchence mikrofalowej, przepis na przyprawiony deser z kremem zapewnia takie same manipulacje kulinarne, jak w przypadku miodu. W takim przypadku napełnia się również łatwo i prosto.

Świeżo gruboziarnisty twaróg jest ostrożnie ugniatany widelcem, a następnie dodać cukier i przepuszczać jajka. Po uzyskaniu jednorodnej konsystencji, trochę wypłuskowanych rodzynków lub pokruszonych moreli rozprowadza się do otrzymanej masy.

Jak się ułożyć i piec?

Wszystko jest bardzo proste. Aby wytworzyć ten deser, wszystkie miseczki jabłkowe wypełnione są sosem słodkim napełnianiem, używając małej łyżki. Potem nałożyli płaską płytkę i posłali do kuchenki mikrofalowej. Przy maksymalnej mocy naczynie jest gotowane przez około 6 minut. W tym czasie sosy wypełnione jajkiem, cukrem i rodzynkami powinny się dobrze zrozumieć, a tym samym jabłka stają się miękkie i soczyste.

Doręczanie deseru

Podobnie jak w poprzedniej recepturze, aby przedstawić gościom i gospodarstwom domowym taka delikatność przysmaków nastąpił dopiero po częściowym ochłodzeniu. W tym celu deser można umieścić w chłodnym miejscu. Po kilku minutach twaróg powinien dobrze się zamrozić, dzięki czemu potrawy będą bardziej piękne i smaczne. Z góry, ta niezwykła uczta może być posypana mieszaniną cynamonu zmielonego i sproszkowanego cukru.