656 Shares 8857 views

Kwiaty łubinu: bujnej zieleni i feerią barw na kwietnik

Łubin kwiaty – Jasne i oryginalnych przedstawicieli rodziny motylkowatych, są wykorzystywane w nasadzeń grupowych z bylinami i drugiego do dekoracji klombów i trawników. Dość często niedoceniane ogrodników amatorów łubin, ponieważ większość z nich są znane tylko z odmian niebieski, niebiesko-białym i różowym kolorem kwiatostanów, blisko dzikiej winorośli. W rzeczywistości, istnieje wiele mieszańce łubinu ogród z szerokiego zakresu malarstwa kolory: biały, żółty, niebieski, różowy, karminowy, czerwony, kremowy, fioletowy i inni.


Ogólna charakterystyka i opis

Lupin – zioła, rodem z łąk Morza Śródziemnego i Ameryki Północnej. Jej liście przypominają wyciągniętej dłoni, są przymocowane do tułowia na przemian na długich cienkich szypułkach. Kwiatostan racemose, on Aging tworząc owoc – Bean. Łubin kwiaty – rośliny są skromny i niezwykle owocne: dla wyglądu większości tych krzewów łubinu wystarczy tylko jeden nasion została podchwycona przez wiatr i spadł kiełkującego w ziemi. Podobnie jak wiele innych roślin strączkowych, łubin może czuć się komfortowo i skutecznie rośnie nawet na słabych glebach, uszczuplone, ponieważ jego system korzeniowy może wyodrębnić składniki pokarmowe z głębszych warstw gleby. A jeśli doświadczonego hodowcy docenić łubinu kwiaty dla swojej wspaniałej formy krzewów i jasnych odcieniach kwiatostanów, w agronomów – pod kątem jego zdolności do wzbogacenia gleby azotem, gromadzą się w korzeniowych bakterii guzek na swoich korzeni.

Właściwości pielęgnacyjne

Lupin – mało wymagająca roślina do opieki. Wszystko, czego potrzebuje do wygodnego życia w swoim podwórku – jest terminowe podlewanie, przycinanie, a co kilka lat przeszczep.

podlewanie

kwiat ogród łubin nie wymaga specjalnej organizacji systemu nawadniania. Pod warunkiem, że w lecie deszcz przejdzie co najmniej raz w tygodniu, łubin i nie wymaga dodatkowego podlewania. Ponadto liście są w stanie zbierać rosę. Jeśli dzień będzie wyróżniać się szczególnie gorące łubin wieczorne nie porzucić spryskiwanie zimną wodą.

tworzenie buszu

łubin zewnętrznie krzak wygląda kręcone bujnym runie, ale z czasem roślina jest coraz starsza, krzew szyja jest podnoszony z ziemi, środek, umiera, a wylotowa z dala od siebie – co powoduje, że roślina nie wygląda tak atrakcyjnie. Aby tego uniknąć, krzak łubin spud, aby stymulować tworzenie korzeni bocznych, co pomaga utrzymać krzewów ozdobnych.

okres kwitnienia

Co do zasady, łubin kwitną w połowie maja. Jeśli fading „świecę” w czasie cięcia, to jest możliwe do osiągnięcia ponownej kwitną w sierpniu.

Opieki podczas uśpienia i hibernacji

Łubin kwiaty – rośliny są odporne na zimno: one wytrzymać schłodzeniu do – 8 stopni, więc jest szczególnie ostrożny przygotowanie nie jest wymagane zimą. Wystarczy do krótkiego cięcia łodyg roślin.

Przesadzanie i reprodukcja

łubin Bush mogą rosnąć w tym samym miejscu bez przeszczepu 4-6 lat. Powielanie tej rośliny w ogrodzie odbywa się za pomocą nasion lub przez podzielenie krzew dorosłych. Jeśli chcesz zapisać hybrydę zbiórki, ukochany przez was do oryginalnej kolorystyki, to lepiej wybrać rozmnażanie przez sadzonki roślin dorosłych, ponieważ jest to niemożliwe do wykorzystania nasion gwarantowane są do osiągnięcia tego samego koloru w następnym pokoleniu.

Jak widać, to całkiem proste. Zaufaj swojej wyobraźni i fantazji, można zobaczyć, jak przekształcić swoje prywatne łubinu działka kwiaty. Zdjęcie przedstawia niektóre z oryginałem może być łóżko kwiat, zdobione te kwiaty ogrodowe.