505 Shares 7103 views

Roman "Ariel" (Belyaev): Podsumowanie

W literaturze światowej istnieją historie o konsekwencje nieodpowiedzialnych eksperymentów naukowych. Na przykład, opublikowane w 1941 roku, "Ariel" powieść (Belyaev). Podsumowanie prac cytowanych poniżej, pozwoli Ci zdecydować, czy nie czytać tę powieść jako całość. Powiedzmy od razu: motyw podniesiony przez pisarza, jest aktualne.


"Ariel" (Belyaev): podsumowanie. Historia

Pierwszy rozdział powieści nosi nazwę „W kręgach piekła.” I słusznie! Chodzi o to, jak zbudować życie w tzw szkolnego Dandarat oficjalnego celu istnienia, która ma uczyć dzieci teozofii i nauki okultystyczne. W rzeczywistości sytuacja jest zupełnie inna: dzieci umieścić nieludzkie eksperymenty (z pomocą hipnozy, zastraszania i innych „metod wychowawczych”). Przyjaźń tutaj – poważne przestępstwo!

Głównym produktem bohater – młody człowiek z osiemnastu, Ariel. Znalazł się w tym miejscu przez wolę ich opiekunów, którzy zdecydowali, że Aureliusza Galtona (prawdziwe nazwisko młodego człowieka) całkowicie bezużyteczne ogromnej fortuny pozostawionej przez jego martwych rodziców. Dlatego też rezultaty szkolenia w Dandarate miało być pełne chłopców nieadekwatność i niezdolności do pracy. Ale wszystko okazało się inaczej.

"Ariel" (Belyaev): podsumowanie. Niespodziewany wynik eksperymentów Hyde i Fox

Oprócz hipnotyzerów i fakirów w Dandarate były poważnych naukowców, którzy ciężko pracowali, aby stworzyć latający człowiek. Wynik eksperymentów Fox i Hyde lekarzy, zdecydowano, aby spróbować Ariel. Oczywiście, w powieści „Ariel” Belyaev (podsumowanie pozwala całkiem rozumiem) wypowiada takie dane naukowe. Po tym wszystkim, wszystkie z nich w rzeczywistości, bez względu na to, co będzie koniec tego eksperymentu dla zdrowia psychicznego i fizycznego młodych ludzi. Dla nich nawet lepiej, jeśli Aurelius uszkodzony w umyśle. Ale doświadczenie idzie zaskakująco dobrze! Człowiek staje się wolny, aby wznieść się w powietrze, przy zachowaniu pełnej jasności umysłu.

Alexander Belyaev "Ariel" (podsumowanie): przygoda Aureliusz jest Dandarata

Przywódcy straszliwej szkole, jak się okazało, przeliczył, dając Ariel zdolność do latania. Od razu pozostawia Dandarat, biorąc chłopca z zagadką, która została wypełniona współczuciem.

Sharad i Ariel są w Bengalu. Tutaj dostają schronienie w domu biednego chłopa Nizmata i wnuczką, młodej wdowy Lolita.

Z woli losu Ariel musi być odwrócenie uwagi do radży, partner pastora (on startuje, pokazując coś, co rzekomo jest zdolny do prawdziwej wiary).

Przez cały ten czas, Aurelius poszukiwany przez swoją starszą siostrą, inteligentnego, zbuntowanej i praktycznej Dzheyn Galtona. Jej poszukiwanie staje się niemal sukcesem, kiedy przypadkowo spotyka swojego brata, ale on odlatuje, pogrążając Kobieta w szoku.

Ariel następnie wykorzystywane dla własnych korzyści i Chetfild Grigg – przedsiębiorczy Amerykanie, którzy pracują w branży cyrkowej. Ich zdaniem Aurelius zaangażowane w sport, który, oczywiście, wygrywa. Teraz – niezwyciężony sportowiec nazw Bina.

Po pewnym czasie, Ariel nadal znajduje Jane, który zarządza, aby przekonać go do powrotu do Wielkiej Brytanii. Ale prawdziwa społeczność między braćmi nie są one w rzeczywistości, obcy. Innym czynnikiem, który pozwala Ariel do zrozumienia, że jest obcy w tym świecie przedsiębiorców – próba wykorzystania go jako bandytów porwania.

Ostatnia kropla staje się noc, gdy pojawia Aurelius przed społeczeństwem świeckim. Uwłaczające uwagi jednego z gości na adres Indian wynikają z młodości siebie. To jest po innej kłótni z siostrą, która nie rozumie ludzkość Aureliusza i jego lekceważenie uprzedzeń. Ariel zbiera rzeczy i wyjechał do Madrasu. Tam, obok farsy, Lolita i Nizmatom chce żyć swoim życiem!

Alexander Belyaev "Ariel": podsumowanie. dopisek

Oczywiste jest, że opowieść o historii powyżej nie odzwierciedla złożoność produktu. W takim krótkim opisem jest to po prostu niemożliwe, aby rozwiązać wszystkie aspekty społeczne określone w powieści.