602 Shares 4775 views

Jak zadzwonić do policji w miejscu wypadku? Co zrobić w przypadku wypadku?

Dziś prawie każdy ma prawo jazdy i samochód. To nie jest zaskakujące, ponieważ pojazd był ważną i integralną częścią współczesnego życia od wielu lat. Ale samochód to nie tylko komfort i wygoda, ale także zagrożenie dla zdrowia i życia. Zarządzanie pojazdem jest obarczone wieloma niebezpieczeństwami, ponieważ prawdopodobieństwo trafienia w wypadek jest dość wysokie. Według statystyk liczba wypadków drogowych nie maleje, więc każdy powinien wiedzieć, co robić w razie wypadku i jak zadzwonić do policji na wypadek.


Sytuacja jest pierwsza

W przypadku, gdy w trakcie wypadku nie nastąpiły żadne szkody osobom trzecim, nie ma ofiar, a samochody są cicho poruszające, kierowcy mogą samemu przyjechać do policji. Aby wyjaśnić, która jednostka obsługuje to terytorium, można zadzwonić pod numer 112. Ale ta opcja jest możliwa tylko wtedy, gdy uczestnicy wypadków drogowych osiągnęli porozumienie. Na miejscu wypadku konieczne jest stworzenie systemu z osobistym wysiłkiem, którego autentyczność potwierdza podpisy kierowców. Policja drogowa przygotuje odpowiednią dokumentację w oparciu o dostarczone materiały.

Sytuacja druga

Jeśli konsekwencje wypadków są poważniejsze, uczestnicy zdarzenia mają różne punkty widzenia na temat sytuacji, trzeba wiedzieć, jak zadzwonić do policji drogowej na miejsce wypadku. Jeśli okoliczności rozwinęły się tak, że są ofiary, obowiązkowe jest zadzwonić do pogotowia. Jak zadzwonić do policji drogowej z telefonu komórkowego? W tym celu zadzwoń pod numer 020 dla MTS i Megaphone, 002 dla Beeline, 02 dla Skylink i Tele-2, a można wybrać numer 112.

Uczestnicy incydentu muszą dostarczyć sobie nawzajem informacji osobistych, a także informacji na temat polis ubezpieczeniowych i lokalizacji agencji. Świadkowie wypadku muszą także pozostawić swoje dane kontaktowe.

Przed wywołaniem policji drogowej na miejscu wypadku należy przede wszystkim włączyć alarm i ustawić specjalny znak. Przed przybyciem zespołu lekarzy należy udzielić pierwszej pomocy ofiarom.

Aby uniknąć problemów z reasekuracją ubezpieczenia, należy poinformować firmę ubezpieczeniową o okolicznościach. Można to zrobić telefonicznie na miejscu wypadku.

Nadmiernym środkiem jest dokumentacja dowodowa sytuacji na drogach. Konieczne jest robienie zdjęć pojazdów i środowiska. Jeśli pracownik biura ubezpieczeniowego przyjedzie na miejsce, wtedy zrobi sobie wszystkie niezbędne zdjęcia.

Co powinien wiedzieć każdy kierowca?

Po zadzwonieniu policji drogowej na miejsce wypadku należy przygotować wszystkie dokumenty: paszport osobisty, certyfikat potwierdzający rejestrację pojazdu, prawo jazdy, politykę MTPL.

W żadnym przypadku nie możesz przemieszczać pojazdów ani zakłócać lokalizacji rzeczy. Wszystko powinno pozostać takie samo jak w momencie wypadku drogowego.

Kierowcy muszą wiedzieć nie tylko, jak zadzwonić do policji na wypadek, ale pamiętaj, że po wypadku nie można przyjmować żadnych leków, z wyjątkiem tych, które są oficjalnie dozwolone w szafce leków.

Gdy policjanci przyjeżdżają na miejsce, konieczne jest zarejestrowanie ich danych osobowych, nazwy jednostki i numeru certyfikatu.

Po zarejestrowaniu protokołu inspekcji miejsca wypadku pracownicy muszą wydać zaświadczenie wskazujące na uszkodzenie i sprawcę zdarzenia – protokół w sprawie ścigania.

Co zrobić po wypadku?

W ciągu 3 dni od wypadku drogowego kierowca musi udać się do swojej agencji ubezpieczeniowej, aby osobiście poinformować firmę. Musi złożyć pisemne powiadomienie, do którego dołączone są następujące dokumenty (oryginały):

  • Polityka OSAGO;
  • Świadectwo wypadku drogowego wydane przez DGDD na miejscu wypadku;
  • Paszport techniczny dla pojazdu;
  • Prawo jazdy.

W przypadku, gdy kierowca nie uważa się za winnego wypadku drogowego, ma prawo to naprawić w protokole i poświadczyć jego osobisty podpis.

Osoby uczestniczące w wypadkach drogowych, które mają ubezpieczenie MTPL, powinny, po działaniach priorytetowych, ostrzegać, że nikt nie naprawi swoich pojazdów do czasu przeprowadzenia niezależnego badania.

W przypadku, gdy kierowcy lub pasażerowie pojazdów, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym, byli tymczasowo wyłączeni, należy przedstawić ubezpieczycielowi certyfikat niezdolności do pracy. Jest wydawany w placówce medycznej, w której wykonywane jest leczenie. W bardziej złożonych przypadkach musisz załączyć zaświadczenie o niepełnosprawności.

Sposoby zadzwonienia do personelu G & BHP

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak zadzwonić do policji na wypadek. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  • Zadzwoń przez telefon stacjonarny. W takim przypadku należy zadzwonić pod numer 02. Operator, który otrzymał połączenie, powiadomi policję drogową i załogę karetki pogotowia w razie konieczności.
  • Jeśli wypadnie droga, musisz zadzwonić do policji drogowej z telefonu komórkowego. Kierowca może dzwonić pod numer 112 w dowolnym miejscu w Rosji, nawet jeśli telefon nie ma karty SIM lub jest zablokowany, lub jeśli nie ma sygnału komórkowego.
  • Jeśli sytuacja jest bardzo trudna, bardziej skontaktuj się z działem ratowniczym, dzwoniąc pod numer 911.
  • Jeśli okoliczności rozwinęły się tak, aby uczestnicy wypadku nie mieli telefonu z nimi, należy zatrzymać samochód i poprosić kierowcę, aby zgłosił wypadek do najbliższego posterunku policji.